Jak przełączyć hosting Apache na LiteSpeed?

LiteSpeed ​​a dokładniej LiteSpeed ​​Web Server to znakomita i bardzo wydajna alternatywa dla Apache, która potrafi zaoszczędzić zasoby systemowe bez poświęcania wydajności, bezpieczeństwa, kompatybilności czy wygody użytkowania serwera. Może być używany jako zamiennik dla Apache, potrafiąc jednocześnie obsłużyć tysiące klientów/użytkowników przy minimalnym zużyciu pamięci i procesora.

SPIS TREŚCI

Serwer LiteSpeed ​​służy do wyświetlania stron internetowych. W większości przypadków jest bezpieczniejszy, szybszy, niezawodny i wydajniejszy niż Apache. Nie oznacza to jednak, że serwery Apache znacząco tracą na wydajności i bezpieczeństwie. LiteSpeed ​​został zbudowany od podstaw, aby łączyć to, co najlepsze z obu architektur. Architektura sterowana zdarzeniami, taka jak nginx i kompatybilność z Apache .htaccess. Oba serwery są ze sobą kompatybilne, co umożliwia migrację między nimi, którą możesz także wykonać w Panelu klienta.

Opisana w tym artykule procedura zmiany systemu hostingu dostępna jest na usługach Hosting WordPress SSD Start, Profesjonalny oraz Premium.

Jak przełączyć hosting Apache na LiteSpeed?

W Panelu klienta home.pl możesz szybko przełączyć system hostingu z Apache na LiteSpeed.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Wybierz serwer na którym chcesz dokonać zmiany systemu na inny
 3. Wybierz hosting na którym chcesz dokonać zmiany.
 4. Przejdź do sekcji Serwer WWW > Ustawienia > Preferencje serwera.
  Przejdź do preferencji serwera aby dokonać zmiany jego ustawień, np. włączyć system LiteSpeed
 5. Wykonaj zmianę systemu w sekcji Wybierz Webserver.
  W panelu serwera możesz szybko dokonać zmiany systemu z Apache na LiteSpeed
 6. Zapisz zmiany.
Ważne! System LiteSpeed nie obsługuje opcji separacji serwisu dla domen z włączoną tego typu konfiguracją. Jeśli na hostingu, na którym chcesz wprowadzić zmiany znajdują się domeny z włączonym przekierowaniem z separacją serwisu, zmień te ustawienia. Dowiedz się więcej czym jest i jak włączyć lub wyłączyć separację serwisu w konfiguracji domeny.
System LiteSpeed nie obsługuje separacji serwisu dlatego przed zmianą systemu upewnij się, że domena jest prawidłowo skonfigurowana.

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.