Jak przełączyć hosting Apache na LiteSpeed?

LiteSpeed ​​a dokładniej LiteSpeed ​​Web Server to znakomita i bardzo wydajna alternatywa dla Apache, która potrafi zaoszczędzić zasoby systemowe bez poświęcania wydajności, bezpieczeństwa, kompatybilności czy wygody użytkowania serwera. Może być używany jako zamiennik dla Apache, potrafiąc jednocześnie obsłużyć tysiące klientów/użytkowników przy minimalnym zużyciu pamięci i procesora.

SPIS TREŚCI

Serwer LiteSpeed ​​służy do wyświetlania stron internetowych. W większości przypadków jest bezpieczniejszy, szybszy, niezawodny i wydajniejszy niż Apache. Nie oznacza to jednak, że serwery Apache znacząco tracą na wydajności i bezpieczeństwie. LiteSpeed ​​został zbudowany od podstaw, aby łączyć to, co najlepsze z obu architektur. Architektura sterowana zdarzeniami, taka jak nginx i kompatybilność z Apache .htaccess. Oba serwery są ze sobą kompatybilne, co umożliwia migrację między nimi, którą możesz także wykonać w Panelu klienta.

Opisana w tym artykule procedura zmiany systemu hostingu dostępna jest na usługach Hosting WordPress SSD Start, Profesjonalny oraz Premium. Zmiana na Litespeed jest moźliwa wtedy, gdy serwer korzysta z interpretera PHP w wersji 8.0 i wyżej. Jeśli Twój serwer korzysta ze starszej wersji PHP, tutaj dowiesz się, jak ją zaktualizować. >>

Jak przełączyć hosting Apache na LiteSpeed?

W Panelu klienta home.pl możesz szybko przełączyć system hostingu z Apache na LiteSpeed.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Usługi WWW w Panelu Klienta
 3. Wybierz hosting na którym chcesz dokonać zmiany. Pamiętaj, że Litespeed jest dostępny wyłącznie na hostingach z linii Hosting WordPress SSD.
 4. Przejdź do sekcji Serwer WWW > Ustawienia > Preferencje serwera.
  Przejdź do preferencji serwera aby dokonać zmiany jego ustawień, np. włączyć system LiteSpeed
 5. Wykonaj zmianę systemu w sekcji Wybierz Webserver.
  Przełącz serwer na Litespeed
 6. Zapisz zmiany.
Czytaj więcej