Jak szybko zarejestrowana domena jest widoczna w sieci?

Od momentu, gdy home.pl zaksięguje Twoją wpłatę (za przedłużenie lub rejestrację domeny), może upłynąć do 30h zanim Twoja domena będzie widoczna w Internecie. Jest to średni maksymalny czas jaki może upłynąć, a wpływ na to ma m.in.  czas potrzebny na odświeżenie się na serwerach DNS informacji na temat aktywacji Twojej domeny.

SPIS TREŚCI

Kiedy zobaczę w sieci zarejestrowaną domenę?

Gdy przedłużasz ważność domeny, rejestrujesz nową domenę, może okazać się, że po zarejestrowaniu usługi i jej opłaceniu lub przedłużeniu, pozostanie ona aktywna bez przerwy lub aktywuje się w przeciągu kilku minut. Należy jednak zachować czas 30h jako czas, kiedy mogą pojawić się widoczne przerwy w działaniu domeny.

WAŻNE! Każda zmiana wpisów w strefie domeny jest zauważalna dopiero po pewnym czasie. Dzieje się tak, ponieważ serwery DNS muszą zaktualizować informacje na temat domeny, iż od tej chwili żądania dostępu do określonej domeny mają być kierowane w inne miejsce.

Informacje na temat ustawień domeny muszą zostać zaktualizowane na dużej ilości serwerów DNS, z tego powodu trwa to od kilku, do kilkudziesięciu godzin (maksymalnie 30h). Czas odświeżania informacji o funkcjonowaniu domeny nazywany jest czasem propagacji domeny.

Pamiętaj, że w praktyce czas propagacji domeny, potrzebny do rozprzestrzenienia się domeny jest znacznie krótszy – około kilku godzin.

Co to jest domena internetowa?

Video: Jak zarejestrować domenę .pl w home.pl?

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę