Jak zainstalować WordPress w Panelu klienta?

Z tego artykułu dowiesz się, jak zainstalować WordPress i szybko uruchomić stronę WWW. Poniższa instrukcja opiera się na Autoinstalatorze aplikacji, czyli narzędziu, które przeprowadza proces instalacji WordPress automatycznie.

Do instalacji i obsługi CMS WordPress polecamy usługę Hosting WordPress SSD, ponieważ zapewnia wyjątkową wydajność i wysokie parametry bezpieczeństwa. W autoinstalatorze dostępnym na Hostingach WordPress SSD znajdziesz też dodatkową aplikację WordPress dla początkujących, która ułatwi Ci stworzenie strony internetowej — kliknij i sprawdź ofertę.

Twój udział w procesie zainstalowania WordPressa sprowadza się do niezbędnego minimum. Dlatego wystarczy, że podasz e-mail, na który chcesz otrzymać dane dostępu do Panelu klienta oraz wskażesz adres domeny, pod którą ma wyświetlać się strona WWW. To proste!

Poradnik wideo: jak zainstalować CMS WordPress w Panelu klienta home.pl?

Jak zainstalować WordPress w szybki sposób w Panelu klienta home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Przejdź do sekcji menu Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do zakładki Usługi WWW
 3. Przejdź do wybranego hostingu, np. Hostingu Start, Hostingu Biznes lub WordPress Hostingu SSD, klikając w odpowiedni kafelek.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Przejdź do wybranego hostingu
 4. W sekcji Instalacje kliknij Nowa, aby rozpocząć instalowanie pierwszej aplikacji. Jeśli wcześniej zainstalowano inne aplikacje, dostępny będzie przycisk Wszystkie, który umożliwi zarządzanie nimi.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Hosting - Instalacja - Kliknij przycisk Nowa
 5. Na ekranie wyświetli się lista dostępnych aplikacji. Odnajdź tą, którą chcesz zainstalować na danym serwerze, a następnie kliknij przycisk Zainstaluj.Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Hosting - Instalacja - CMS, blog - Wybierz aplikację WordPress i kliknij przycisk Zainstaluj
 6. Na kolejnym ekranie zostaną wyświetlone podstawowe informacje na temat wybranej aplikacji. Uzupełnij dane dotyczące loginu administratora i jego adresu e-mail. Następnie wybierz domenę i zaakceptuj licencję wybranej aplikacji. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych kliknij przycisk: Zakończ.Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Wybrany hosting - Instalacje - Nowa - CMS, blog - Instalacja aplikacji - Uzupełnij formularz
 7. W dolnej części ekranu kliknij przycisk Zakończ, aby rozpocząć instalację.
 8. Na ekranie zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych aplikacji na danym serwerze (w tym również nową aplikację, której instalację przed chwilą zainicjowaliśmy). Po poprawnym zainstalowaniu aplikacji, na kontaktowy adres e-mail  dla Twojego konta w home.pl, wyślemy wiadomość z informacjami o zainstalowanej aplikacji. Sprawdź, czy jest aktualny, ponieważ mail nie jest wysyłany na adres administratora, który podano przy rozpoczęciu instalacji.Jak zainstalować WordPress - Wiadomość e-mail - Gratulacje! Zainstalowałeś aplikację na serwerze
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.