Jak wysłać wiadomość z adresu aliasu konta e-mail przez poczta.home.pl?

W ramach usługi hostingu poza konfiguracją konta pocztowego (utworzenie skrzynki e-mail) możesz także utworzyć alias, czyli alternatywny adres dla wybranej skrzynki pocztowej. Alias nie tworzy nowego konta, a jedynie dodaje adres do utworzonej skrzynki pocztowej, na który wysłane wiadomości, będą kierowane do skrzynki e-mail do której alias został dodany.

Przykład: Jeśli posiadasz konto pocztowe jan.kowalski@firma.pl, możesz utworzyć dla niego alias jk@firma.pl. Wysłanie wiadomości e-mail na jeden z w/w adresów spowoduje przekazanie wiadomości do skrzynki odbiorczej konta jan.kowalski@firma.pl

Jeśli dla utworzonego konta e-mail, utworzyłeś już aliasy, skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak za pośrednictwem poczta.home.pl wysyłać wiadomości e-mail z użyciem aliasu.

Jak wysłać wiadomość e-mail z aliasu za pomocą Poczty home.pl?

 1. Za pomocą serwisu: poczta.home.pl zaloguj się do wybranej skrzynki e-mail.
 2. Utwórz nową wiadomość e-mail.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak napisać i wysłać wiadomość e-mail za pośrednictwem Poczty home.pl.
 3. W polu Od wybierz adres e-mail, który ma zostać użyty do wysyłki tej wiadomości e-mail. Jeśli posiadasz utworzone aliasy dla skrzynki e-mail, do której jesteś zalogowany, to właśnie w tym miejscu będziesz mógł je wybrać i zastosować do tej wysyłki.
 4. Kliknij Edytuj nazwy, jeśli chcesz zmienić nazwy systemowe dostępnych aliasów.
 5. Wyślij wiadomość.
  Poczta home.pl - Kliknij przycisk Utwórz e-mail

Ustawienia wybranego aliasu jako domyślnego adresu e-mail nadawcy wiadomości:

 1. Po zalogowaniu do Poczty home.pl, przejdź do opcji konta z rozwijanego menu wybierz Ustawienia.
  Poczta home.pl - Opcje konta - Wybierz opcję Ustawienia
 2. Wybierz sekcję Poczta > Utwórz e-mail, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Znajdź sekcję Domyślny adres nadawcy i następnie z listy wybierz ten adres e-mail, który ma być domyślnie ustawionym adresem e-mail nadawcy dla wszystkich tworzonych wiadomości oraz odpowiedzi.
  Poczta home.pl - Opcje konta - Ustawienia - Poczta - Utwórz e-mail - Domyślny adres nadawcy - Wybierz z listy adres e-mail, który ma być domyślnie ustawionym adresem e-mail nadawcy
Do serwisu poczta.home.pl możesz zalogować się używając adresu e-mail swojego konta pocztowego, a także adresu aliasu konta. Każdy alias podobnie jak adres skrzynki e-mail jest unikalnym adresem, niemożliwym do powielenia w ramach innego konta. Hasło dla aliasu jest dokładnie takie samo jak dla konta pocztowego, do którego został alias dopisany.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.