Na co mogę przeznaczyć nadpłacone środki?

Nadpłata powstaje zazwyczaj, gdy:

  • dokonałeś przelewu za Twoją usługę w home.pl na kwotę wyższą niż wymagana,
  • po raz kolejny opłaciłeś tę samą, opłaconą już wcześniej usługę.

W jaki sposób zostanę poinformowany o nadpłacie?

Jeżeli na Twoim koncie wystąpi nadpłata, wyślemy do Ciebie e-maila, na adres podany jako kontaktowy w Panelu Klienta home.pl. W e-mailu poinformujemy kiedy, w jakiej kwocie oraz z jakiego tytułu powstała nadpłata.

WAŻNE! Każdej nadpłacie nadajemy indywidualny numer, np.: N/01234. Powołaj się na numer nadpłaty w kontaktach z home.pl, aby przyspieszyć rozliczenie nadpłaty.

Aby rozliczyć nadpłatę, odpowiedz na e-maila z informacją o nadpłacie wysłanego przez home.pl lub skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Czy mogę przeznaczyć nadpłatę na opłacenie usług w home.pl?

Tak. W tym celu, odpowiedz na e-maila z informacją o nadpłacie, którego od nas otrzymałeś lub skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. W e-mailu lub formularzu wpisz nazwy usług (np. “kowalski.home.pl”), które mają zostać opłacone.

Zwróć uwagę, że środki z nadpłaty mogą nie wystarczyć np. na opłacenie pełnych okresów abonamentowych dwóch usług. Poinformuj nas zatem, za którą usługę chcesz opłacić pełny abonament, a za którą na krótszy okres.

WAŻNE! Usługi: domeny, KIS, KAV, SSL i eSklep możesz opłacić z nadpłaty tylko za pełne okresy abonamentowe.
Przykład: Otrzymałeś od nas e-maila informującego o nadpłacie w kwocie 311,77zł. Całą kwotę nadpłaty chcesz rozliczyć na poczet utrzymania usług w home.pl. Utrzymujesz domenę np.: “twojadomena.pl” oraz usługę Hosting Profesjonalny. Kwota nadpłaty nie pozwoli na przedłużenie ważności obu usług na cały rok.

Możesz jednak przedłużyć ważność domeny “twojadomena.pl” na 1 rok (opłata: 99,00zł netto/121,77zł brutto) oraz wykorzystać pozostałą kwotę 190,00zł na proporcjonalne przedłużenie ważności usługi Hosting Profesjonalny, czyli na 188 dni.

W jaki sposób mogę otrzymać zwrot nadpłaty?

Aby otrzymać zwrot nadpłaty odpowiedz na e-maila z informacją o nadpłacie, którego od nas otrzymałeś. W e-mailu poinformuj nas o tym, że mamy zwrócić Tobie pieniądze na konto.

WAŻNE! Nadpłaty zwracamy na rachunek bankowy, z którego otrzymaliśmy wpłatę.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub