Rozbudowane menu w Kreatorze Stron WWW. Jak zrobić folder dla podstrony z zakładkami

Większość stron internetowych to strony typu multi page, które składają się z kilku podstron, a nie tylko strony głównej (one page). Witryny multi page pozwalają na dodanie w tzw. menu strony, podstron typu Oferta, Portfolio – z bardziej rozwiniętymi treściami i większą liczbą zdjęć. Takie strony są czytelniejsze oraz intuicyjne dla odbiorców i docenia je także Google – witryny multi page lepiej się pozycjonują. 

Jeżeli nasza oferta jest rozbudowana albo ma wiele różnych wariantów, warto umieścić ją w widocznym miejscu, w menu naszej strony i zadbać o jej logiczny porządek. Czyli stworzyć podstronę z zakładkami.

Niepoprawnie rozbudowane menu strony

Przeładowane menu strony w Kreatorze Stron

Jak widać na powyższej grafice, umieszczenie tak wielu podstron w menu strony powoduje, że jest ono przeładowane i nieczytelne. Przez to użytkownikom będzie trudniej znaleźć interesujące ich informacje. Dla porządku, sugerujemy stworzenie folderu w Kreatorze Stron WWW.

Jak stworzyć folder w Kreatorze stron krok po kroku 

  1. Kliknij w nazwę zakładki (nazwa w Twoim Kreatorze może być inna niż ta na obrazku poniżej). Jak stworzyć folder w Kreatorze stron
  2. Następnie w prawym górnym rogu kliknij w ikonę plusa. Jak zrobić folder dla podstrony z zakładkami w Kreatorze stron
  3. Wybierz typ: “Nowy folder”. Nazwij go tak, by odwiedzający stronę intuicyjnie wiedzieli, jakie informacje w nim znajdą. Nazywanie folderu dla podstrony z zakładkami

W menu Twojej strony pojawi się nowy element:Podstrona z zakładkami w menu strony

Zobaczysz go też po ponownym kliknięciu w swoje menu (jak w pierwszym kroku) .

Widok na folder dla podstrony z zakładką

Element “index” to podstrona, która tworzy się automatycznie przy dodaniu folderu. Nie można jej usunąć, ale można zmienić jej nazwę na dowolną i wykorzystać jako kolejną zakładkę.

Gdy mamy już gotowy folder oraz gotowe podstrony, które chcemy w nim umieścić możemy zająć się ich przenoszeniem (zmianą lokalizacji). I tak folder zmieni się nam w podstronę, a dotychczasowe podstrony w zakładki.

Przenoszenie podstron do folderu

Są na to dwa sposoby: 

  • Przeciąganie podstron w menu

Chwyć za wypunktowany element po lewej stronie nazwy zakładki, a następnie (cały czas trzymając wciśnięty lewy przycisk myszy) przeciągnij tak, aby “wszedł” pod nazwę folderu. Gotowe! 

Jak przenieść gotową zakładkę do folderu przez przeciąganie podstron

  • Edycja ustawień podstron

Wejdź do edycji ustawień. Kliknij w trzy kropki widoczne po prawej stronie od nazwy zakładki. Następnie odszukaj na liście ustawień element “Folder” i wybierz nazwę tego folderu. Zakładka zostanie tam przeniesiona. 

Jak przenieść gotową zakładkę do folderu przez edycję ustawień podstron

W ten sposób stworzysz podstronę z zakładkami i uzyskasz estetyczne i uporządkowane menu na swojej stronie internetowej.Rozbudowane menu strony z podstronami

Od momentu utworzenia folderu, nowe podstrony możesz już dodawać bezpośrednio do tego folderu, jak na obrazku poniżej.jak dodać nowe podstrony do folderu

Pamiętaj, że estetyczne i czytelne menu strony ułatwia odbiorcom poruszanie się po niej i odszukiwanie interesujących informacji.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.