Transfer domeny europejskiej .eu do home.pl


Jak przenieść domenę internetową do home.pl?

Transfer domeny do home.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do home.pl i jest równoznaczny z:
 • przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do home.pl (opłacanie faktur za przedłużenie w home.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny w Panelu Klienta home.pl.
Transferując obsługę Twojej domeny do home.pl zyskujesz:
 • przedłużenie ważności transferowanej domeny globalnej lub europejskiej aż o rok!
 • unikatową pomoc techniczną 24h/365 dni,
 • profesjonalną obsługę Klienta.
WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na home.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Możesz wydelegować domenę na serwery DNS home.pl przed rozpoczęciem transferu, jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w home.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników Twojej strony WWW. Jeśli korzystasz z usług konfiguracji rekordów domen (np. A, MX, CNAME) u obecnego operatora, to w tej sytuacji wymagane będzie ponowne ich utworzenie w Panelu Klienta home.pl po zakończonym transferze i delegacji.

Warunki transferu Twojej domeny do home.pl

W zależności od typu domeny, transfer domeny ograniczony jest spełnieniem poniższych warunków. Przykładowo domena .pl po pierwszym jej opłaceniu może zostać transferowana do innego operatora po 5 dniach od jej pierwszego opłacenia.

DOMENA Krajowe .pl oraz Funkcjonalne np. .com.pl, .org.pl Globalna np. com, .net, .org, .biz, .info Europejska .eu
Po pierwszym opłaceniu 5 dni 60 dni 0 dni
Po transferze 5 dni 60 dni 0 dni
Po kolejnym przedłużeniu 0 dni 0 dni 0 dni
Przed wygaśnięciem 0 dni 0 dni 0 dni
Cena transferu bezpłatnie 79,00zł netto (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni) 59,00zł netto (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni)
WAŻNE! Transfer domen regionalnych jest przeprowadzany na tych samych zasadach co transfer domen krajowych *.pl oraz domen funkcjonalnych.

Transfer domeny europejskiej .eu do home.pl

Transfer domeny europejskiej do home.pl zalecany jest maksymalnie na 7 dni przed końcem ważności domeny. Transfer domeny .eu jest płatny (59,00zł + VAT) i jednocześnie przedłuża ważność domeny o rok.

W przypadku transferu domeny europejskiej wymagane jest wpisanie w formularzu transferu specjalnego kodu autoryzującego operację. Kod ten nosi nazwę AuthInfo i musisz go uzyskać od obecnego operatora Twojej domeny.

Aby rozpocząć transfer domeny do home.pl wypełnij formularz transferu:

 1. Wpisz nazwę domeny, którą chcesz przetransferować do home.pl i kliknij przycisk “Sprawdź”.
  Transfer domeny - Formularz transferu - Wpisz nazwę domeny
 2. W polu “Kod authinfo” wpisz kod autoryzujący transfer, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny.

  Transfer domeny - Formularz transferu - Wpisz kod autoryzujący transfer

  WAŻNE! Możesz zostać poproszony o przepisanie kodu zabezpieczającego z obrazka.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz identyfikacji klienta.
  Transfer domeny - Formularz transferu - Jeśli jesteś już naszym klientem, to podaj dane dostępowe do Twojej usługi w home.pl
  Rys. Jeśli jesteś już naszym klientem, to podaj dane dostępowe do Twojej usługi w home.pl.
  WAŻNE! Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnej usługi w home.pl, to kliknij przycisk “Rejestracja” i czytaj dalej poniższą instrukcję. Jeśli posiadasz już konto/usługę w home.pl, to wpisz dane dostępowe do Twojej usługi w sekcji “Zaloguj się” i kliknij przycisk “Logowanie”. Po poprawnym zalogowaniu zostaniesz przeniesiony do ekranu weryfikacji zamówienia.
 4. Wypełnij wyświetlony formularz rejestracji, podając Twoje dane abonenta. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych, kliknij przycisk “Dalej”.
  Transfer domeny - Formularz transferu - Formularz rejestracyjny - Podaj dane abonenta, na które chcesz zarejestrować usługi
 5. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz weryfikacji zamówienia, na którym możesz sprawdzić poprawność Twoich danych abonenta oraz inne informacje o zaplanowanym transferze.
  Transfer domeny - Formularz transferu - Formularz rejestracyjny - Weryfikacja danych - Sprawdź poprawność danych abonenta
 6. Wpisz hasło dostępu dla przenoszonej domeny, zaakceptuj warunki, regulaminy i kliknij przycisk “Finalizuj zamówienie”, który znajduje się w dolnej części ekranu.
  Transfer domeny - Formularz transferu - Formularz rejestracyjny - Weryfikacja danych - Kliknij przycisk Finalizuj zamówienie
 7. Na ekranie zostanie wyświetlony ekran potwierdzający przyjęcie zamówienia. Na Twój kontaktowy adres e-mail zostanie przesłana wiadomość e-mail z informacjami na temat transferu Twojej domeny (znajdziesz w niej również informacje o wystawionej PRO FORMIE za transfer).
 8. Opłać PRO FORMĘ za transfer domeny europejskiej (100 zł netto). Faktura zostanie wysłana na Twój kontaktowy adres e-mail.
  • Zgodnie z zasadami EURID, transfer domeny .eu wiąże się z koniecznością zapłaty abonamentu rocznego. Okres ważności domeny opłacony u poprzedniego operatora jest przenoszony do home.pl, a za dokonaną płatność dodawany jest kolejny rok do ważności domeny.
WAŻNE! Po opłaceniu PRO FORMY, transfer zostanie zrealizowany w ciągu 2-3 dni roboczych. Firma home.pl nie wysyła wiadomości e-mail w celu potwierdzenia transferu domeny europejskiej.
Po zakończonym transferze, ważność Twojej domeny europejskiej zostanie ustawiona odpowiednia ważność domeny. Przykładowo, jeśli Twoja domena była ważna przed rozpoczęciem transferu do 15.09.2012, to jej ważność po zakończonym transferze będzie ustawiona na 15.09.2013.

Domeny internetowe już za 0 zł!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub