Co mogę zrobić, jeśli nie dochodzą do mnie wiadomości e-mail?

Poczta wybrana przez tysiące firm

Szybki hosting dla WordPressa

Potwierdzeniem, że wiadomość została do Ciebie wysłana i dostarczona, jest jej wyświetlenie w skrzynce odbiorczej Twojej skrzynki e-mail.

Adresat niedostarczonej wiadomości nie ma możliwości zweryfikowania czy wiadomość została do niego wysłana lub na jakim etapie “wysyłania” została zatrzymana. Tego typu weryfikacje może wykonać nadawca wiadomości, np. podczas weryfikacji logów pocztowych swojego serwera pocztowego.

Sprawdź podstawowe zasoby skrzynki pocztowej, korzystając z serwisu poczta.home.pl lub klienta poczty, w którym odbierasz korespondencję:

  • poszczególne foldery poczty e-mail: wiadomości mogą trafić zarówno do skrzynki odbiorczej lub innego folderu, np. w wyniku działania reguł wiadomości.
  • folder SPAM: jeśli wiadomość została uznana jako spam, serwer pocztowy skieruje ją do osobnego folderu, aby utrzymać porządek w skrzynce pocztowej.
  • czy nadawca nie jest zablokowany: upewnij się czy adres e-mail nadawcy nie jest wpisany na czarną listę nadawców w ustawieniach zabezpieczeń antyspamowych.
  • czy sprawdzasz właściwą skrzynkę pocztową: programy pocztowe jak i serwis poczta.home.pl umożliwiają obsługę wielu skrzynek e-mail w jednym czasie, upewnij się czy sprawdzasz właściwe foldery pocztowe.
  • skorzystaj z wyszukiwarki: pomoże Ci ona zidentyfikować wiadomości e-mail po adresie, temacie, dacie ich wysłania.

Jeśli jesteś pewny wysłania do Ciebie wiadomości e-mail, nadawca wiadomości, może sprawdzić czy nie otrzymał zwrotu wiadomości (tzw. “Mailer Deamon”), np. z powodu błędnie wpisanego adresu e-mail, przepełnienia skrzynki docelowej, bądź zablokowania jego adresu e-mail przez zabezpieczenia antyspamowe. Przyczyna niedostarczenia takiej wiadomości e-mail zawarta jest w treści tego e-maila zwrotnego. Jeśli nadawca nie potrafi zinterpretować treści komunikatu w wiadomości zwrotnej (tzw. “Mailer Deamon”), prześlij treść tego komunikatu za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Jeśli nie odnalazłeś wiadomości e-mail, istnieje prawdopodobieństwo, że nie została ona dostarczona. Jeśli sytuacja powtarza się, możesz skorzystać z pomocy Biura Obsługi Klienta. Podczas rozmowy z konsultantem, wskaż przykładowy termin wysłania wiadomości i adres nadawcy.

Jeśli podobnych zdarzeń jest więcej, możesz także skorzystać z Profesjonalnych Usług IT i zamówić analizę logów poczty przychodzącej. Pamiętaj, aby przed zamówieniem usługi przygotować listę adresów nadawców wiadomości, adres Twojego konta e-mail oraz przykładowe daty niedostarczenia poczty.

Jeśli wiadomość e-mail została przesłana na serwery pocztowe home.pl ale nie została dostarczona do Twojego konta e-mail, analiza logów wykaże przyczynę. Jeśli jednak poczta nie została dostarczona do serwerów poczty home.pl, a jej wysyłka została wstrzymana na etapie serwerów pocztowych nadawcy, logi pocztowe nic nie wykażą.

Więcej rozwiązań

Domeny internetowe już za 1 grosz dziennie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie