Jak zainstalować kolejnego WordPressa na WordPress Hosting SSD?

W chwili rejestracji usługi WordPress Hosting SSD, uruchamiana jest automatyczna instalacja WordPress. Jest to pierwsza aplikacja jaka pojawia się na Twoim nowym serwerze.

Po zakończeniu rejestracji, na adres e-mail podany jako kontaktowy, otrzymasz dwie wiadomości: informacje o wystawionym dokumencie PRO FORMA, na podstawie której w ciągu 14 dni możesz dokonać płatności (w tym czasie usługa jest w pełni aktywna i możesz ją używać), oraz drugą wiadomość, zawierającą potwierdzenie zainstalowania aplikacji WordPress wraz z jej danymi instalacyjnymi.

W praktyce oznacza to, że od tej chwili możesz zacząć wypełniać swoją stronę WWW, a wszystkie publikowane treści będą widoczne w sieci. To proste, prawda? I takie jest w rzeczywistości.

Jeśli jednak zapragniesz uruchomić więcej niż jedną stronę WWW na tej samej usłudze, WordPress Hosting SSD umożliwia Ci wykonanie takiej opcji w kilku krokach. Nie musisz znać się na instalacji aplikacji na serwerze, nie musisz też pobierać żadnych dodatkowych plików z sieci Internet. Tak samo szybko i prosto jak zarejestrowałeś usługę i uruchomiłeś swoją pierwszą stronę, uruchomisz także kolejne.

WAŻNE! Poniższa instrukcja dotyczy instalacji WordPress na usłudze WordPress Hosting SSD w pakiecie Standard oraz Premium, które oferują dostęp do więcej niż 1 baz danych MySQL.

Jak uruchomić kolejną stronę WWW?

 1. Zaloguj się w Panelu Klienta home.pl do usługi WordPress Hosting SSD.
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak się zalogować.
   WAŻNE! Pamiętaj, że wymagane jest zalogowanie się do usługi typu serwer (np. WordPress Hosting SSD Standard lub Premium). W przeciwnym wypadku podczas procesu autoinstalacji będzie wyświetlany komunikat błędu o niewystarczającej ilości wolnych baz danych.
 2. Kliknij opcję menu Usługi, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  uslugi432.jpg
 3. Kliknij nazwę serwera, na którym chcesz skorzystać z Autoinstalatora. Spowoduje to rozwinięcie tzw. mini-podglądu dla usługi. Kliknij przycisk “Konfiguracja usługi”.
 4. Kliknij przycisk Utwórz serwis WWW.

  autoinstalator2.jpg

 5. Kliknij przycisk Zainstaluj nową aplikację WWW.

  autoinstalator123421.jpg

 6. Z listy dostępnych aplikacji, wybierz instalację WordPress potwierdzając jej wybór przyciskiem Dalej.
 7. W nowym widoku możesz dowiedzieć się jaką aktualnie wersję oprogramowania instalujesz i jakie wykorzysta ona zasoby. Na stronie WWW aplikacji dowiesz się więcej o samym WordPress’ie.
 8. Skonfiguruj autoinstalator aplikacji, wskazując domenę, pod którą ma być wyświetlona strona WWW, login administratora w aplikacji WordPress, a także adres e-mail, na który otrzymasz potwierdzenie wykonania instalacji, wraz z wygenerowanymi danymi dostępu.
  Jeśli aktualnie nie posiadasz żadnej przypisanej domeny, możesz pozostawić ustawienie domyślne. CMS WordPress zostanie zainstalowany pod roboczym adresem i nadal będzie dostępny do edycji.
 9. Potwierdź chęć instalacji WordPress klikając Zainstaluj. Na ekranu pojawi się informacja o zakończeniu procesu.
 10. Na adres e-mail wskazany wcześniej jako adres administratora, otrzymasz wiadomość z danymi dostępu do nowego serwisu WWW. Skorzystaj z nich aby przejść do edycji Twojego WordPressa.

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub