Minimum formalności podczas rejestracji domeny


Domena internetowa (np. www.twojafirma.pl) to unikalny adres internetowy, pod którym usługi (np. strony WWW, poczta e-mail, serwer FTP) dostępne są w sieci Internet. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o domenach.

Co to jest domena internetowa?

Rejestrując domenę w sieci home.pl nie musisz podawać szczegółowych uzasadnień i dostarczać nam dokumentów potwierdzających Twoje prawo do posługiwania się daną nazwą. Pozostawiamy Ci dowolność i odpowiedzialność za dokonany wybór.

Zlecając rejestrację domeny w home.pl zyskasz m.in:

Posiadanie wartościowej domeny internetowej jest bardzo ważne dla każdej, nawet najmniejszej firmy. To pod adresem Twojej domeny wyświetlana jest strona WWW oraz funkcjonują skrzynki e-mail Twoich pracowników.

Najbardziej popularna w Polsce jest domena z końcówką “.pl” – niestety, większość krótkich i atrakcyjnych domen z tą końcówką jest już zajęta. Jeśli Twoja preferowana nazwa domeny jest już w posiadaniu innego użytkownika, warto ją nieznacznie zmodyfikować i poszukać synonimów lub podobnych nazw do tej preferowanej. Możesz także sprawdzić dostępność domeny takiej samej nazwie, ale z innym rozszerzeniem, np. “.eu” lub “.com.pl.”

Chociaż nazwa i rozszerzenie domeny mogą mieć niewątpliwie duże znaczenie dla pozycjonowania oraz reklamy (chwytliwa nazwa, łatwa do zapamiętania) to o sukcesie strony internetowej (niezależnie czym ona jest: sklep, blog, wizytówka, oferta) decyduje jej pozycjonowanie (zarówno SEO jak i SEM).

Aby mieć pewność, że nikt inny nie będzie używać Twojej domeny, musisz ją zarejestrować. W każdym kraju na świecie istnieje organizacja, która zarządza rejestracją danej końcówki (np. “.pl”). W Polsce jest to NASK, a home.pl jest największym partnerem NASK. Rejestracja domeny w home.pl to przede wszystkim minimum formalności oraz oszczędność czasu, które pozwolą Ci jeszcze bardziej skupić się na swoich projektach!

Rejestry domen (np. NASK) stawiają pewne obostrzenia związane z rejestracją danej końcówki. Obostrzenia są zasadami, które w pewnym stopniu ograniczają prawa do rejestracji wybranych (specjalnych) domen. Podstawowe informacje na temat obostrzeń podczas rejestracji domen “.pl” znajdziesz pod tym adresem.

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie