Jak wykonać transfer domeny przez Panel klienta w home.pl?


Transfer domeny to przeniesienie domeny od obecnego do nowego operatora (np. home.pl). Jeśli chcesz posiadać wszystkie usługi w jednym miejscu (np. hosting i domeny), to wykonanie transferu domen umożliwia przeniesienie domen do jednego operatora.

Jak przenieść domenę internetową do home.pl?Transfer domeny do home.pl możesz zlecić za pośrednictwem:


Transfer domeny do home.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do home.pl i jest równoznaczny z:
 • przeniesieniem obsługi bilingowej do home.pl (opłacanie faktur za przedłużenie w home.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny w Panelu Klienta home.pl.

Transferując obsługę domeny do home.pl zyskujesz:
 • przedłużenie ważności transferowanej domeny globalnej lub europejskiej aż o rok!
 • unikatową pomoc techniczną 24h/365 dni,
 • profesjonalną obsługę Klienta.

WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na home.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Możesz wydelegować domenę na serwery DNS home.pl przed rozpoczęciem transferu, jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w home.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników Twojej strony WWW. Jeśli korzystasz z usług konfiguracji rekordów domen (np. A, MX, CNAME) u obecnego operatora, to w tej sytuacji wymagane będzie ponowne ich utworzenie w Panelu Klienta home.pl po zakończonym transferze i delegacji.

Jak zlecić transfer domeny do home.pl przez Panel klienta?

 1. Zaloguj sie w Panelu klienta home.pl do Twojego konta.
 2. Przejdź do sekcji menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij przycisk: Dodaj nową domenę.
 4. Wybierz opcję: Transferuj swoją domenę i następnie w polu poniżej wpisz nazwę domeny, którą chcesz przenieść do home.pl. Kliknij przycisk: Sprawdź.
 5. Jeśli transfer domeny jest możliwy, wybierz okres rejestracji. Transfer domeny do home.pl jest bezpłatny i powoduje przeniesienie obecnej ważności domeny do home.pl, ale możesz w tym kroku wybrać dodatkowe przedłużenie domeny o kolejny rok.
  Jesli chcesz przenieść domene do home.pl i zachować obecną ważność domeny bez zmian, to w polu: Okres rejestracji wybierz: 0,00 zł per 0 lata.
 6. Poniżej w sekcji poniżej wpisz kod autoryzujący transfer, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny.
 7. Jeśli podałeś poprawny kod autoryzacyjny, to na ekranie zostanie wyświetlone okno z potwierdzeniem zamówienia. Zaakceptuj warunki i regulaminy i kliknij przycisk: “Kup“, aby rozpocząć transfer wybranej domeny do home.pl.
 8. W tym momencie rozpocznie się transfer domeny. Aby go zakończyć, musisz kliknąć w link potwierdzający dokonanie transferu, który otrzymasz w wiadomości e-mail wysłanej po rozpoczęciu transferu.
  WAŻNE! Wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym transfer wysyłana jest na adres e-mail, który został podany jako kontaktowy u obecnego operatora domeny (od którego domena jest przenoszona do home.pl).
 9. Wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer wysyłana jest z adresu: automat@dns.pl i wygląda mniej więcej tak jak poniżej. Kliknij link zawarty w tej wiadomości, aby potwiedzić transfer domeny do home.pl. Po kliknięciu linka, transfer domeny zostanie przeprowadzony.

Czy mogę zrobić transfer domeny bez Panelu klienta home.pl?

Transfer domeny do home.pl możesz zlecić za pośrednictwem naszej strony głównej home.pl w sekcji menu: Domeny -> Transfer. Zobacz instrukcję jak to zrobić.

Jak sprawdzić czy transfer domeny do home.pl został zakończony?

Po zleceniu transferu domeny do home.pl, na Pulpicie w Panelu klienta home.pl dla Twojego konta zostanie wyświetlone wyświetlone powiadomienie o utworzeniu odpowiedniego zamówienia.

Status zamówienia dotyczącego transferu domeny do home.pl będzie “W realizacji” dopóki nie zostanie kliknięty link potwierdzający transfer, który wysyłany jest na adres e-mail podany jako kontaktowy u obecnego operatora domeny (od którego domena jest przenoszona do home.pl)

Po kliknięciu linka potwierdzającego transfer i odświeżeniu ustawień, status rejestracji domeny w Panelu klienta home.pl zostanie zmieniony na: Aktywna. Będzie to oznaczać, że domena została poprawnie przeniesiona.

Wszystkie pozostałe domeny (które nie są zarejestrowane w home.pl, a np. są tylko wydelegowane na serwery DNS home.pl) w kolumnie Status rejestracji będą miały status: Registered Elsewhere.

Więcej rozwiązań

Domeny internetowe już za 0 zł!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub