Dlaczego WordPress? Zalety i wady popularnego systemu CMS

Chcesz założyć swoją pierwszą stronę internetową? Szukasz miejsca dla nowego sklepu internetowego? A może marzy ci się blog? Wybierz najlepsze narzędzie dla stworzenia nowej witryny. Twój wybór powinien paść na profesjonalny, intuicyjny i prosty w obsłudze program. Taki jest WordPress – najpopularniejszy system do tworzenia stron WWW na świecie.  Zapoznaj się z jego zaletami i wadami i zdecyduj, czy WP spełnia twoje oczekiwania.

SPIS TREŚCI

Do instalacji i obsługi CMS WordPress polecamy usługę Hosting WordPress SSD zapewniającą wyjątkową wydajność i wysokie parametry bezpieczeństwa. Usługa oferowana jest także z certyfikatem SSL dla lepszej ochrony witryny WWW oraz newralgicznych danych. Sprawdź ofertę, zarejestruj usługę, zadzwoń jeśli masz dodatkowe pytania.

Korzyści z korzystania z CMS WordPress

Plusy i minusy WordPressa. WordPress dla początkujących

Jakość doceniana przez największych

Mimo dużej konkurencji wśród systemów CMS, WordPress od lat mocno trzyma się swojej pozycji lidera. Niemal nieograniczone możliwości tego narzędzia są doceniane przez duże światowe firmy oraz społeczność osób, rozpoczynających swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych. Na WordPressie zbudowano ponad 30% stron WWW, a jego popularność wciąż rośnie. Jako system zarządzania treścią jest nie do pobicia przez konkurencję.

Za jakością narzędzia przemawiają jego użytkownicy – na założenie strony internetowej na WordPress’ie zdecydowały się takie marki jak: CNN, eBay, Sony czy UPS.

Popularność wśród internautów

Popularność WordPressa przekłada się na niezwykle liczną społeczność internautów, zgromadzoną wokół systemu.  Jaka z tego korzyść dla Ciebie?  Duża liczba użytkowników gwarantuje dostęp do wsparcia i porad, pomocnych przy prowadzeniu strony internetowej. Początkujący twórcy stron mogą skorzystać z bogatych źródeł wiedzy, gromadzonej przez lata na blogach i forach. Entuzjaści narzędzia spotykają się również na tzw. WordCamp’ach oraz WordPress MeetUp’ach, gdzie dzielą się zdobytym doświadczeniem i nowymi pomysłami na wykorzystanie potencjału systemu.

Intuicyjność i łatwość użytkowania

WordPress jest najłatwiejszym narzędziem do tworzenia stron WWW. Jego niesłabnąca popularność wiąże się z doskonałym przystosowaniem do potrzeb nowego użytkownika. Nie musisz znać tajników programowania, aby założyć profesjonalną i estetyczną stronę internetową. Korzystając z dostępnych w Internecie szablonów i wtyczek dostosujesz swoją stronę do wymagań twojego odbiorcy i trendów obowiązujących w branży.

Prosta optymalizacja treści na stronie

Publikacja strony na WordPress da ci szereg możliwości edycji tekstów. W prosty sposób wzbogacisz artykuł o metatagi, zapobiegniesz błędom indeksowania i wzbogacisz content o przydatne grafiki i zdjęcia. Dzięki łatwej konfiguracji będziesz swobodnie ustawiał hierarchię nagłówków oraz formatował tekst. Edytor wizualny w WordPressie pozwoli ci również na proste zamieszczanie odnośników do innych podstron, co usprawni nawigację na twojej witrynie.

Darmowe wtyczki i skórki do WordPress

Niezliczone wtyczki i szablony graficzne pomogą ci stworzyć estetyczną, zgodną z obowiązującymi trendami stronę. Liczba ulepszeń i nowych rozwiązań wciąż rośnie, więc przy odrobinie wysiłku możesz stworzyć niepowtarzalną witrynę dla swojej firmy. Świetnym rozwiązaniem dla osób z niewielkim budżetem jest skorzystanie z bogatej bazy darmowych pluginów / wtyczek do WordPress’a.

Czytaj więcej – dodatki, wtyczki, pluginy do CMS WordPress:

Prosta instalacja WordPress na serwerze

Założenie strony internetowej za pomocą tego narzędzia jest bardzo proste. WordPress nie stanowi wielkiego wyzwania nawet dla początkujących – w Internecie znajdziesz poradniki, jak krok po kroku stworzyć stronę skrojoną na miarę. Blog na WordPressie można założyć nawet w kilka minut, a następnie z łatwością zmieniać szablony i instalować przydatne wtyczki. To najlepsze narzędzie dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z prowadzeniem swojej strony WWW.

Na co uważać podczas korzystania z WordPressa?

Konieczność zadbania o bezpieczeństwo

Ze względu na wyjątkową popularność systemu WordPress, powinieneś zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo nowo powstałej strony. Warto zapoznać się z zasadami zabezpieczenia stron opartych na WordPressie, które uchronią przed atakami hakerów. Użytkownikom zaleca się wdrożenie certyfikatu SSL, który szyfruje dane i zabezpiecza je przed atakami. Skutecznym sposobem jest również skorzystanie z dwustopniowej autoryzacji (uwierzytelnienia dwuskładnikowego). Pamiętaj o konieczności wykonywania kopii zapasowych swojej strony na WordPressie i wystrzegaj się wtyczek, które pochodzą z niesprawdzonych źródeł.

Czytaj więcej – zabezpieczanie systemu CMS WordPress:

Możliwe problemy z wydajnością przy WordPressie

Pułapką podczas tworzenia strony internetowej przy użyciu WordPressa jest zmiana wydajności systemu przez zbyt dużą liczbę wtyczek i dodatków. Dbając o wydajność twojej nowej strony warto zainteresować się szybkim hostingiem dla WordPressa, który usprawni działanie CMSa i da gwarancję wysokiej wydajności i prędkości witryny.

Marzy Ci się niepowtarzalna strona na WordPressie? Zobacz, dlaczego warto zamówić indywidualny projekt witryny internetowej w home.pl
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.