Jak połączyć domenę z witryną w Wix.com?

Posiadając domenę w home.pl masz możliwość podłączenia jej pod serwis WWW utworzony na Wix.com. Masz dwie możliwości przekierowania domeny na serwery zewnętrzne.

SPIS TREŚCI

W zależności od wybranego rodzaju przekierowania, możesz zyskać lub stracić dostęp do różnego rodzaju funkcjonalności w home.pl. Jeśli zdecydujesz się na przekierowanie domeny na zew. adres IP, obsługa serwerów DNS pozostanie nadal w home.pl, dzięki czemu będziesz mógł obsługiwać pocztę na serwerach w home.pl.

W przypadku wybrania przekierowania na zewnętrzne serwery DNS wix.com, cała obsługa techniczna domeny zostanie skierowana na zewnątrz. Oznacza to, że poczta oraz inne ustawienia domeny nie będą już obsługiwane w home.pl — możesz stracić dostęp do skrzynek pocztowych utworzonych na serwerze w home.pl.

Co to jest domena internetowa?

Przekierowanie domeny na adres IP — zalecane

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić, jak połączyć domenę zarejestrowaną w home.pl ze stroną WWW utworzoną w wix.com:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Wybierz sekcję: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Wybierz sekcję menu Domeny
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista dostępnych do zarządzania domen i subdomen, zarówno zarejestrowanych w home.pl, delegowanych na serwery DNS jak i transferowanych. Kliknij nazwę wybranej domeny lub subdomeny.

  Jeśli w Panelu klienta home.pl nie możesz odszukać wybranej subdomeny, kliknij w sekcji Domeny nazwę domeny, dla której była ona utworzona. W nowym widoku zobaczysz listę utworzonych subdomen dla wybranej domeny.

 4. Na wyświetlonym ekranie znajdź moduł: Hosting DNS i kliknij: Opcje → Zarządzaj rekordami DNS.
  Aby dodać nowy rekord znajdź moduł: Hosting DNS i kliknij: Opcje -> Zarządzaj rekordami DNS.
 5. Kliknij przycisk: Dodaj nowy rekord.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Skonfiguruj DNS hostingu - Zarządzaj rekordami DNS - Kliknij przycisk Dodaj nowy rekord
 6. Na wyświetlonym ekranie znajdź sekcję Typ rekordu i wybierz rekord A.
  Właściwy adres IP serwera w serwisie Wix.com znajdziesz w panelu zarządzania kontem wix.com lub w centrum pomocy wix.com.
  • W polu Host wprowadź wartość hosta (opcjonalnie), dla którego rekord jest tworzony. Zostaw to pole puste, aby rekord działał dla adresu „twojadomena.pl”, uzupełnij to pole, jeśli chcesz tworzyć rekordy dla konkretnych adresów w domenie.
  • TTL (opcjonalnie) uzupełnij informacje o czasie odświeżania rekordu, pozostaw to pole puste, jeśli chcesz korzystać z wartości domyślnych (zalecane).
   Panel klienta home.pl - Domeny - Skonfiguruj DNS hostingu - Zarządzaj rekordami DNS - Dodaj nowy rekord - Wybierz typ rekordu jaki chcesz utworzyć przy wybranej domenie oraz uzupełnij kolejne pola formularza
 7. Potwierdź tworzenie rekordu dla wybranej domeny, klikając przycisk OK.
  Kliknij przycisk OK, aby zapisać wprowadzone zmiany przy rekordzie domeny.
 8. Wprowadź lub edytuj dodatkowe rekordy CNAME zgodnie z preferencjami Twojego konta w serwisie wix.com. Sprawdź, jak edytować rekordy domeny w home.pl.

  Ustawienia niezbędne do ustawienia przekierowania w Panelu klienta home.pl, np. właściwy adres IP serwera w serwisie Wix.com oraz wartości rekordów CNAME, odnajdziesz w panelu zarządzania kontem wix.com lub w centrum pomocy wix.com. Wymagane jest zalogowanie do konta wix.com w celu podglądu indywidualnych wartości rekordów.

Przekierowanie na adres serwerów DNS — niezalecane

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić, jak połączyć domenę zarejestrowaną w home.pl ze stroną internetową stworzoną w wix.com:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista zarejestrowanych przez Ciebie domen. Kliknij nazwę domeny, którą chcesz wydelegować na zewnętrzne serwery DNS.
  Możesz zmienić delegacje DNS dla domen, które w kolumnie „Status operacji” posiadają status „Aktywne”.
 4. Na wyświetlonym ekranie kliknij przycisk: Opcje → Ustaw zewnętrzne serwery DNS
 5. Wypełnij wyświetlony formularz, wpisując adresy odpowiednich serwerów DNS, na które ma zostać wydelegowana domena. Wymagane jest wpisanie przynajmniej dwóch adresów serwerów DNS, aby delegacja domeny mogła zostać rozpoczęta.
 6. Kliknij przycisk: OK, aby rozpocząć delegacje domeny.
WAŻNE! Zmiana delegacji domeny jest procesem trwającym do 30 godzin. Podczas tego okresu czasu poczta e-mail oraz strona WWW, które są obsługiwane pod adresem delegowanej domeny, nie będą działały. Po zakończonej delegacji, domena będzie kierować na zewnętrzne serwery DNS .
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie