Transfer domeny z home.pl do innego operatora


Transfer domeny z home.pl do innego operatora powoduje to, że faktury za opłatę domeny będzie wystawiał inny operator niż home.pl, czyli ten do którego zostanie domena przetransferowana. Transfer domeny nie pociąga za sobą skutków technicznych (domenę wciąż będziesz konfigurował w Panelu Klienta home.pl, dopóty nie wydelegujesz jej na serwery DNS innego operatora).

Transfer domeny z home.pl do innego operatora

WAŻNE! Pamiętaj, że po zakończonym transferze domeny, będzie ona nadal wskazywała na te same serwery DNS, które były ustawione przed rozpoczęciem transferu.

Transfer domeny z home.pl do innego operatora krok po kroku

Transfer domeny z home.pl jest wykonywany przez nowego operatora, do którego domena ma być przeniesiona. W celu rozpoczęcia transferu niezbędne jest uzyskanie kodu autoryzującego (AuthInfo/Auth Code) dla Twojej domeny od home.pl.

Aby uzyskać kod Authinfo od home.pl:

 1. Wypełnij wniosek, który jest dostępny do pobrania pod tym adresem.

  WAŻNE! Jeśli Twoja domena jest zarejestrowana:

  • na dane osoby fizycznej – to prześlij wniosek,
  • na firmę lub osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą – to wymagane jest tylko podpisanie wniosku z punktu 1. oraz opieczętowanie go.
  Na jednym wniosku o wydanie kodu Authinfo można podać nazwy kilku domen zarejestrowanych na te same dane, nazwy domen muszą być czytelne i pozwalać na identyfikację domen bez żadnych wątpliwości.
  WAŻNE! Pamiętaj, że posiadając kod Authinfo masz możliwość przeniesienia domeny do innego operatora. Przesłanie wniosku o wydanie kodu  jest nie tylko procedurą, obowiązującą w przypadku domen zarejestrowanych w home.pl, ale ma także na celu wyeliminowanie ryzyka przesłania kodu osobie trzeciej, która mogła by skorzystać z niego, np. w celu nielegalnego przejęcia domeny.
  Dotyczy domen zarejestrowanych na dane firmy: w przypadku pojawienia się wątpliwości podczas analizy przesłanego wniosku, Abonent może zostać poproszony o dostarczenie kserokopii lub wersji elektronicznej dokumentu rejestrowego (w zależności od rodzaju działalności, np. KRS, EDG, status spółki).
 2. Prześlij komplet dokumentów za pomocą formularza kontaktowego.
 3. Po otrzymaniu i zweryfikowaniu dokumentów, home.pl wyśle kod AuthInfo dla Twojej domeny na adres e-mail Reprezentanta abonenta usługi.

Pamiętaj! Jeśli wykupiłeś domenę w home.pl w promocji (np. za 0zł), to przed przesłaniem wniosku o AuthInfo opłać przedłużenie domeny zakupionej w promocji. Domena musi zostać opłacona przynajmniej raz w cenie standardowej. Jeśli jesteś właścicielem domeny dłużej niż rok, to ta informacja Ciebie nie dotyczy, ponieważ domena została już przynajmniej raz przedłużona.

WAŻNE! W wielu wypadkach wystarczające jest dokonanie zmiany delegacji domeny na serwery DNS zewnętrznego operatora, u którego jest utrzymywana Twoja strona – taka operacja nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, ani dodatkową autoryzacją Klienta. Przeczytasz o tym więcej w artykule o delegacji domeny.
Jeśli chcesz, aby domena po wykonanym transferze kierowała na serwery DNS operatora, do którego transferujesz domenę – wykonaj delegację domeny na serwery DNS tego operatora, minimum 24h przed rozpoczęciem transferu. W trakcie transferu nie będzie to możliwe!
Przykład: w sytuacji, gdy wykonasz transfer domeny na zewnątrz i będziesz chciał ją wydelegować na serwery DNS home.pl, to pamiętaj aby taką domenę przypisać do serwera w home.pl. Jeśli domena zewnętrzna (utrzymywana u innego operatora niż home.pl) nie będzie przypisana do serwera w home.pl, to może dojść do usunięcia danej domeny z naszego systemu DNS.

Więcej rozwiązań

Domeny internetowe już za 1 zł!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub