Twitch – jak sprawdzić watchtime i inne statystyki

Twitch, oprócz streamowania na bardzo dobrym poziomie, daje użytkownikom narzędzia do analizy ruchu i zachowania widzów podczas ich transmisji. Nie zabraknie tu również informacji dotyczących subskrypcji i dochodów. Sprawdź, jak łatwo zacząć analizować przydatne statystyki na Twitchu.

SPIS TREŚCI

Po co analizować zachowania na Twitch?

Każdy twórca internetowy powinien poświęcać część swojego czasu na analizę statystyk związanych z jego kanałem. Weryfikacja takich danych często pozwala wyciągnąć ważne wnioski, które naprowadzają streamerów na pomysły zwiększające ich efektywność.

Oczywiście oprócz statystyk gromadzonych od samego początku działalności, streamerzy mają do dyspozycji bieżące wskazówki w postaci komentarzy, zmian liczby widzów podczas transmisji czy pozytywne lub negatywne reakcje społeczności.

Kod podarunkowy Twitch

Wspierasz innych twórców na Twitchu? Skorzystaj z kodów podarunkowych Twitch i uzyskaj Bitsy, by integrować się z ulubionymi streamerami.

Wykresy statystyk na Twitch

Statystyki związane ze swoim kanałem odczytasz ze szczegółowych wykresów. Aby wyświetlić wykresy z analizą ruchu na Twoim kanale, w Panelu kontrolnym wybierz opcję Spostrzeżenia → Analiza kanału.

Analiza kanału Twitch. Jak sprawdzić watchline?

Sekcja analizy kanału Twitch pokaże Ci szczegółowe informacje dotyczące aktywności widzów i dochodów z transmisji w określonym przez Ciebie czasie. Domyślne ustawienia kanału pokażą Ci dane z ostatniego miesiąca. Jeśli chcesz określić niestandardowy zakres dat, wybierz opcję wyboru daty pośrodku, a następnie dzień początkowy i końcowy.

Jak sprawdzić statystyki Twitch?

Przeklikując się przez sekcje widoczne powyżej wykresu, wyświetlisz statystyki odpowiadające konkretnej tematyce.

Oglądasz streamy na smartfonie? W takim razie wybierz dla siebie antywirus na telefon i pozbądź się zagrożenia ze strony wirusów i hakerów.

Statystyki subskrypcji i dochodów

Dane dotyczące Twoich subskrypcji i dochodów z transmisji znajdziesz w Panelu kontrolnym, w sekcji analizy kanału. Znajdziesz tu rozpiskę dochodów osiągniętych w określonym przedziale czasowym, który możesz do woli zmieniać. Dodatkowe szczegóły wyświetlisz, najeżdżając kursorem na wybraną sekcję. Znajduje się tu również historia wpłat.

Jak sprawdzić statystyki Twitch?

Jeśli na Twitchu posiadasz już subskrypcje, szczegóły na ten temat znajdziesz w odpowiednim panelu w zakładce analizy kanału. W tej sekcji uzyskasz informacje o liczbie aktywnych subskrybujących.

 

Panel subskrypcji.

Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie