Promocje na gry w ofercie Deals oraz Games with Gold i Game Pass

Korzystając z usługi Xbox Live Gold lub Game Pass Ultimate otrzymujesz dostęp do wyjątkowej bazy gier. Część z nich możesz zakupić, część będzie dostępna za darmo tak długo jak opłacasz subskrypcję (Game Pass / Game Pass Ultimate), niektóre będziesz mógł zakupić w specjalnej ofercie dla społeczności Xbox Live, a wybrane pozostaną z Tobą na zawsze.

SPIS TREŚCI

Z jakich promocji na gry i treści mogę skorzystać w subskrypcji Live Gold?

  • Jestem użytkownikiem darmowego konta i usługi Xbox Live: możesz kupować gry i treści dostępne w Microsoft Store w promocjach przygotowanych „dla wszystkich”. Oferty takie są po prostu oznaczone jako przecena. Niektóre gry są dostępne za darmo.
  • Posiadam subskrypcję Xbox Live Gold: posiadasz najpopularniejszą subskrypcję, umożliwiającą np. grę wieloosobową. Możesz korzystać z ofert dla wszystkich oraz dedykowanych ofert Games with Gold oraz Deals with Gold (objaśnienie w dalszej części artykułu). Kupujesz gry w sklepie Microsoft Store w świetnej cenie lub pobierasz je całkowicie za darmo.
  • Aktywowałem subskrypcję Game Pass: ten rodzaj subskrypcji to abonament bezpłatnego dostępu do biblioteki ponad 100 wysokiej jakości gier, gdzie znajdziesz wiele znanych i popularnych tytułów, jak np. GTA V, Red Ded Redemption 2, Dirt Rally. Poza dostępem do gier w bibliotece abonenci Game Pass mogą korzystać z oferty promocyjnej dla wszystkich (patrz Xbox Live) oraz oferty dedykowanej dla subskrybentów Game Pass. Umożliwiają one zakup gier na własność (działających także po wygaśnięciu subskrypcji Game Pass).
  • Posiadam najwyższy pakiet Game Pass Ultimate: posiadasz usługę Xbox Live Gold oraz Game Pass dla konsol i PC, co oznacza, że możesz korzystać ze wszystkich ofert na gry i treści dostępne w Microsoft Store. Poza dostępem do ponad 100 wysokiej jakości gier, możesz kupować tanio lub pobierać całkowicie za darmo kolejne tytuły i dodawać je do swojej kolekcji.

Czym różni się Games i Deal with Gold oraz Game Pass?

Deals with Gold oraz Games with Gold to specjalna oferta na gry dostępne dla subskrybentów Xbox Live Gold oraz Ultimate. Osobną ofertę stanowią promocje w ramach abonamentu dla subskrypcji GP oraz GP Ultimate.

  • Deals with Gold to zniżka na zakup wybranych gier będących w danej chwili w promocji. Jeśli jesteś subskrybentem Xbox Live Gold lub  Ultimate, zobaczysz ofertę promocyjną na liście produktów do pobrania. Gry oznaczone promocją Deals with Gold kupujesz na własność i możesz z nich korzystać także po wygaśnięciu subskrypcji. Wystarczy, że zainstalujesz grę na konsoli.
  • Games with Gold to bezpłatne gry na konsole Xbox One oraz Xbox 360. Każdego miesiąca Microsoft udostępnia 4 tytuły, po dwa na każdą z konsol (także ze wsteczną kompatybilnością). W okresie promocyjnym możesz pobrać lub dodać grę do swojej biblioteki za darmo. Chociaż gry są darmowe, to ich działanie uzależnione jest od aktywnej subskrypcji Live Gold lub Ultimate. Po ich wygaśnięciu nie będziesz mógł grać do czasu ponownej aktywacji subskrypcji.
  • Game Pass to biblioteka gier, dostęp do nich masz tylko wtedy gdy jesteś abonentem subskrypcji Game Pass. Ponadto możesz kupować gry w okazyjnej cenie oznaczone specjalną promocją dla użytkowników GP. W ten sposób zakupione gry także są Twoją własnością i będą działały nawet po zakończeniu subskrypcji.

Gry dostępne w bibliotece Game Pass oraz gry w ofercie Games with Gold działają tak długo, jak korzystasz z płatnych subskrypcji. Dodatkowa różnica między tymi dwiema formami pozyskania darmowych gier polega na tym, że gry dodane w ramach Games with Gold będą dostępne na Twoim koncie już zawsze. W przypadku biblioteki GP lista tytułów może ulec zmianie każdego miesiąca (zwykle gier przybywa, ale niektóre są usuwane).

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie