Minimum formalności podczas rejestracji domeny

Domena internetowa (np. www.twojafirma.pl) to unikalny adres internetowy, pod którym usługi (np. strony WWW, poczta e-mail, serwer FTP) dostępne są w sieci Internet. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o domenach.

Co to jest domena internetowa?

Rejestrując domenę w sieci home.pl nie musisz podawać szczegółowych uzasadnień i dostarczać nam dokumentów potwierdzających Twoje prawo do posługiwania się daną nazwą. Pozostawiamy Ci dowolność i odpowiedzialność za dokonany wybór.

Zlecając rejestrację domeny w home.pl zyskasz m.in:

Posiadanie wartościowej domeny internetowej jest bardzo ważne dla każdej, nawet najmniejszej firmy. To pod adresem Twojej domeny wyświetlana jest strona WWW oraz funkcjonują skrzynki e-mail Twoich pracowników.

Najbardziej popularna w Polsce jest domena z końcówką „.pl” – niestety, większość krótkich i atrakcyjnych domen z tą końcówką jest już zajęta. Jeśli Twoja preferowana nazwa domeny jest już w posiadaniu innego użytkownika, warto ją nieznacznie zmodyfikować i poszukać synonimów lub podobnych nazw do tej preferowanej. Możesz także sprawdzić dostępność domeny takiej samej nazwie, ale z innym rozszerzeniem, np. „.eu” lub „.com.pl.”

Chociaż nazwa i rozszerzenie domeny mogą mieć niewątpliwie duże znaczenie dla pozycjonowania oraz reklamy (chwytliwa nazwa, łatwa do zapamiętania) to o sukcesie strony internetowej (niezależnie czym ona jest: sklep, blog, wizytówka, oferta) decyduje jej pozycjonowanie (zarówno SEO jak i SEM).

Aby mieć pewność, że nikt inny nie będzie używać Twojej domeny, musisz ją zarejestrować. W każdym kraju na świecie istnieje organizacja, która zarządza rejestracją danej końcówki (np. „.pl”). W Polsce jest to NASK, a home.pl jest największym partnerem NASK. Rejestracja domeny w home.pl to przede wszystkim minimum formalności oraz oszczędność czasu, które pozwolą Ci jeszcze bardziej skupić się na swoich projektach!

Rejestry domen (np. NASK) stawiają pewne obostrzenia związane z rejestracją danej końcówki. Obostrzenia są zasadami, które w pewnym stopniu ograniczają prawa do rejestracji wybranych (specjalnych) domen. Podstawowe informacje na temat obostrzeń podczas rejestracji domen „.pl” znajdziesz pod tym adresem.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie