Jak utworzyć i opublikować nową stronę WordPress?

W odróżnieniu od wpisów, pod strony WordPress dedykowane są treściom „statycznym” w których data publikacji schodzi na dalszy plan, co nie oznacza, że nie widoczne treści nie muszą być aktualizowane. Podstrony prezentują zwykle treści ponadczasowe i zawsze aktualne, dlatego stosowane są zwykle jako strony informacyjne. Używaj podstron, aby opisać profil działalności firmy, jej historię, ofertę, zakres świadczonych usług oraz umieść na nich formularze kontaktowe.

SPIS TREŚCI

Skorzystaj z wyjątkowej oferty home.pl i zarejestruj usługę stworzoną dla CMS WordPress – WordPress Hosting SSD. Utwórz witrynę internetową firmy, prywatnego bloga lub otwórz sklep internetowy w kilka minut. Nie masz czasu na konfigurację usługi i projektowanie serwisu WWW? Zamów stronę internetową przygotowaną przez naszych specjalistów, dopasowaną do Twoich potrzeb. Wyróżnij witrynę internetową na tle konkurencji.

Użytkownicy przeglądający stronę i kolejne jej podstrony, zawsze będą mogli je zobaczyć, bez względu na to kiedy odwiedzą Twoją stronę internetową. Te treści pozostaną z Tobą na długo, ale nie myl ich ze wpisami publikowanymi w tym samym CMS. Wpisy (posty) dedykowane są treściom dynamicznym, tj. takim, które mogą być ważne i aktualne w chwili publikacji, ale jutro nie mieć znaczenia. Dlatego posty stanowią podstawę działania blogów oraz stron z newsami.

Jak utworzyć i opublikować nową stronę w WordPress?

Od chwili zainstalowania i pierwszego logowania do CMS WordPress możesz tworzyć nowe podstrony. Strony nie posiadają tagów ani nie są przypisane do żadnej kategorii. Możesz jednak budować ich hierarchię, a więc układać wg. określonej kolejności, zagnieżdżać lub tworzyć grupy stron. Sama edycja treści (zawartości) strony nie różni się zwykle niczym od edycji wpisów.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress
 2. Przejdź do sekcji Strony po lewej stronie ekranu.Dodaj nową stronę WordPressMożesz od razu najechać kursorem na przycisk Strony i wybrać Dodaj nową lub kliknąć Strony, a następnie przeglądać opublikowane podstrony i dodawać nowe.
 3. Utwórz stronę WordPress. Uzupełnij temat, treść oraz dodaj interesujące Cię bloki treści, np. galerię, film, zdjęcie, nagłówki.
  Edytuj nową stronę WordPress dodając teksty obrazy i multimedia
 4. W zakładce Atrybuty strony znajdziesz dodatkowe parametry jak ustawienia strony nadrzędnej oraz kolejności. To one odpowiadają za tworzenie hierarchii stron WordPress.
 5. Opublikuj stronę WordPress.

Tworzenie nowej podstrony WordPress jest bardzo proste – właśnie opublikowałeś pierwsze informacje.

Jak zarządzać hierarchią (kolejnością) stron w WordPress?

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress
 2. Przejdź do sekcji Strony po lewej stronie ekranu.
  Możesz od razu najechać kursorem na przycisk Strony i wybrać Dodaj nową lub kliknąć Strony, a następnie przeglądać opublikowane treści i dodawać nowe.
  Dodaj nową stronę WordPress
 3. Podczas redagowania lub edycji strony po prawej stronie ekranu znajdziesz dodatkowe opcje Rodzic / Strona nadrzędna i kolejność.
  Edytuj nową stronę WordPress dodając teksty obrazy i multimedia
 4. Wybierz z rozwijanej listy, który artykuł jest nadrzędny względem edytowanego. Możesz także zmienić jego kolejność w danej gałęzi.
 5. Opublikuj stronę WordPress.
Rodzic (klasyczny edytor WordPress) lub Strona nadrzędna, to strona nadrzędna w stosunku do tej, którą aktualnie edytujesz (lub tworzysz). Określając strony nadrzędne / rodziców, możesz układać je w hierarchicznej strukturze. Będzie ona odgrywała rolę podczas zarządzania treściami po stronie panelu oraz przy budowaniu menu / paska nawigacji.

Nie oznacza to jednak, że przypisanie stron w określonej kolejności zamyka Ci możliwość spersonalizowania menu strony. To możesz zrobić wg. dowolnej kolejności, także z użyciem innych elementów jak wpisy, a nawet adresy URL do zewnętrznych witryn internetowych.

Jak dodać nową podstronę w WordPress do menu?

Jeśli nowa podstrona w WordPress jest gotowa i chcesz dodać ją do menu, by była łatwo dostępna dla użytkowników, wykonaj następujące kroki:

 1. Po zalogowaniu do panelu administratora WordPress, przejdź do sekcji Wygląd w menu po lewej stronie ekranu. Możesz od razu najechać kursorem na przycisk Wygląd i wybrać Menu lub kliknąć Wygląd, a po rozwinięciu listy wybrać Menu.
  WordPress - Wygląd - Menu
 2. Na liście zaznacz podstronę lub podstrony, które chcesz dodać do menu. Następnie kliknij Dodaj do menu.
  WordPress - Wygląd - Menu - Strony
 3. Jeśli chcesz zmienić kolejność stron w menu, przeciągaj je i upuszczaj w wybranym miejscu.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.