Jak przesyłać strumieniowo gry Xbox One do systemu Windows 10?

Niewątpliwą zaletą posiadania konsoli Xbox One jest fakt, że najczęściej uruchamiane na niej gry wyświetlane są od razu na dużym ekranie telewizora. To bardzo wygodne i efektowne. Granie w gry na komputerze PC także sprawia wiele przyjemności, zwłaszcza ze względu na możliwość sterowania za pomocą myszki i klawiatury. To jednak przyzwyczaiło nas do mniejszych ekranów.

To w jaki sposób grasz, czy leżąc na kanapie czy siedząc przy biurku, a może pływając w basenie, powinno zależeć tylko od Twoich preferencji. M.in. z tego powodu Microsoft udostępnił możliwość przesyłania strumieniowego gier Xbox do systemu Windows 10.

Chcesz korzystać z dostępu do biblioteki pełnej gier na Xbox lub PC? Zapoznaj się z oferta Xbox Game Pass na Xbox i PC lub połącz dostęp do biblioteki gier z subskrypcją Xbox Live Gold, dzięki Game Pass Ultimate.

Z wielu powodów może zdarzyć się, że zechcesz zagrać w gry na konsolę Xbox One na ekranie monitora Twojego komputera PC albo notebooka zlokalizowanego w innej części domu. Co powiesz na rozgrywkę w GTA na środku basenu pływając w dmuchanym fotelu? Jest to możliwe. Chociaż właściciele konsol Xbox One wolą grać w gry na dużych ekranach, dobrze jest pamiętać, że masz możliwość grania w gry Xbox, np. na podwórku, w innym pokoju czy w piwnicy nawet jeśli konsola nadal zostaje na swoim miejscu.

 • Streaming treści nabiera tempa. Z tego samego mechanizmu korzystają popularne serwisy VOD, np. Netflix czy CDA, ale i programy dostępu do gier, np. GeForce Now czy Google Stadia. Streaming stał się także popularny w odniesieniu do transmitowania na żywo rozgrywki dla szerszej grupy odbiorców.

Streaming gier z konsoli Xbox na komputer z Windows 10

Usługa przesyłania strumieniowego gier firmy Microsoft jest bezpłatne dla właścicieli Xbox.

Warunkiem skorzystania z tej funkcji jest:

 • posiadanie konsoli nowej generacji, komputera z systemem Windows 10 oraz zainstalowanej na nim aplikacji Pomocnik konsoli Xbox,
 • urządzenia pomiędzy którymi nastąpi połączenie  muszą znajdować się w tej samej sieci Internet, nieważne czy poprzez połączenie bezprzewodowe czy kablowe.

Podczas rozgrywki możesz korzystać z kontrolera podłączone bezpośrednio do konsoli Xbox One lub do komputera PC, zdecydujesz o tym zaraz po włączeniu przesyłania strumieniowego Xbox.

Jak przesyłać strumieniowo gry Xbox One do Windows 10?

Przesyłanie strumieniowe gier z Xbox One do Windows 10 wymaga konfiguracji konsoli oraz przygotowania aplikacji w systemie Windows 10. Nie potrzebujesz wiedzy technicznej aby streamować gry z konsoli Xbox, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Uruchom konsolę i włącz przesyłanie strumieniowe gier na konsoli Xbox One:

 1. Kliknij w przycisk Xbox na padzie , aby otworzyć przewodnik i wybierz System > Ustawienia > Preferencje > Połączenia urządzeń.
 2. Zmień ustawienia w sekcji: Ta konsola Xbox > wybierz Zezwalaj na streamowanie gier na inne urządzenia
 3. Zmień ustawienia w sekcji:  Aplikacja Xbox > wybierz  Zezwalaj na połączenie się z dowolnego urządzenia lub Profile zalogowane na tej konsoli Xbox. To rozwiązanie ograniczy dostęp do konsoli tylko zaufanym profilom.

Twoja konsola Xbox One jest już przygotowana do strumieniowego przesyłania gier czyli streamowania gier do aplikacji Pomocnik konsoli Xbox w systemie Windows 10.

Uruchom aplikację Pomocnik konsoli Xbox w systemie Windows 10 i zaloguj się do swojego konta XBOX. Zaloguj się przy użyciu tego samego konta Microsoft co na konsoli:

 1. Wybierz pozycję Podłączenie po lewej stronie ekranu.
 2. Aplikacja  rozpocznie skanowanie sieci w poszukiwaniu dostępnych konsol Xbox One. W kolejnym kroku wybierz nazwę konsoli, z którą chcesz nawiązać połączenie.
 3. Kliknij przycisk Podłącz. Po pierwszym uruchomieniu dostępny będzie także przycisk Włącz umożliwiający zdalne uruchomienie konsoli z poziomu komputera PC.
 4. Skorzystaj z przycisków Streamowanie aby rozpocząć streamowanie gier z konsoli XBOX ONE
 5. Opcjonalnie kliknij Przetestuj streamowanie aby sprawdzić jakość połączenia.
 6. Kliknij pozycję Streamowanie po podłączeniu konsoli aby natychmiast rozpocząć rozgrywkę.

Po nawiązaniu połączenia i rozpoczęciu streamowania gry Xbox zobaczysz komunikat o braku kontrolera. Możesz zignorować go co spowoduje, że kontrola nad grą będzie odbywała się za pomocą kontrolera podłączonego do konsoli. Jeśli wybierzesz inaczej, to możesz podłączyć pada bezpośrednio do komputera z systemem Windows 10 (Bluetooth lub za pomocą kabla). Jedno i drugie rozwiązanie działa poprawnie.

Po rozpoczęciu streamowania gry Xbox One do systemu Windows 10 na ekranie zobaczysz znajomy widok menu z konsoli. Możesz także włączyć opcje konsoli, wyłączyć i włączyć mikrofon, zatrzymać streamowanie gry, rozwinąć dodatkowe opcje połączenia z konsolą z poziomu komputera PC.

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie