Jak wydelegować domenę na serwery DNS home.pl?

W artykule znajdziesz informacje nt. delegacji domeny z zewnątrz na serwery DNS home.pl na nowej platformie home.pl.

Po dodaniu domeny zewnętrznej do Panelu klienta home.pl należy ją wydelegować na serwery DNS home.pl, aby następnie mieć możliwość połączenia tej domeny z wybranym hostingiem (serwerem) w home.pl. Kliknij tutaj, aby przeczytać, czym są i do czego służą serwery DNS.

Czym jest delegacja domeny na serwery DNS home.pl od innego operatora, wyjaśnimy na poniższym przykładzie.

Delegacja na serwery DNS home.pl – wyjaśnienie na przykładzie

Przykład: Załóżmy, że posiadasz hosting (serwer) w home.pl i umieściłeś na nim swoją stronę WWW. Dodatkowo wykupiłeś domenę twojadomena.pl u innego zewnętrznego operatora i chcesz, aby pod adresem twojadomena.pl była wyświetlana strona WWW umieszczona na serwerze w home.pl. Aby było to możliwe, możesz wydelegować twojadomena.pl na odpowiednie serwery DNS, aby połączyć daną domenę z serwerem w home.pl.

Zmiana delegacji domeny jest procesem trwającym do 30 godzin. Podczas tego okresu czasu poczta e-mail oraz strona WWW, które są obsługiwane pod adresem delegowanej domeny nie będą działały. Po zakończonej delegacji Twoja domena nie będzie już kierować na poprzednie serwery, tylko na nowe w home.pl.

Dzięki wykonaniu delegacji domeny na serwery DNS home.pl będziesz mógł wyświetlić stronę WWW, która opublikowana jest na serwerze (hostingu) w home.pl oraz utworzyć na serwerze w home.pl konta e-mail z adresem Twojej domeny (np. biuro@twojadomena.pl). Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak utworzyć skrzynkę e-mail na serwerze w home.pl.

Jeśli wykupiłeś domenę u innego operatora, polecamy oprócz delegacji wykonanie transferu domeny do home.pl. Dzięki temu zarządzanie wszystkimi usługami będzie prostsze – wszystkie operacje będziesz mógł wykonać za pomocą jednego Panelu klienta home.pl.

Do czego służy domena internetowa? - Zastosowanie

Jak wydelegować domenę na serwery DNS home.pl od innego operatora?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. W pierwszej kolejności dodaj domenę do Panelu klienta home.pl w home.pl.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić krok po kroku, jak dodać domenę do Panelu klienta home.pl.
 3. Po dodaniu domeny przejdź do sekcji: Domeny i kliknij nazwę domeny, którą chcesz wydelegować na serwery DNS home.pl.
  Kliknij w nazwę swojej domeny
 4. W sekcji: Hosting DNS znajdziesz adresy serwerów DNS, na które powinieneś wydelegować domenę.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Wybrana domena - Hosting DNS - Znajdź adresy serwerów DNS, na które powinieneś wydelegować domenę
 5. W panelu administracyjnym operatora, u którego obecnie utrzymujesz domenę, skonfiguruj domenę w taki sposób, aby wskazywała na serwery DNS, które znajdziesz w Panelu klienta home.pl w sekcji Hosting DNS (po dodaniu domeny).

  Panel administracyjny operatora - Korzystaj z serwerów DNS innego operatora - Przykładowy wygląd formularza u obecnego operatora, który służy do delegacji domeny

  Rys. Przykładowy wygląd formularza u obecnego operatora, który służy do delegacji domeny.
  Jeśli nie masz dostępu do zmiany delegacji swojej domeny, skontaktuj się z operatorem, u którego wykupiłeś domenę i poproś go o konfigurację Twojej domeny, aby wskazywała na serwery DNS home.pl.
 6. Delegacja domeny może trwać nawet do 30 godzin (związane jest to z czasem odświeżania internetowych serwerów DNS). Dopiero po tym czasie domena będzie w pełni wydelegowana na serwery DNS w home.pl. Po poprawnym wydelegowaniu domeny na serwery DNS home.pl będziesz mógł za pośrednictwem Panelu klienta przejść do konfiguracji ustawień domeny.
Korzystasz z poprzedniego panelu klienta home.pl? Sprawdź:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie