Czy można korzystać z CDA Premium za granicą Polski? Jak działa geolokalizacja CDA?

Największe serwisy streamingowe posiadają blokady zawartości lub zróżnicowane oferty, oparte na obecnej lokalizacji urządzenia. Czy CDA Premium działa tak samo i czy można oglądać ulubione filmy i seriale poza granicami Polski?

SPIS TREŚCI

CDA Premium - logo

Czym jest geolokalizacja w serwisach VOD?

Platformy VOD sczytują lokalizację po adresie IP urządzenia, przez co mogą zweryfikować czy dane urządzenie znajduje się w kraju, w którym została zakupiona usługa. Na tej podstawie dostęp do serwisu może zostać ograniczony lub może zmienić się biblioteka dostępnych treści. Blokady platform streamingowych czasami udaje się obejść, korzystając z prywatnej sieci VPN. Korzystając z dodatkowej aplikacji VPN, możesz zmienić swój adres IP, dzięki czemu serwisy jak Netflix czy HBO GO zaczną wyświetlać treści, które dostępne są poza granicami Polski. Przykładowo, przenosząc swój adres IP do Wielkiej Brytanii, na Netflixie zobaczysz niedostępne w Polsce dokumenty BBC. VPN jednak nie jest potrzebny do oglądania filmów i seriali na CDA Premium.

Jak wygląda geolokalizacja w CDA Premium?

Prawo Unii Europejskiej zniosło tzw. geoblokowanie, dzięki czemu subskrybując CDA Premium możesz oglądać wszystkie swoje ulubione filmy i seriale dostępne w serwisie, nawet poza granicami Polski. Jest jednak haczyk, który ma na celu zmniejszyć możliwość nadużycia systemu, choć jest on mało uciążliwy. Unijne prawo zobowiązuje usługodawcę (w tym przypadku CDA) do weryfikacji stałego zamieszkania użytkownika.

Jeśli przebywasz poza granicami Polski, zobaczysz monit wymagający potwierdzenia lokalizacji. Należy wybrać jedną z dwóch dostępnych opcji:

  1. wysłanie zdjęcia lub skanu dowolnego dokumentu z widocznym adresem zamieszkania w Polsce. Dokument może należeć do dowolnego członka rodziny korzystającego z CDA Premium.
  2. wklejenie numeru konta bankowego, który zostanie automatycznie zweryfikowany przez system CDA.
Po zakończeniu weryfikacji dostępna będzie cała baza CDA Premium, która wcześniej mogła być niewidoczna, ze względu na zmienioną lokalizację.

Kup CDA Premium już dziś i oglądaj ulubione
filmy oraz seriale, gdziekolwiek jesteś.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie