Jak sprawdzić nazwę i hasło bazy danych CMS WordPress?

Korzystając z pliku wp-config.php dostępnego na serwerze FTP, możesz sprawdzić, jakiej bazy danych używa Twoja witryna. CMS WordPress korzysta z baz SQL tworzonych w Panelu klienta home.pl. Jeśli instalujesz CMS WordPress samodzielnie, możesz nadać bazie danych nazwę oraz unikalne hasło. Dane te wprowadzasz na etapie instalacji CMS. Jeśli nie pamiętasz nazwy bazy danych i hasła dostępu, możesz to w każdej chwili odczytać, np. z pomocą połączenia FTP.  W pliku wp-config.php w katalogu strony WWW znajdziesz informacje o nazwie bazy danych i haśle dostępu do bazy danych SQL.

Nazwa bazy danych SQL i hasło są potrzebne na przykład do: zalogowania się do panelu phpMyAdmin. W phpMyAdmin możesz zmienić zawartość tabel i wykonać import lub eksport bazy danych. Dostęp do bazy SQL CMS WordPress może Ci pomóc także wprowadzić nowe hasło administratora.

Dostęp do pliku wp-config.php na serwerze FTP umożliwia także zmianę samej bazy danych, z której CMS korzysta. Jeśli chcesz, aby WordPress CMS był podłączony do innej bazy danych SQL, podaj jego nazwę i hasło. Baza danych WordPress SQL zawiera treść postów, stron, informacje o użytkownikach WordPress oraz konfigurację adresu strony internetowej.

Z jakiej bazy danych SQL korzysta mój CMS WordPress?

W tym artykule przedstawiliśmy najprostszy, dostępny za pomocą Panelu klienta sposób. Skorzystaj z WebFTP (dostęp FTP w przeglądarce) aby szybko odczytać niezbędne dane.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl
 2. Przejdź do sekcji Usługi WWW.
  Panel klienta home.pl
 3. Kliknij w nazwę serwera na którym instalowałeś CMS WordPress.
 4. Nie pamiętasz w jakim katalogu znajdują się pliki strony WWW? W sekcji Przypisane domeny kliknij Wszystkie a następnie odczytaj informacje o przypisanych domenach oraz przekierowaniu na wybrany podkatalog. We wskazanym katalogu, na który kieruje domena, znajdziesz interesujący Cię plik wp-config.php.
  Panel klienta home.pl
 5. W nowym oknie przeczytaj ścieżkę folderu do plików CMS WordPress, na przykład: /webpage
  Panel klienta home.pl - bazy danych
 6. W oknie konfiguracji serwera przejdź do sekcji Konta FTP > Opcje > WebFTP > Opcje > WebFTP.
  Widok Panelu klienta home.pl
 7. Na serwerze FTP przejdź do katalogu, w którym zainstalowany jest WordPress CMS. Znajdź plik wp-config.php i kliknij Edycja lub Podgląd.
  Panel klienta home.pl - bazy danych
 8. W pliku wp-config.php znajdziesz informacje na temat nazwy bazy danych, użytkownika bazy danych i hasła dostępu do bazy danych SQL. Użyj ich, aby zalogować się do phpMyAdmin lub zmień, jeśli chcesz przekierować stronę CMS do innej bazy danych SQL.
  WebFTP w Panelu klienta home.pl
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.