Elementor: Jak wstawić przewijany baner/ karuzelę obrazków?

Banery na stronach internetowych, szczególnie te ruchome, mogą stanowić ciekawe urozmaicenie witryny oraz znakomity sposób na prezentację oferty lub ważnych informacji. W CMS WordPress możesz dodawać przewijane banery, zwane karuzelą obrazków, korzystając z modułu dostępnego, np. we wtyczce Elementor.

SPIS TREŚCI

Banery na stronie WWW – informacje podstawowe

Ruchomy baner to wyświetlacz grafiki, który można wykorzystać do natychmiastowego zaangażowania odwiedzających Twoją witrynę. Slidery, czyli ruchome banery stały się podstawą działania sklepów e-commerce i służą przede wszystkim do promowania różnego rodzaju kampanii. Możesz dodać dwa i więcej obrazów, w zależności od tego, co chcesz pokazać i z jakimi informacjami dotrzeć do odwiedzającego.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Największą zaletą sliderów, ruchomych banerów, jest ich automatyczne przewijanie. Użytkownicy witryny mogą, przeglądając witrynę, zobaczyć w krótkim czasie kilka informacji, a następnie wrócić do tych, które są dla nich interesujące. Banery są elementami klikalnymi, a więc w przypadku gdy obraz  zwróci uwagę użytkownika, będzie on mógł wykonać akcję i przejśc do strony kampanii.

Za sprawą wtyczki Elementor w WordPress, możesz dodawać przewijane banery w łatwy i szybki sposób. Zapoznaj się z poniższą instrukcją.

Jak dodać przewijany baner w Elementor?

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony, dodaj nową lub edytuj istniejącą treść za pomocą edytora Elementor.
 3. Dodaj moduł Karuzela obrazków.
  Wstaw moduł Karuzela obrazków z biblioteki Elementor
 4. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z opcji modułu. Wybierz obrazki do karuzeli, określ ich wielkość, odnośniki i podpis.
  Edytuj ustawienia modułu dodając m.in. obrazki oraz personalizując ustawienia przewijania
 5. W ustawieniach dodatkowych znajdziesz m.in. opcje dot. prędkości przewijania, opcje odtwarzania, itp..

Ustawienia dodatkowe pozwalają spersonalizować mechanizm działania slidera, włączając i wyłączając automatyczne przewijanie czy aktywując opcje zatrzymania po najechaniu. To przydatne funkcje, które pozwalają użytkownikowi zobaczyć wszystkie treści, a zarazem zatrzymać się na tych, które ich interesują. Ustaw prędkość przewijania wg. uznania, uwzględniając, ile treści prezentowanych jest na banerach.

Ustawienia karuzeli obrazków, a tym samym samych obrazów z banera, dopasuj do swoich potrzeb i faktycznego rozmiaru obrazu. Te ustawienia mogą być zależne od wielu parametrów, np. szerokości i wysokości obrazków.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.