Jak włączyć płatności cykliczne kartą?


Płatność cykliczna kartą to wygodny i bezpieczny sposób opłacania Twoich usług w home.pl. Polega na automatycznym pobieraniu opłat z Twojej karty, której dane możesz zapisać podczas zamawiania usług w home.pl lub po zalogowaniu do Panelu klienta. Dzięki tej metodzie Twoje rachunki zapłacą się „same”. Jedyne, co musisz zrobić, to pamiętać o zapewnieniu środków na karcie.

Poradnik wideo: jak włączyć płatności cykliczne w Panelu Klienta home.pl?

Płatności cykliczne PayU umożliwiają bezpieczny zapis karty płatniczej do przyszłych transakcji oraz zautomatyzowanie procesu opłacania usług. Dzięki opcji automatycznego odnawiania w każdej chwili możesz zdecydować, które usługi mają być opłacane automatycznie. Na adres e-mail wskazany jako kontaktowy otrzymasz powiadomienie o realizacji każdej automatycznej płatności.
Obrazek przedstawiający symboliczne płatności cykliczne
W home.pl płatności cykliczne możesz włączyć na trzy sposoby:

Włączanie płatności cyklicznych podczas opłacania usług

 1. Zaloguj sie do Panelu Klienta home.pl
 2. Przejdź do sekcji: Konto, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij opcję: Subskrypcje (po lewej stronie ekranu) i kliknij nazwę usługi, dla której chcesz włączyć płatności cykliczne.
 4. Na wyświetlonym ekranie kliknij przycisk: Odnowienie.
 5. Wybierz metodę płatności: PayU – płatność cykliczna kartą kredytową i kliknij przycisk: Zapłać.
  Panel Klienta home.pl - Konto - Subskrypcje - Odnowienie - Informacje o płatności - Wybierz metodę płatności PayU – płatność cykliczna kartą kredytową
 6. Zapoznaj się i zaakceptuj warunki korzystania z metody płatności, w tym regulamin płatności cyklicznych. Kliknij przycisk: Zapłać przez PayU.
 7. Wprowadź informacje o karcie płatniczej: numer karty, datę ważności oraz kod CVC, który znajduje się na odwrocie karty. Po wykonaniu płatności, dane karty płatniczej zostaną zapisane w home.pl i zostaną zastosowane ponownie przy przedłużaniu kolejnego okresu abonamentowego.
Korzystanie z cyklicznych płatności PayU nie powoduje pobierania środków i przechowywania ich na koncie home.pl. Mechanizm płatności wykonuje automatyczne pobranie środków z karty płatniczej i przekazuje je do home.pl tytułem przedłużenia ważności usługi lub opłacenia zamówienia.

Jak w Panelu Klienta dodać nową metodę płatności automatycznych?

 1. Zaloguj sie do Panelu Klienta home.pl
 2. Przejdź do sekcji menu: Konto, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Wybierz opcję menu: Metody płatności, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 4. Kliknij przycisk: Dodaj nową metodę płatności i następnie kliknij: Kontynuuj, aby włączyć automatyczne płatności z karty płatniczej.
  Panel Klienta home.pl - Konto - Metody płatności - Dodaj nową metodę płatniczą - Kliknij przycisk Kontynuuj, aby włączyć automatyczne płatności z karty płatniczej
 5. Nastąpi przekierowanie na bezpieczną stronę: PayU  płatność cykliczna kartą kredytową. Na nowej stronie należy podać szczegóły płatności. Transakcja ta spowoduje pre-autoryzację Twojej karty i tymczasowe obciążenie kwotą nominalną 1 zł, po czym kwota ta zostanie automatycznie zwrócona.
  Karta zostanie zapisana jako domyślna forma płatności za przedłużanie działania wszystkich aktywnych usług na Twoim koncie home.pl. Możesz dostosować autoodnawianie subskrypcji oraz formę płatności po kliknięciu w szczegóły danej usługi.
 6. Zapoznaj się i zaakceptuj warunki korzystania z metody płatności, w tym regulamin płatności cyklicznych. Kliknij przycisk: Zapłać przez PayU.
 7. Wprowadź informacje o karcie płatniczej: numer karty, datę ważności oraz kod CVC, który znajduje się na odwrocie karty. Zapłać i zapisz kartę.
 8. Od tej chwili w sekcji menu: Metody płatności pojawi się nowa, domyślna metoda płatności, czyli Twoja zapisana karta płatnicza.

Opcja automatycznego odnawiania subskrypcji

Przed końcem ważności każdej usługi, w Panelu klienta home.pl wystawiany jest nowy dokument Zamówienia. Po utworzeniu dokumentu Zamówienia w Panelu klienta, możliwe jest wykonanie płatności za przedłużenie usługi na kolejny okres abonamentowy.

W Panelu klienta home.pl możesz włączyć lub wyłączyć opcję automatycznego odnawiania przy wybranej usłudze, której wynikiem będzie umożliwienie lub wyłączenie jakichkolwiek płatności za wybraną usługę.

WAŻNE! Jeśli chcesz korzystać z płatności cyklicznej (automatyczne pobieranie środków z karty płatniczej), to pamiętaj, aby w Panelu klienta home.pl przy wybranych usługach była włączona opcja automatycznego odnawiania usługi.

Włączona opcja automatycznego odnawiania usługi oznacza, że przy końcu ważności usługi zostanie wygenerowane zamówienie, które powinno zostać opłacone, aby usługa została przedłużona na kolejny okres abonamentowy.

Jeśli opcja automatycznego odnawiania usługi będzie włączona, to wynikiem takiego stanu będzie:

 • utworzony zostanie dokument Zamówienia, na podstawie którego można wykonać płatność,
 • wygenerowana zostanie PRO FORMA na przedłużenie usługi na kolejny okres abonamentowy,
 • będziesz mógł wykonać płatność za usługę. Jeśli korzystasz z płatności cyklicznych, to usługa zostanie automatycznie opłacona, jeśli środki na zapisanej karcie płatniczej są wystarczające.

Wyłączona opcja automatycznego odnawiania usługi spowoduje, że zamówienie przedłużenia usługi nie zostanie automatycznie wygenerowane. Klient może w takim przypadku ręcznie wygenerować zamówienie i następnie je opłacić. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak Klient może samodzielnie wygenerować zamówienie przedłużenia usługi.

Jeśli opcja automatycznego odnawiania usługi nie będzie włączona, to wynikiem takiego stanu będzie:

 • nie utworzenie dokumentu Zamówienia, na podstawie którego byłoby można wykonać płatność,
 • nie zostanie wygenerowana PRO FORMA na przedłużenie usługi na kolejny okres abonamentowy,
 • nie będziesz miał możliwości wykonania jakiejkolwiek płatności (np. płatność elektroniczna lub płatność cykliczna) za usługi, dla których nie został utworzony dokument Zamówienia.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o opcji automatycznego odnawiania usług.

Jak włączyć lub wyłączyć opcję automatycznego odnawiania?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl
 2. Przejdź do sekcji: Konto, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij opcję: Subskrypcje, która również znajduje się po lewej stronie ekranu.
 4. Kliknij nazwę usługi, dla której chcesz zmienić ustawienia automatycznego odnawiania.
 5. W górnej części wyświetlonego ekranu będziesz mógł zmienić ustawienia automatycznego odnawiania:
  • Włącz automatyczne odnowienie – kliknij, aby włączyć automatyczne odnawianie usługi.
  • Wyłącz automatyczne odnowienie – kliknij, aby wyłączyć automatyczne odnawianie usługi.
 6. Jeśli chcesz włączyć lub wyłączyć opcję automatycznego odnawiania również dla innych usług, powtórz opisaną powyżej czynność dla poszczególnych subskrypcji.

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub