Jak zainstalować Minecraft Java Edition na komputerze?

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która zyskała popularność dzięki swojej prostocie oraz głębi możliwości. Dowiedz się, jak zainstalować Minecraft Java Edition na swoim komputerze.

Instalacja Minecraft Java Edition (poradnik)

Instalacja Minecraft Java Edition jest dość łatwa i nie powinna sprawić kłopotów nawet mało doświadczonym użytkownikom komputerów.

 1. By rozpocząć, wejdź na stronę https://www.minecraft.net/pl-pl/download i kliknij Pobierz dla systemu Windows.
  Instalacja Minecraft - pobierz instalator
 2. Po pobraniu, znajdź plik z rozszerzeniem .msi na dysku komputera i kliknij dwa razy, by go uruchomić.Plik instalacyjny Minecraft
 3. Przejdź przez kroki instalatora, podczas których możesz wybrać lokalizację instalacji.Instalacja Minecraft - instalator
 4. Po instalacji uruchom Minecraft i zaloguj się kontem Microsoft lub Mojang.
  Nie posiadasz konta? Kliknij Utwórz nowe konto Microsoft.
  Instalacja Minecraft - logowanie
 5. Jeśli na Twoim koncie została aktywowana pełna wersja Minecraft, możesz od razu przejść do rozgrywki. Możesz także zagrać w Minecraft za darmo, klikając Zagraj w demo.Zagraj w Demo Minecraft
Jest to pełna wersja gry, która ma ograniczony czas gry. W trybie demo można grać przez 5 dni wewnątrz świata Minecraft, czyli około 100 minut. Dzięki temu możesz zdecydować, czy chcesz kupić pełną wersję Minecraft.

Warto zauważyć, że instalator Minecraft możesz pobrać na dowolnym komputerze, bez kupna gry. Po instalacji będzie jednak dostępny tylko tryb demonstracyjny.

Gdzie kupić Minecraft? Kiedy zdecydujesz się na kupno, skorzystaj z oferty Minecraft Java and Bedrock Edition w home.pl lub zagraj na konsoli Xbox w abonamencie Xbox Game Pass.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie