Jak zapłacić Blikiem?

BLIK to system płatności mobilnych, który powstał i został uruchomiony dzięki porozumieniu i inicjatywie kilku banków. Oparty on jest o system płatności mobilnych IKO realizowanych w PKP Banku Polskim. Obecnie dostępny także jako usługa dostępna w 11 bankach.

Mechanizm działania płatności BLIK opiera się na  wygenerowanym sześciocyfrowym kodzie udostępnianym w mobilnej aplikacji, który umożliwia dokonanie płatności, wypłaty czy przelewu. Transakcje te możemy wykonać zarówno i podczas zakupów online, a także w sklepach stacjonarnych, bankomatach, automatach samoobsługowych.  W przeciwieństwie do aplikacji mobilnych umożliwiających płatność, których mechanizm działania współpracuje z wbudowanym mechanizmem NFC, Blik do płatności nie wymaga tej funkcjonalności. Może więc działać nawet na starszych urządzeniach lub tych, niewyposażonych w NFC.

W zależności od ustawień aplikacji bankowości mobilnej, sfinalizowanie płatności może wymagać dodatkowej autoryzacji. Każda transakcja BLIKIEM powyżej 50 PLN wymaga dodatkowej autoryzacji kodem PIN.

Ważnym aspektem korzystania z BLIK jest fakt, że jest on zintegrowany z systemami płatności takimi jak DotPay, przelewy24, PayU i tPay. PayU to system płatności online rekomendowany przez home.pl

Jeśli chcesz wdrożyć system płatności elektronicznej w swoim sklepie lub na stronie WWW, skorzystaj z dedykowanej oferty PayU przygotowanej dla klientów home.pl.

Jak zapłacić za usługi home.pl?

Niezależnie od tego czy rejestrujesz nową usługę, opłacasz zamówienie w Panelu klienta czy przedłużasz jej okres abonamentowy, masz możliwość skorzystania z trzech form płatności:

Jak zapłacić za usługi home.pl korzystając z BLIK?

Celem opłacenia usług zarejestrowanych w home.pl przy pomocy płatności BLIK, skorzystaj z poniżej instrukcji:

 1. Podczas składania zamówienia, przedłużania lub opłacania usług wybierz PayU – szybki przelew jednorazowy
  Panel klienta - Konto - Zamówienia i faktury - Nieopłacone - Wybierz okres subskrypcji - Wybierz metodę płatności PayU i zapoznaj się z regulaminem
 2. Zapoznaj się i zaakceptuj niezbędne do realizacji usługi regulaminy.
 3. W systemie płatności PayU wybierz płatność BLIK.
  Płatność elektroniczna BLIK w home.pl
 4. Wprowadź kod z aplikacji mobilnej, celem zainicjowania płatności.Płatność elektroniczna BLIK w home.pl
 5. Autoryzuj płatność w aplikacji mobilnej wprowadzając numer PIN lub/oraz inne uwierzytelnianie.
 6. Usługi zostały opłacone. Po zaksięgowaniu płatności zostanie dla Ciebie przygotowana Faktura Vat.

Które banki udostępniają BLIK?

Aby korzystać z BLIKA nie potrzebujesz osobnej aplikacji – został on zintegrowany z aplikacjami mobilnymi banków. Które z nich umożliwiają płatności za pomocą BLIK?

 • PKO Bank Polski (wraz z Inteligo) (aplikacja IKO)
 • Pekao SA (aplikacja Peo Pay)
 • ING Bank Śląski (aplikacja Moje ING Mobile)
 • mBank (aplikacja mBank PL)
 • Bank Millennium (aplikacja Bank Millennium)
 • Santander Bank Polska (aplikacja Santander mobile)
 • Alior Bank (aplikacja Alior Mobile)
 • Getin Bank (aplikacja Getin Mobile)
 • T-Mobile Usługi Bankowe (aplikacja T-Mobile Bankowe)
 • BNP Paribas (aplikacja GOmobile)
 • Credit Agricole (aplikacja CA24 Mobile)

Co to jest płatność cykliczna kartą dostępna w home.pl?

Płatność cykliczna kartą to wygodny i bezpieczny sposób opłacania Twoich usług w home.pl. Polega na automatycznym pobieraniu opłat z Twojej karty, której dane możesz zapisać w Panelu klienta. Dzięki tej metodzie Twoje rachunki zapłacą się „same”. Jedyne, co musisz zrobić, to pamiętać o zapewnieniu środków na karcie. Mechanizm płatności cyklicznych wspierany jest przez system PayU.

Płatności cykliczne PayU umożliwiają bezpieczny zapis karty płatniczej do przyszłych transakcji oraz zautomatyzowanie procesu opłacania usług. Dzięki opcji automatycznego odnawiania w każdej chwili możesz zdecydować, które usługi mają być opłacane automatycznie. Na adres e-mail wskazany jako kontaktowy otrzymasz powiadomienie o realizacji każdej automatycznej płatności.

Przeczytaj i dowiedz się więcej jak działają płatności automatyczne kartą oraz jak możesz szybko je aktywować w Panelu klienta home.pl
Obrazek przedstawiający symboliczne płatności cykliczne

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie