Jak założyć konto Xbox Live i rozpocząć grę na konsoli Xbox?

Jeśli posiadasz konsolę Xbox możesz od razu po jej uruchomieniu rozpocząć rozgrywkę. W tym celu niezbędne jest utworzenie tzw. profilu gracza (nadanie mu nazwy oraz wybór awatara). Możesz posiadać wiele profili graczy na konsoli, tak aby każdy mógł zidentyfikować swoje konto.

Poznaj ofertę home.pl dla subskrypcji Microsoft Xbox:

Jeśli Twoja konsola jest podłączona do Internetu, możesz powiązać profil gracza Xbox (wcześniej utworzony) z kontem Microsoft tj. kontem Xbox Live. Utworzenie konta Xbox Live umożliwi Ci pełne korzystanie z konsoli Xbox One, Xbox 360 oraz dostęp do sklepu z grami i aplikacjami czy aktywację subskrypcji Game Pass, Live Gold oraz Ultimate.

Konto Xbox Live jest tożsame z założeniem konta Microsoft oraz ustawieniem tagu gracza (nazwa gracza, nazwa profilu). Możesz wykonać te czynności poprzez stronę internetową Microsoft, zakładając pocztę Outlook.com lub bezpośrednio zaczynając od utworzenia konta na konsoli Xbox One lub Xbox 360. Istnieje wiele sposobów na utworzenie konta i powiązanie go z konsolą. Kluczowym elementem jest zarejestrowanie konta w systemie Microsoft (na jeden ze wskazanych sposób) a następnie logowanie tymi danymi na konsoli (celem połączenia konsoli z usługą Xbox Live).

Utworzenie konta Microsoft można oprzeć od już posiadany adres e-mail (będzie on loginem do konta) lub tworząc nową skrzynkę e-mail, np. w usłudze Outlook.com. Utworzenie konta email Outlook.com będzie tożsame z posiadaniem konta Microsoft i możliwością aktywacji konta Xbox Live do obsługi konsoli.

Jak założyć konto Microsoft?

Założenie konta Xbox Live w przeglądarce jest wygodne ze względu na możliwość obsługi aplikacji np. za pomocą klawiatury i myszki.

 1. Przejdź na stronę www.microsoft.com i naciśnij przycisk Zaloguj się  lub przejdź na stronę www.outlook.com i naciśnij przycisk Zaloguj się.
 2. Skorzystaj z opcji: Nie masz konta? Utwórz je!  Jeśli posiadasz już konto Microsoft, zaloguj się do niego i przejdź do dalszej części instrukcji.
 3. Jeśli korzystasz ze strony www.microsoft.com zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail oraz hasła, którymi zalogujesz się w przyszłości do konta.
 4. Jeśli korzystasz ze strony www.outlook.com zostaniesz na tym etapie poproszony o utworzenie skrzynki e-mail poczty Outlook, która będzie Twoim loginem do konta Microsoft.
 5. Przejdź jedną z w/w ścieżek konfiguracji postępując zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Konfiguracja jest prosta i nie wymaga wiedzy technicznej.

Utworzyłeś konto Microsoft do którego możesz teraz zalogować się własnym adresem e-mail lub utworzonym adresem konta Outlook.com. Nie ma to znaczenia dla dalszej konfiguracji.

Jeśli posiadasz już konto Microsoft masz kilka możliwości dalszego działania. Możesz utworzyć na nim profil gracza Xbox lub powiązać konto z już istniejącym profilem (np. na konsoli która wcześniej nie była podłączona do Internetu).

Jak utworzyć profil Xbox Live?

Po utworzeniu konta Microsoft możesz od razu przystąpić do utworzenia profilu gracza:

 1. Przejdź na stronę https://account.microsoft.com/ i zaloguj się do swojego konta Microsoft podając adres e-mail i hasło.
 2. Przejdź do edycji Profilu konta > Więcej akcji.

 3. Następnie: Przejdź do swojego profilu Xbox
 4. W kolejnych krokach zaakceptuj warunki i regulamin świadczenia usługi.
 5. Twój profil gracza został utworzony. Kliknij Dostosuj aby zmienić nazwę gracza.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Dołącz do usługi Xbox Live na swojej konsoli

W powyższej instrukcji utworzyłeś konto Microsoft a następnie aktywowałeś profil gracza Xbox Live. Jeśli uruchomiłeś już konsolę Xbox, może także wykonać te czynności bezpośrednio z poziomu samej konsoli.

 1. Po uruchomieniu konsoli naciśnij przycisk Xbox na padzie – otwórz przewodnik. 
 2. Wybierz Profil i system > Dodaj lub przełącz > Dodaj nowe.
 3. Wprowadź adres e-mail konta Microsoft, które chcesz dodać, a następnie wybierz pozycję Wprowadź. Kliknij Uzyskaj nowe konto, jeśli chcesz utworzyć nowe konto Microsoft (patrz wyżej).
 4. Przeczytaj Umowę o świadczenie usług firmy Microsoft oraz Oświadczenie o ochronie prywatności, a następnie wybierz pozycję Akceptuję.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami aby utworzyć konto Xbox Live i przypisać je do konta Microsoft. 

Posiadając utworzone konto Microsoft na konsoli Xbox One, możesz zalogować się jego danymi w przeglądarce internetowej.

W każdej chwili do już dodanych profili możesz dodać kolejne konta:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie