Jak przypisać domenę do Hosting WordPress SSD i wyświetlić stronę WWW?

Hosting WordPress SSD w zakresie obsługi, odpowiada typowemu hostingowi z oferty home.pl (np. Hosting Biznes, Hosting Profesjonalny i Hosting Premium). Zarządzanie usługą możliwe jest za pośrednictwem tego samego panelu administracyjnego (Panel klienta home.pl). Po uruchomieniu usługi Hosting WordPress SSD, na serwerze instalowany jest system WordPress, a na Twój kontaktowy adres e-mail wysyłane są informacje o zakupionej usłudze oraz wykonanej instalacji.

W odróżnieniu od typowego hostingu, Hosting WordPress zaraz po jego rejestracji (zakupie) wykonuje pierwszą, automatyczną, instalację WordPress. W tym procesie nie jest używana domena, a adres strony internetowej przyjmuje domyślny adres hostingu i katalogu instalacji. Za pomocą poniższej instrukcji dowiesz się w jaki sposób podpiąć pod zainstalowany WordPress nową domenę.

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób podłączyć własną domenę lub subdomenę do WordPress Hosting SSD, a następnie wyświetlić pod adresem tej domeny swoją stronę WWW zbudowaną w oparciu o WordPress. Instrukcja została przygotowana dla nowej jak i starej platformy Panelu klienta. W obu panelach przebiega ona w ten sam sposób.

Nowy Panel klienta:

Krok 1: konfiguracja domeny w nowym Panelu klienta

Przypisanie domeny do usługi WordPress Hosting SSD jest warunkiem koniecznym dla poprawnego działania domeny i serwera. Dzięki tej konfiguracji będziesz mógł wyświetlać strony WWW zlokalizowane na serwerze oraz tworzyć skrzynki pocztowe funkcjonujące w Twojej domenie.

Przypisanie domeny do hostingu WordPress w nowym Panelu klienta  możesz wykonać analogicznie jak do zwykłego hostingu. Szczegółowa instrukcja krok po kroku została przez nas przygotowana w osobnym artykule: Jak przypisać domenę do hostingu w nowym Panelu klienta home.pl?

Krok 2: przekierowanie domeny na podkatalog ze stroną

 1. Kliknij sekcję: Usługi WWW, która znajduje się w menu po lewej stronie ekranu.
  panel klienta - usługi www
 2. Kliknij w nazwę usługi do której chcesz przypisać domenę, np. wordpress123456, następnie w sekcji Domeny kliknij Przypisz.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz przypisywania domeny. Na początku wybierz domenę, którą chcesz przypisać do tego serwera. Jeśli nie możesz znaleźć domeny na liście, sprawdź czy znajduje się na koncie lub usuń jej przypisanie do innego hostingu.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer - Opcje - Przypisz domenę - Wybierz domenę z listy
 4. W sekcji: Ustawienia WWW wybierz rodzaj przekierowania ruchu WWW w Twojej domenie:Główny katalog na serwerze – wybierz tę opcję, jeśli chcesz przypisać domenę do głównego katalogu na Twoim serwerze. Zwróć uwagę, że jeśli Twoja strona WWW znajduje się w podkatalogu, to wybranie tej opcji nie spowoduje jej wyświetlenia pod adresem domeny. W takiej sytuacji należy wybrać jedną z opcji przekierowania domeny na podkatalog.
  • Podkatalog bez separacji serwisu – wybierz tę opcję, jeśli posiadasz wspólne pliki dla wielu domen. Wyłączenie separacji serwisu rozwiązuje niedogodności związane z niektórymi CMS.
   Przekieruj swoją domenę na katalog bez separacji serwisu
 5. Wprowadź ścieżkę dostępu do katalogu ze stroną WordPress, np. /autoinstalator/wordpressplus,

Stary Panel klienta:

Krok 1:  konfiguracja domeny w starym Panelu klienta

Przypisanie domeny do hostingu WordPress możesz wykonać analogicznie jak w przypadku każdego innego hostingu. Szczegółowa instrukcja krok po kroku została przez nas przygotowana w osobnym artykule: Jak przypisać domenę do hostingu w Panelu klienta home.pl?

Krok 2: przekierowanie domeny na podkatalog ze stroną

Po rejestracji usługi, na adres e-mail kontaktowy, otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem instalacji oraz danymi dostępu do strony WWW. Skorzystaj z tych danych, aby wykonać przekierowanie domeny na podkatalog.

Przykład: pierwsza instalacja WordPress wykonana tuż po rejestracji usługi, będzie dostępna pod adresem: http://wordpress123456.home.pl/autoinstalator/wordpressplus. Aby przekierowanie domeny działało poprawnie, konieczne jest ustawienie katalogu docelowego, z którego domena będzie wyświetlała pliki.
 1. Po wprowadzeniu nazwy serwera (nazwy usługi WordPress Hosting SSD), skorzystaj z pola Przekierowanie ruchu w domenie,Panel klienta - Usługi - Konfiguracja usługi - Konfiguruj - Przekierowanie ruchu w domenie - Zaznacz opcję: przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu
 2. Zaznacz opcję: przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu (domyślne ustawienie),
  Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym jest przekierowanie bez i z separacją serwisu.
 3. Wprowadź ścieżkę dostępu do katalogu ze stroną WordPress, np. /autoinstalator/wordpressplus,
 4. Zapisz wprowadzone zmiany.
  Panel klienta - Usługi - Konfiguracja usługi - Konfiguruj - Przekierowanie ruchu w domenie - Zapisz wprowadzone zmiany
Więcej informacji o przekierowaniu domeny na podkatalog znajdziesz pod tym adresem.

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.