Co to jest subskrypcja?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zwiększyć wielkość sprzedaży online? Wiele firm ma wiele pomysłów, ale jednym z nich jest doprowadzenie do sytuacji, w której w prosty sposób dostarczasz oczekiwanych rozwiązań, oraz nie pozwalasz swoim klientom, rozglądać się po konkurencji, dostarczając wciąż nowych usług i produktów. Ten przepis tak samo sprawdzi się w sklepie internetowym, serwisie VOD, kanale YouTube oraz na blogu. Czym jest subskrypcja i co dokładnie może ona oznaczać dla Twojej strony, firmy lub aktywności w sieci?

SPIS TREŚCI

Co to jest subskrypcja?

Model prowadzenia sprzedaży czy dostarczania rozwiązań za pomocą subskrypcji znajdzie zastosowanie w wielu obszarach i działalnościach, dlatego przyjrzymy się w tym artykule kilku podstawowym, z którymi możesz mieć styczność każdego dnia. Ulubiony blog, dostęp do serwisu VOD czy kanału YouTube. Płatność rachunków za prąd lub telefon możesz skonfigurować w taki sposób, że będą one wykonywane automatycznie, co pozwoli Ci zachować ciągłość ich działania. Zupełnie tak samo opłacasz dostęp do Netflix, CDA Premium, licencji na oprogramowanie lub dostęp do serwisu z ebookami.

Dzięki subskrypcji możesz płacić za różne usługi rozrywkowe. Płatności za subskrypcję usług treści cyfrowych, takich jak książki, muzyka i strumieniowe przesyłanie wideo, są normą. Firmy wykorzystują technologię opartą na chmurze, aby uzyskać do gier, nawet bez konsoli, bezpośrednio z Internetu.

Pojęcie subskrypcji spotkasz także na stronach internetowych kiedy zostaniesz, np. poproszony o podanie adresu e-mail w zamian za otrzymywanie ciekawych informacji, kuponów rabatowych lub dostęp do treści niewidocznych dla wszystkich użytkowników.

Ten sam model sprawdza się także w dostarczaniu towarów i usług. Dokładnie tak działa dziś wynajem długoterminowy samochodu, wynajem mieszkania lub korzystanie z różnego rodzaju urządzeń, za które nie ponosimy jako takich kosztów zakupu, a jedynie samej eksploatacji. Subskrypcja usług, a dóbr fizycznych oczywiście nie jest tym samym, ale mechanizm działania jest bardzo podobny.

Jakie usługi subskrypcji oferuje home.pl?

Tak naprawdę możesz w home.pl subskrybować dowolne usługi, korzystając przy tym z modelu automatycznego ich opłacania. Wśród typowych usług subskrypcji znanych w sieci Internet, znajdziesz m.in. dostęp do gier XBOX:

Sprawdź także:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie