Jak zapłacić Blikiem?

SPIS TREŚCI

Co to jest i jak działa BLIK?

Polski system płatności mobilnych BLIK to wygodny sposób na szybkie i bezpieczne zakupy w Internecie. BLIK umożliwia zakupy bez potrzeby logowania się na stronie banku lub podawania danych karty.

BLIK to system płatności mobilnych, który powstał dzięki porozumieniu i inicjatywie kilku banków. Obecnie dostępny także jako dodatkowa usługa w wielu innych dużych bankach.

Jak zapłacić BLIKIEM?

Mechanizm działania płatności BLIK opiera się na  wygenerowanym sześciocyfrowym kodzie udostępnianym w mobilnej aplikacji, który umożliwia dokonanie płatności, wypłaty czy przelewu.

Transakcje te możemy wykonać zarówno i podczas zakupów online, a także w sklepach stacjonarnych, bankomatach, automatach samoobsługowych. W przeciwieństwie do aplikacji mobilnych umożliwiających płatność, których mechanizm działania współpracuje z wbudowanym mechanizmem NFC, to Blik do płatności nie wymaga tej funkcjonalności. Może więc działać nawet na starszych urządzeniach lub tych niewyposażonych w NFC.

W zależności od ustawień aplikacji bankowości mobilnej, sfinalizowanie płatności może wymagać dodatkowej autoryzacji. Każda transakcja BLIKIEM powyżej 50 PLN wymaga dodatkowej autoryzacji kodem PIN.

Ważnym aspektem korzystania z BLIK jest fakt, że jest on zintegrowany z systemami płatności takimi jak DotPay, przelewy24, PayU i tPay. PayU to system płatności online rekomendowany przez home.pl

Jeśli chcesz wdrożyć system płatności elektronicznej w swoim sklepie lub na stronie WWW, skorzystaj z dedykowanej oferty PayU przygotowanej dla klientów home.pl.

Co to jest BLIK One Click?

BLIK One Click to błyskawiczna i wyjątkowo bezpieczna forma dokonywania płatności w Internecie. Wystarczy zaakceptować zaproszenie od home.pl w aplikacji mobilnej banku, aby odtąd opłacać zakupy jednym kliknięciem na swoim telefonie.

 

Jak zapłacić za usługi home.pl?

Niezależnie od tego czy rejestrujesz nową usługę, opłacasz zamówienie w Panelu klienta czy przedłużasz okres abonamentowy, masz możliwość skorzystania z kilku metod płatności:

Jak zapłacić za usługi home.pl korzystając z BLIK?

W celu opłacenia usług w home.pl przy pomocy płatności BLIK, skorzystaj z poniżej instrukcji:

 1. Podczas składania zamówienia lub opłacania usług wybierz: PayU – szybki przelew jednorazowy.
  Panel klienta - Konto - Zamówienia i faktury - Nieopłacone - Wybierz okres subskrypcji - Wybierz metodę płatności PayU i zapoznaj się z regulaminem
 2. Zapoznaj się i zaakceptuj warunki i regulaminy niezbędne do realizacji usługi.
 3. W systemie płatności PayU wybierz płatność: BLIK.
  Płatność elektroniczna BLIK w home.pl
 4. Następnie uruchom aplikację mobilną swojego banku i wprowadź kod z aplikacji.Płatność elektroniczna BLIK w home.pl
 5. Po wpisaniu wygenerowanego kodu z aplikacji, należy wykonać autoryzację płatności w aplikacji mobilnej banku (np. wprowadzając numer PIN).
 6. Usługi zostały opłacone. Po zaksięgowaniu płatności, zostanie wygenerowana właściwa faktura VAT.

Które banki udostępniają BLIK?

Aby korzystać z BLIKA, nie potrzebujesz osobnej aplikacji – został on zintegrowany z aplikacjami mobilnymi banków. Które z nich umożliwiają płatności za pomocą BLIK?

 • PKO Bank Polski (wraz z Inteligo) (aplikacja IKO),
 • Pekao SA (aplikacja Peo Pay),
 • ING Bank Śląski (aplikacja Moje ING Mobile),
 • mBank (aplikacja mBank PL),
 • Bank Millennium (aplikacja Bank Millennium),
 • Santander Bank Polska (aplikacja Santander mobile),
 • Alior Bank (aplikacja Alior Mobile),
 • Getin Bank (aplikacja Getin Mobile),
 • T-Mobile Usługi Bankowe (aplikacja T-Mobile Bankowe),
 • BNP Paribas (aplikacja GOmobile),
 • Credit Agricole (aplikacja CA24 Mobile).

Co to jest płatność cykliczna kartą dostępna w home.pl?

Płatność cykliczna kartą to wygodny i bezpieczny sposób opłacania Twoich usług w home.pl. Polega na automatycznym pobieraniu opłat z Twojej karty, której dane możesz zapisać w Panelu klienta. Dzięki tej metodzie Twoje rachunki zapłacą się „same”. Jedyne, co musisz zrobić, to pamiętać o zapewnieniu środków na karcie. Mechanizm płatności cyklicznych wspierany jest przez system PayU.

Płatności cykliczne PayU umożliwiają bezpieczny zapis karty płatniczej do przyszłych transakcji oraz zautomatyzowanie procesu opłacania usług. Dzięki opcji automatycznego odnawiania w każdej chwili możesz zdecydować, które usługi mają być opłacane automatycznie. Na adres e-mail wskazany jako kontaktowy otrzymasz powiadomienie o realizacji każdej automatycznej płatności.

Przeczytaj i dowiedz się więcej jak działają płatności automatyczne kartą oraz jak możesz szybko je aktywować w Panelu klienta home.pl
Jak włączyć płatności cykliczne w home.pl?
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.