Jak wydelegować domenę na serwery DNS beta.home.pl?


Po dodaniu domeny zewnętrznej do Panelu Klienta home.pl, należy ją wydelegować na serwery DNS beta.home.pl, aby następnie mieć możliwość połączenia tej domeny z wybranym hostingiem (serwerem) w home.pl. Czym jest delegacja domeny na serwery DNS beta.home.pl od innego operatora wyjaśnimy na poniższym przykładzie.

Przykład: Załóżmy, że posiadasz hosting (serwer) w home.pl i umieściłeś na nim swoją stronę WWW. Dodatkowo wykupiłeś domenę twojadomena.pl u innego zewnętrznego operatora i chcesz, aby pod adresem twojadomena.pl była wyświetlana strona WWW umieszczona na serwerze w home.pl. Aby było to możliwe, możesz wydelegować twojadomena.pl na odpowiednie serwery DNS, aby połączyć daną domenę z serwerem w home.pl.

Zmiana delegacji domeny jest procesem trwającym do 30 godzin. Podczas tego okresu czasu poczta e-mail oraz strona WWW, które są obsługiwane pod adresem delegowanej domeny nie będą działały. Po zakończonej delegacji Twoja domena nie będzie już kierować na poprzednie serwery, tylko na nowe w home.pl.

Dzięki wykonaniu delegacji domeny na serwery DNS beta.home.pl, będziesz mógł wyświetlić stronę WWW, która opublikowana jest na serwerze (hostingu) w home.pl oraz utworzyć na serwerze w home.pl konta e-mail z adresem Twojej domeny (np. biuro@twojadomena.pl). Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak utworzyć skrzynkę e-mail na serwerze w home.pl.

Jeśli wykupiłeś domenę u innego operatora, polecamy oprócz delegacji wykonanie transferu domeny do beta.home.pl. Dzięki temu zarządzanie wszystkimi usługami będzie prostsze – wszystkie operacje będziesz mógł wykonać za pomocą jednego Panelu Klienta home.pl.

Jak wydelegować domenę na serwery DNS beta.home.pl od innego operatora?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. W pierwszej kolejności dodaj domenę do Panelu Klienta home.pl w home.pl.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić krok po kroku jak dodać domenę do Panelu Klienta home.pl.
 3. Po dodaniu domeny, przejdź do sekcji: Domeny i kliknij nazwę domeny, którą chcesz wydelegować na serwery DNS beta.home.pl.
 4. W sekcji: Hosting DNS znajdziesz adresy serwerów DNS, na które powinieneś wydelegować domenę.
 5. W panelu administracyjnym operatora, u którego obecnie utrzymujesz domenę, skonfiguruj domenę w taki sposób, aby wskazywała na serwery DNS, które znajdziesz w Panelu Klienta home.pl w sekcji Hosting DNS (po dodaniu domeny).

  Rys. Przykładowa konfiguracja formularza u obecnego operatora, który służy do delegacji domeny.

  Jeśli nie masz dostępu do zmiany delegacji swojej domeny, skontaktuj się z operatorem, u którego wykupiłeś domenę i poproś go o konfigurację Twojej domeny, aby wskazywała na serwery DNS beta.home.pl.
 6. Delegacja domeny może trwać nawet do 30 godzin (związane jest to z czasem odświeżania internetowych serwerów DNS). Dopiero po tym czasie domena będzie w pełni wydelegowana na serwery DNS w home.pl. Po poprawnym wydelegowaniu domeny na serwery DNS beta.home.pl, będziesz mógł za pośrednictwem Panelu Klienta home.pl przejść do konfiguracji ustawień domeny.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub