Co to jest subskrypcja Xbox Live Gold?

Subskrypcja Xbox Live Gold to płatna usługa subskrypcji gier dostępna w ofercie firmy Microsoft. Stworzona dla konsol Xbox One oraz Xbox 360 stanowi podstawowe, płatne, rozszerzenie bezpłatnego konta i usługi Xbox Live. Subskrypcja oferuje dostęp do wieloosobowej rozgrywki online (tzw. multiplayer), dostęp do bezpłatnych gier, demo gier oraz gier w obniżonej cenie, a także innych bonusów.

Posiadanie subskrypcji Xbox Live Gold znacząco wpływa na stopień rozrywki jaki oferuje konsola Xbox oraz dostępne dla tej platformy gry. Chociaż wiele gier opartych jest na rozgrywce single player (przykładowo jeden gracz pokonujący kolejne etapy gry) to równie duża liczba tytułów oferuje szereg rozwiązań, dla których dostęp do Internetu jest kluczowy dla dalszej zabawy.

SPIS TREŚCI

Xbox Live czy Xbox Live Gold?

Dzięki usłudze i kontu Xbox Live uzyskasz dostęp do bezpłatnych aktualizacji oraz do sklepu Microsoft Store. Poza dzieleniem się postępem w grach oraz przesyłaniem wiadomości, Xbox Live stanowi po prostu dostęp do usługi sieciowej Microsoft.

Xbox Live Gold to natomiast usługa umożliwiająca dostęp do rozgrywki online i korzystanie z dodatkowych funkcji usługi Xbox Live. Dzieki niej będziesz mógł grać z innymi graczami w ulubione tytuły, grać w trybie multiplayer oraz otrzymywać oferty gier i innych treści w ramach Games with Gold oraz Deals with Gold.

Xbox Live Gold czy Game Pass Ultimate?

O ile usługa Live Gold stanowi rozszerzenie konta i usługi Xbox Live oferując dostęp do szeregu dodatków jak multiplayer oraz niesamowite oferty gier, możesz skorzystać także z usługi Game Pass oraz Game Pass Ultimate. Game Pass Ultimate to najnowsza subskrypcja dostępna w ofercie Microsoft. Łączy w sobie zalety subskrypcji Live Gold (dostęp do usług sieciowych) oraz Game Pass (dostęp do bezpłatnej biblioteki gier), a także rozszerza działanie konta także o rozgrywkę na komputerach PC (Windows).

Najważniejsze cechy usługi Xbox Live Gold

Uruchom konsolę i uzyskaj dostęp do konta i usługi Xbox Live aby być na bieżąco z aktualizacjami, informacjami o najnowszych grach i ofertach. Rozszerz swoje konto opłacając i aktywując subskrypcję Xbox Live Gold aby dołączyć do rozgrywki multiplayer oraz pozyskać najnowsze gry w świetnej cenie. Xbox Live Gold oferuje:

  • dostęp do oferty Games with Gold upoważniającej do bezpłatnego dostępu do popularnych gier dla konsol Xbox One oraz Xbox 360,
  • możliwość skorzystania z oferty Deals with Gold upoważniającej do zakupu gier w świetnych cenach,
  • możliwość rozgrywki w trybie wieloosobowym, w ramach którego użytkownik może rywalizować z przyjaciółmi a także nieznanymi graczami z różnych zakątków świata,
  • dostęp do komunikacji z innymi graczami za pomocą grup i czatów,
  • możliwość konfiguracji funkcji konsola domowa (dla konsol Xbox One) i „współdzielenia” swojego konta z innymi współlokatorami, rodziną, rodzeństwem na jednej konsoli.
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie