Jak samodzielnie przedłużyć ważność / odnowić domenę?


Zamówienia przedłużenia usług generowane są automatycznie, jeśli na usłudze włączona jest opcja automatycznego odnawiania usługi. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby samodzielnie wygenerować zamówienie przedłużenia ważności domeny przed końcem okresu abonamentowego (np. na 100 dni przed końcem ważności). 

Ważność domeny jest przedłużana po opłaceniu wygenerowanego zamówienia przedłużenia ważności usługi.

Jak samodzielnie odnowić domenę w Panelu Klienta home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Przejdź do sekcji menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie.
 3. Na liście domen kliknij nazwę domeny, której ważność chcesz przedłużyć. Przedłużenie ważności domeny możesz wygenerować także dla domen aktywnych i opłaconych.
 4. Na wyświetlonym ekranie w sekcji Rejestracja domeny kliknij przycisk Opcje –> Odnowienie
 5. W wyświetlonym oknie wybierz okres ważności, na jaki chcesz przedłużyć ważność wybranej domeny (np. 1 rok) i kliknij przycisk Odnowienie w dolnej części ekranu.
 6. Na ekranie zostanie wyświetlone podsumowanie zamówienia przedłużenia ważności domeny. Zapoznaj się z wyświetlonymi informacjami, zaakceptuj warunki i regulaminy i kliknij przycisk potwierdzający zamówienia w dolnej części ekranu.
 7. Zamówienie przedłużenia ważności zostało utworzone. W tym momencie będziesz mógł od razu przejść do opłacania utworzonego przed chwilą zamówienia. Ważność domeny zostanie przedłużona po opłaceniu tego zamówienia.

Przerwałem płatność, jak opłacić zamówienie przedłużenia ważności domeny?

Jeśli z jakiś powodów nie opłaciłeś domeny od razu po wygenerowaniu zamówienia przedłużenia ważności, możesz w każdej chwili powrócić do procesu opłacania tego zamówienia. W sekcji Konto znajdziesz informacje zarówno o rozpoczętych płatnościach, oczekujących zamówieniach, usługach wygasających oraz Pro Formach wystawionych celem opłacenia innego rodzaju usług.

 1. Przejdź do sekcji menu: Konto, która znajduje się po lewej stronie ekranu. 
 2. W sekcji: Nieopłacone wyświetlone zostaną wszystkie nieopłacone zamówienia dla Twojego konta. Znajdź i zaznacz zamówienie dotyczące wybranej domeny i kliknij przycisk Opłać dokumenty. Możesz zaznaczyć wiele zamówień i opłacić je za pośrednictwem jednego procesu.
 3. W nowym oknie zostanie wyświetlone podsumowanie Twojego zamówienia. Kliknij przycisk: Zapłać. Jeśli wybrałeś metodę płatności PayU, zostaniesz przekierowany na stronę płatności elektronicznej. Jeśli wybrałeś przelew tradycyjny, otrzymasz dane do przelewu na wskazany numer rachunku bankowego. Jeśli chcesz zmienić metodę płatności, wróć do ekranu usługi i rozpocznij płatność od nowa.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub