Jak wykonać transfer domeny przez Panel klienta w home.pl?

Transfer domeny polega na przeniesieniu domeny od obecnego do nowego operatora (np. home.pl). Jeśli chcesz posiadać wszystkie usługi w jednym miejscu (np. hosting i domeny), to wykonanie transferu domen umożliwia przeniesienie domen do jednego operatora.

Jak wykonać transfer domeny internetowej do home.pl? - Schemat graficzny Kod AuthInfoTransfer domeny do home.pl możesz zlecić za pośrednictwem:


Przeniesienie domeny do home.pl oznacza transfer obsługi domeny do home.pl i jest równoznaczny z:
 • przeniesieniem obsługi bilingowej do home.pl (opłacanie faktur za przedłużenie w home.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny w Panelu klienta home.pl.
Transferując obsługę domeny do home.pl zyskujesz:
 • przedłużenie ważności transferowanej domeny globalnej lub europejskiej aż o rok!
 • unikatową pomoc techniczną 24h/365 dni,
 • profesjonalną obsługę Klienta.
WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na home.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Możesz wydelegować domenę na serwery DNS home.pl przed rozpoczęciem transferu, jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w home.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników Twojej strony WWW. Jeśli korzystasz z usług konfiguracji rekordów domen (np. A, MX, CNAME) u obecnego operatora, to w tej sytuacji wymagane będzie ponowne ich utworzenie w Panelu klienta home.pl po zakończonym transferze i delegacji.

Jak zlecić transfer domeny do home.pl przez Panel klienta?

 1. Zaloguj sie w Panelu klienta home.pl do Twojego konta.
 2. Przejdź do sekcji menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Domeny
 3. Kliknij przycisk: Dodaj nową domenę.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Kliknij przycisk Dodaj nową domenę
 4. Wybierz opcję: Transferuj swoją domenę i następnie w polu poniżej wpisz nazwę domeny, którą chcesz przenieść do home.pl. Kliknij przycisk: Sprawdź.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Dodaj nową domenę - Transferuj Swoją Domenę - Wpisz nazwę domeny, którą chcesz przenieść do home.pl
 5. Jeśli transfer domeny jest możliwy, wybierz okres rejestracji. Transfer domeny do home.pl jest bezpłatny i powoduje przeniesienie obecnej ważności domeny do home.pl, ale możesz w tym kroku wybrać dodatkowe przedłużenie domeny o kolejny rok.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Dodaj nową domenę - Transferuj Swoją Domenę - Transfer domeny - Wybierz okres rejestracji
  Jeśli chcesz przenieść domenę do home.pl i zachować obecną ważność domeny bez zmian, to w polu: Okres rejestracji wybierz: 0,00 zł per 0 lata.
 6. Poniżej w sekcji poniżej wpisz kod autoryzujący transfer, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Dodaj nową domenę - Transferuj Swoją Domenę - Wpisz kod AuthInfo dla transferu - Wpisz kod autoryzujący transfer, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny
 7. Jeśli podałeś poprawny kod autoryzacyjny, to na ekranie zostanie wyświetlone okno z potwierdzeniem zamówienia. Zaakceptuj warunki i regulaminy i kliknij przycisk: „Kup„, aby rozpocząć transfer wybranej domeny do home.pl.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Dodaj nową domenę - Transferuj Swoją Domenę - Potwierdź zamówienie - Kliknij przycisk Kup
 8. W tym momencie rozpocznie się transfer domeny. Aby go zakończyć, musisz kliknąć w link potwierdzający dokonanie transferu, który otrzymasz w wiadomości e-mail wysłanej po rozpoczęciu transferu.
  WAŻNE! Wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym transfer wysyłana jest na adres e-mail, który został podany jako kontaktowy u obecnego operatora domeny (od którego domena jest przenoszona do home.pl).
 9. Wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer wysyłana jest z adresu: automat@dns.pl i wygląda mniej więcej tak jak poniżej. Kliknij link zawarty w tej wiadomości, aby potwierdzić transfer domeny do home.pl. Po kliknięciu linka, transfer domeny zostanie przeprowadzony.
  Przykładowa wiadomość e-mail zawierająca link potwierdzający transfer domeny - Kliknij w link aby potwierdzić transfer

Czy mogę zrobić transfer domeny bez Panelu klienta home.pl?

Transfer domeny do home.pl możesz zlecić za pośrednictwem naszej strony głównej home.pl w sekcji menu: Domeny -> Transfer. Zobacz instrukcję jak to zrobić.

Jak sprawdzić czy transfer domeny do home.pl został zakończony?

Po zleceniu przeniesienia domeny do home.pl, na Pulpicie w Panelu klienta home.pl dla Twojego konta zostanie wyświetlone wyświetlone powiadomienie o utworzeniu odpowiedniego zamówienia.

Panel klienta home.pl - Pulpit - Powiadomienie o utworzeniu odpowiedniego zamówienia - Kliknij w przycisk View Order

Status zamówienia dotyczącego transferu domeny do home.pl będzie W realizacji dopóki nie zostanie kliknięty link potwierdzający transfer, który wysyłany jest na adres e-mail podany jako kontaktowy u obecnego operatora domeny (od którego domena jest przenoszona do home.pl)

Panel klienta home.pl - Zamówienie - Przykładowy widok statusu zamówienia dopóki nie zostanie kliknięty link potwierdzający transfer

Po kliknięciu linka potwierdzającego transfer i odświeżeniu ustawień, status rejestracji domeny w Panelu klienta home.pl zostanie zmieniony na: Aktywna. Będzie to oznaczać, że domena została poprawnie przeniesiona.

Panel klienta home.pl - Domeny - Lista domen - Przykładowy widok aktywnego statusu rejestracji

Wszystkie pozostałe domeny (które nie są zarejestrowane w home.pl, a np. są tylko wydelegowane na serwery DNS home.pl) w kolumnie Status rejestracji będą miały status: Registered Elsewhere.

Czy mogę przenieść każdą domenę do home.pl?

Możliwość zainicjowania transferu z poziomu Panelu klienta jest dostępna tylko dla wybranych domen. W przypadku

Lista wszystkich domen, które możesz przenieść do home.pl znajdziesz w naszym cenniku pod adresem: https://home.pl/cennik. W sekcji Cennik domen, a dokładniej w kolumnie Transfer znajdziesz informacje o tym czy transfer do home.pl wskazanej domeny jest dostępny (wraz z ceną transferu).

Jeśli transfer domeny do home.pl jest bezpłatny, to w kolumnie Transfer będzie wyświetlona wartość: 0,00 brutto zł. Jeśli natomiast transfer wskazanej domeny do home.pl nie będzie możliwy, to w kolumnie Transfer nie będzie wyświetlonej ceny.

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie