Nie mogę zresetować hasła do panelu WordPress – wyłączona funkcja mail()

Szybki hosting dla WordPressa

Jeśli nie pamiętasz hasła dostępu do panelu administracyjnego CMS WordPress, możesz skorzystać z opcji jego resetowania.

  1. Przejdź na stronę logowania do zaplecza WordPress i skorzystaj z funkcji: Nie pamiętasz hasła.
  2. Podaj adres e-mail ustalony dla Twojego konta użytkownika WordPress.
  3. Na wskazany adres zostanie przesłana wiadomość e-mail, umożliwiająca zmianę hasła na nowe.

Podczas resetowania hasła, może zdarzyć się, że na ekranie pojawi się komunikat błędu: Email nie mógł zostać wysłany.Możliwa przyczyna: prawdopodobnie twój serwer ma wyłączoną funkcję mail(). 

Komunikat błędu wynika z domyślnych ustawień serwera oraz samego CMS WordPress. WordPress korzysta z wysyłki wiadomości e-mail, m.in. dot. resetowania hasła, korzystając z adresu (przedstawiając się jako nadawca) wordpress@adres_strony.pl i funkcji mail().

Ze względu na aktywne zabezpieczenia na serwerach home.pl, uniemożliwiające nieautoryzowaną wysyłkę wiadomości e-mail, wiadomość taka, której przesłanie korzysta z funkcji mail(), nie może zostać zrealizowane.

Utworzenie konta e-mail na serwerze w home.pl

Rozwiązaniem sytuacji, zgodnie z regułami działania funkcji mail() na serwerach home.pl oraz aktywnych zabezpieczeń, jest utworznie konta pocztowego o adresie wordpress@adres_strony.pl. Konfiguracja ta powinna być wykonana na serwerze, na którym uruchomiony jest CMS WordPress i podłączona jest domena, w której adresie działa strona WWW.

Dzięki wprowadzeniu konta e-mail, CMS WordPress oraz serwer, korzystając z funkcji mail() prześlą wiadomość e-mail dot. zmiany hasła, na adres e-mail konta użytkownika. Nadawca wiadomości, tj. adres wordpress@adres_strony.pl, zostanie prawidłowo zidentyfikowany jako wiarygodny nadawca.

Aby utworzyć nową skrzynkę e-mail na hostingu w nowym Panelu klienta home.pl:

  1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
  2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista wszystkich Twoich serwerów (hostingów). Kliknij przycisk: Opcje -> Utwórz skrzynkę e-mail, znajdujący się przy wybranym serwerze, na którym chcesz utworzyć skrzynkę lub skorzystaj z sekcji Poczta po lewej stronie ekranu.
    Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Wybrany serwer - Opcje - Wybierz Utwórz skrzynkę e-mail

Formularze SMTP w CMS WordPress

Rozwiązaniem zapobiegawczym, które można wprowadzić wcześniej, np. po zainstalowaniu samego CMS WordPress, jest instalacja wtyczki (dodatku), który umożliwia autoryzację SMTP w formularzach e-mail.

Analogicznie jak w przypadku funkcji mail(), działanie wtyczki będzie zależne od wprowadzenia konfiguracji istniejącej skrzynki pocztowej (aktywnego adresu e-mail), w tym nazwy konta i hasła. Autoryzacja SMTP zapewnia wysoką wiarygodność nadawcy wiadomości, dzięki czemu przesłana wiadomość nie będzie blokowana przez serwery pocztowe.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania, jest, m.in. możliwość skonfigurowania konta e-mail (do wysyłki wiadomości e-mail), które nie są skonfigurowane w domenie strony WWW lub nie zostały utworzone na serwerze w home.pl

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak