Jak samodzielnie przedłużyć ważność / odnowić domenę?

Zamówienia przedłużenia usług generowane są automatycznie, jeśli na usłudze włączona jest opcja automatycznego odnawiania usługi. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby samodzielnie wygenerować zamówienie przedłużenia ważności domeny przed końcem okresu abonamentowego (np. na 100 dni przed końcem ważności). 

Ważność domeny jest przedłużana po opłaceniu wygenerowanego zamówienia przedłużenia ważności usługi.

Jak samodzielnie odnowić domenę w Panelu klienta?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Przejdź do sekcji menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie.
 3. Na liście domen kliknij nazwę domeny, której ważność chcesz przedłużyć.
  Możesz przedłużyć ważność domen, które zarejestrowane są w beta.home.pl. Domeny zarejestrowane w beta.home.pl oznaczone są w kolumnie Status rejestracji jako Aktywne.
 4. Na wyświetlonym ekranie w sekcji Rejestracja domeny kliknij przycisk Zarządzaj subskrypcją -> Odnowienie.

 5. W wyświetlonym oknie wybierz okres ważności, na jaki chcesz przedłużyć ważność wybranej domeny (np. 1 rok) i kliknij przycisk Odnowienie w dolnej części ekranu.
 6. Na ekranie zostanie wyświetlone podsumowanie zamówienia przedłużenia ważności domeny. Zapoznaj się z wyświetlonymi informacjami, zaakceptuj warunki i regulaminy i kliknij przycisk potwierdzający zamówienia w dolnej części ekranu.
 7. Zamówienie przedłużenia ważności zostało utworzone. W tym momencie będziesz mógł od razu przejść do opłacania utworzonego przed chwilą zamówienia. Ważność domeny zostanie przedłużona po opłaceniu tego zamówienia.

Przerwałem płatność, jak wykonać opłacenie zamówienia przedłużenia ważności domeny?

Jeśli z jakiś powodów nie opłaciłeś domeny od razu po wygenerowaniu zamówienia przedłużenia ważności, możesz w każdej chwili powrócić do procesu opłacania tego zamówienia.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Przejdź do sekcji menu: Konto, która znajduje się po lewej stronie ekranu. 
 3. W sekcji: Nieopłacone wyświetlone zostaną wszystkie nieopłacone zamówienia dla Twojego konta. Znajdź i zaznacz zamówienie dotyczące wybranej domeny i kliknij przycisk Opłać dokumenty. Możesz zaznaczyć wiele zamówień i opłacić je za pośrednictwem jednego procesu.
 4. Następnie wybierz faktury do opłacenia i kliknij Dalej (kliknij w nazwę faktury aby podejrzeć szczegóły).
 5. W nowym oknie zostanie wyświetlone podsumowanie Twojego zamówienia. Kliknij przycisk: Opłać, aby przejść systemy płatności PayU.
 6. Po kliknięciu przycisku: Opłać, zostaniesz przekierowany do zewnętrznego serwisu PayU, aby wykonać opłatę w ustalonej wysokości. Skorzystaj z instrukcji wyświetlonych na ekranie, aby opłacić zamówienie online.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl