Czy muszę posiadać Xbox Live Gold do obsługi Game Pass Ultimate?

Usługa sieciowa Xbox Live Gold stanowi rozszerzenie podstawowej usługi i konta Xbox Live, specjalnej oferty na gry i treści Deals with Gold oraz bezpłatnych gier oferowanych w ramach usługi Games with Gold.

W miarę rozwoju usług internetowych i oferty Microsoft, firma udostępniła nową subskrypcję GP. Działa ona w oparciu o miesięczny abonament (usługa dostępna jest w abonamencie 3 i 6 miesięcznym) w ramach którego gracz otrzymuje dostęp do biblioteki ponad 100 wysokiej jakości gier od wielu wydawców. W ten sposób zamiast wykupywać kolejne tytuły na własność, użytkownik może skorzystać z oferty “wynajmu” gier, a więc opłacania ich bez konieczności pozyskania ich na własność.

Na czym polega Xbox Game Pass?

Najnowszą usługą z oferty Microsoft jest Game Pass Ultimate. To także usług dostępna w systemie abonamentu, subskrypcji. W home.pl możesz wykupić ją na okres 1 lub 3 miesięcy. Game Pass Ultimate stanowi połączenie abonamentu Game Pass oraz Live Gold. W efekcie opłacając jedną subskrypcję, użytkownik otrzymuje dwie usługi w korzystnej dla niego cenie. To co odróżnia nową usługę jej składowych usług to dodatkowa oferta na gry dostępne dla platformy Windows (PC) – także ponad 100 tytułów. Uzyskujemy więc zarówno usługę Game Pass dla konsol ale także dla systemu Windows oraz dostęp do usług sieciowych Live Gold Microsoft.

Czy muszę posiadać Xbox Live Gold do obsługi Game Pass Ultimate?

Jak nie trudno zauważyć w prezentacji usług, mogą one funkcjonować całkowicie niezależnie od siebie. Użytkownik może korzystać z :

  • bezpłatnego konta i usługi Xbox Live, która daje dostęp do usług sieciowych Microsoft (płatnych), np. klepu Microsoft Store z grami,
  • płatnej subskrypcji Live Gold rozszerzającej możliwości konta Xbox Live m.in. o tryb multiplayer, Games oraz Deals with Gold,
  • płatnej subskrypcji Game Pass  oferującej dostęp do biblioteki ponad 100 gier oraz wyjątkowych ofert na gry,
  • płatnej subskrypcji Game Pass Ultimate stanowiącej połączenie usług Game Pass i Live Gold.

Użytkownik Xbox może wybrać z jakich usług będzie korzystał. To rozwiązanie posiada ograniczenia. Powinieneś wiedzieć, że na kontach na których zostanie uruchomiona subskrypcja Game Pass Ultimate a które posiadają już opłacone inne subskrypcje, zostanie zastosowana konwersja, np. 30 dni Live Gold zostanie zamienione na 20 dni usługi Ultimate. Po zakończeniu ważności subskrypcji Ultimate możesz ponownie zakupić subskrypcje Live Gold i/lub Game Pass lub kontynuować usługę Ultimate.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie