Jak odpowiadać na wiadomości za pomocą Poczty home.pl?

Poczta wybrana przez tysiące firm

Wprowadzenie

Po zalogowaniu się do skrzynki e-mail i następnie po zaznaczeniu wybranej wiadomości, w górnej częsci ekranu będziesz mógł skorzystać z zestawu opcji, które umożliwiają dalsze operacje na zaznaczonej wiadomości (np. odpowiedź).

Poczta home.pl - Po zaznaczeniu wybranej wiadomości e-mail, na ekranie zostanie wyświetlony zestaw dostępnych opcji
Rys. Po zaznaczeniu wybranej wiadomości e-mail, na ekranie zostanie wyświetlony zestaw dostępnych opcji.
W zależności od sytuacji, możesz odpowiedzieć (autorowi lub wszystkim, do których kierowana była wiadomość e-mail), przesłać dalej, oznaczyć wiadomość, skasować wiadomość e-mail, wydrukować ją i wiele więcej.

Poczta home.pl - Wybrana wiadomość - Zestaw opcji - Wybierz opcję Odpowiedz wszystkim adresatom

Jak odpowiadać na wiadomości e-mail za pomocą Poczty home.pl?

 1. Zaloguj się do wybranej skrzynki e-mail za pomocą Poczty home.pl.
 2. Zaznacz wybraną wiadomość e-mail, na którą chcesz odpowiedzieć.
  Poczta home.pl - Na liście wiadomości zaznacz tę wiadomość e-mail, na którą chcesz odpowiedzieć
  Rys. Na liście wiadomości zaznacz tę wiadomość e-mail, na którą chcesz odpowiedzieć.
 3. Po prawej stronie ekranu zostanie wyświetlona zawartość wybranej wcześniej wiadomości e-mail. Kliknij odpowiedni link, aby rozpocząć redagowanie odpowiedzi (np. “Odpowiedz wszystkim” lub “Odpowiedz nadawcy”).
  Poczta home.pl - Wybrana wiadomość e-mail - Kliknij w link Odpowiedz nadawcy
 4. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz redagowania odpowiedzi na wiadomość e-mail. Wpisz treść Twojej odpowiedzi, dodaj załączniki, ewentualnie dodaj dodatkowych odbiorców i kliknij przycisk “Wyślij”, który znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.
  WAŻNE! Domyślnie adresem odbiorcy będzie adres nadawcy wiadomości e-mail, na którą odpowiadasz. W lewym górnym rogu ekranu możesz dodać i/lub usunąć odbiorców Twojej wiadomości e-mail.
 5. Po kliknięciu przycisku “Wyślij”, wiadomość e-mail zostanie wysłana.

Jak wysłać odpowiedź do kilku odbiorców?

Skorzystaj z opcji dostępnych po lewej stronie ekranu, jeżeli chciałbyś przesłać swoją odpowiedź także innym odbiorcom (skorzystaj z pól takich jak: “Do”, “Kopia”, “Ukryta kopia”).

Poczta home.pl - Utwórz e-mail - Skorzystaj z pola Do

Podczas wpisywania adresu odbiorcy, na ekranie zostaną wyświetlone propozycje adresatów, którzy zostali zapisani w Twoich kontaktach. Propozycje są zależne od znaków alfabetu oraz cyfr, które wpisujesz w polu.

Poczta home.pl - Utwórz e-mail - Do - Wpisz adres odbiorcy
WAŻNE! Przynajmniej jedno z pól, w których podajesz adresata wiadomości e-mail (“Do”, “Kopia”, “Ukryta kopia”) musi być wypełnione.

Wiadomość e-mail do wielu adresatów możesz wysłać również za pośrednictwem książki adresowej. Po wybraniu odpowiednich kontaktów, możesz w prosty sposób wysłać Twoją wiadomość do wielu odbiorców.
Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak wysłać wiadomość e-mail do wybranych kontaktów, które znajdują się w książce adresowej.

Na liście Twoich kontaktów możesz też tworzyć listy dystrybucyjne, które służą do wysyłki jednej wiadomości e-mail do wielu wcześniej zdefiniowanych odbiorców (np. z Twojej książki adresowej). Dzięki tej funkcji nie będziesz musiał za każdym razem definiować adresów odbiorców do wysyłanej przez Ciebie korespondencji. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o funkcji list dystrybucyjnych w Poczcie home.pl.

Informacje na temat formatowania wiadomości e-mail w Poczcie home.pl

W home.pl masz możliwość wysyłania wiadomości e-mail w formie tekstu formatowanego HTML. Opcja ta pozwala na zaawansowane formatowanie treści wiadomości e-mail (np. dodawanie tła, zmianę czcionki i jej koloru, itp.). Aby przejść do tego trybu edycji, kliknij przycisk OPCJE, który umieszczony jest po prawej stronie ekranu.

Poczta home.pl - Utwórz e-mail - Opcje - Zaznacz format tekstu formatowanego HTML

Domyślne formatowanie wiadomości e-mail możesz zmienić klikając zakładkę “Ustawienia”, a następnie “Poczta”.

Pracując w formacie tekstowym “HTML” możesz edytować treść przy pomocy funkcji: pogrubienia, podkreślenia, różnych rodzajów i rozmiarów czcionek, wypunktowania i tak dalej.

Poczta home.pl - Utwórz e-mail - Opcje - Edytor - HTML - Przybornik - Wybierz funkcję pogrubienia

Dodawanie załączników do tworzonej wiadomości e-mail

Po lewej stronie okna wiadomości e-mail, na którą odpowiadasz, znajdziesz link “Załączniki”, który pozwala na dodanie plików (załączników) do danej wiadomości e-mail.

Poczta home.pl - Utwórz e-mail - Załączniki - Dodaj plik lokalny lub Dodaj z usługi Drive
Kliknij tutaj, aby przeczytać o dodawaniu załączników do wiadomości w Poczcie home.pl.

Który przycisk powinienem kliknąć po skończeniu tworzenia wiadomości?

Po ustaleniu wszystkich szczegółów dla wiadomości e-mail, użyj odpowiedniego przycisku, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

Poczta home.pl - Utwórz e-mail - Górny pasek ekranu - Przyciski
 • Wyślij – kliknij ten przycisk, aby natychmiast wysłać daną wiadomość e-mail do ustalonych odbiorców.
 • Zapisz – kliknij ten przycisk, aby zapisać daną wiadomość e-mail jako kopię roboczą, którą będziesz mógł później jeszcze zmodyfikować i wysłać do odbiorców w późniejszym terminie.
 • Odrzuć – kliknij ten przycisk, aby całkowicie anulować daną wiadomość e-mail (bez zapisywania jej jako kopia robocza).
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Poczta e-mail bez limitu załącznika

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.