Transfer domeny europejskiej .eu do home.pl

Jak przenieść domenę internetową do home.pl?

Przeniesienie domeny do home.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do home.pl i jest równoznaczny z:
 • przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do home.pl (opłacanie faktur za przedłużenie w home.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny w Panelu klienta home.pl.
Transferując obsługę Twojej domeny do home.pl zyskujesz:
 • przedłużenie ważności transferowanej domeny globalnej lub europejskiej aż o rok!
 • unikatową pomoc techniczną 24h/365 dni,
 • profesjonalną obsługę Klienta.
WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na home.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Możesz wydelegować domenę na serwery DNS home.pl przed rozpoczęciem transferu, jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w home.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników Twojej strony WWW. Jeśli korzystasz z usług konfiguracji rekordów domen (np. A, MX, CNAME) u obecnego operatora, to w tej sytuacji wymagane będzie ponowne ich utworzenie w Panelu klienta home.pl po zakończonym transferze i delegacji.

Warunki transferu Twojej domeny do home.pl

W zależności od typu domeny, transfer domeny ograniczony jest spełnieniem poniższych warunków. Przykładowo domena .pl po pierwszym jej opłaceniu może zostać transferowana do innego operatora po 5 dniach od jej pierwszego opłacenia.

DOMENA Krajowe .pl oraz Funkcjonalne np. .com.pl, .org.pl Globalna np. com, .net, .org, .biz, .info Europejska .eu
Po pierwszym opłaceniu 5 dni 60 dni 0 dni
Po transferze 5 dni 60 dni 0 dni
Po kolejnym przedłużeniu 0 dni 0 dni 0 dni
Przed wygaśnięciem 0 dni 0 dni 0 dni
Cena transferu bezpłatnie Kliknij i sprawdź cenę transferu (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni) Kliknij i sprawdź cenę transferu (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni)
WAŻNE! Transfer domen regionalnych jest przeprowadzany na tych samych zasadach co transfer domen krajowych *.pl oraz domen funkcjonalnych.

Transfer domeny europejskiej .eu do home.pl

Transfer domeny europejskiej do home.pl zalecany jest maksymalnie na 7 dni przed końcem ważności domeny. Transfer domeny .eu jednocześnie przedłuża obecną ważność domeny o rok, jest płatny.

W przypadku transferu domeny europejskiej wymagane jest wpisanie w formularzu transferu specjalnego kodu autoryzującego operację. Kod ten nosi nazwę AuthInfo i musisz go uzyskać od obecnego operatora Twojej domeny.

Aby rozpocząć transfer domeny do home.pl wypełnij formularz transferu.

 1. Skorzystaj z wyszukiwarki domen lub przejdź tutaj i dowiedz się jak przenieść domenę.
  Sekcja domeny -> Transfer domeny
 2. Wpisz nazwę domeny, którą chcesz przetransferować do home.pl i kliknij przycisk „Sprawdź”.
  Transfer domeny - wpisz nazwę domeny.

 3. W wyszukiwarce domen otrzymasz informację dotyczącą statusu domeny.Transfer domeny do home.pl - formularz transferu
 4. Jeśli domena jest możliwa do transferu, zostaniesz poproszony o podanie kodu Authinfo. Przeczytaj więcej skąd uzyskać kod Authinfo dla domenyu europejskiej .eu.
  Transfer domeny do home.pl - formularz transferu
 5. W kolejnym kroku kliknij przycisk Transferuj za XX zł. Wskazana kwota może zmienić się lub nie występować, w zależności od rodzaju domeny.Transfer domeny do home.pl - formularz transferu
 6. Sfinalizuj transfer domeny przechodząc standardowy proces płatności za usługę. Potwierdź zakup usługi transferu, zaloguj się do już istniejącego lub zarejestruj nowe konto Klienta, opłać dokument Pro Forma.
  Transfer domeny do home.pl - formularz transferu
 7. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz identyfikacji klienta. Po poprawnej rejestracji nowego konta lub zalogowaniu się do istniejącego konta w home.pl, zostaniesz przeniesiony do ekranu weryfikacji zamówienia.
  Transfer domeny - Formularz - TransferujRys. Jeśli jesteś już naszym klientem, to podaj dane dostępowe do Twojej usługi w home.pl.
  • Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnej usługi w home.pl, to wybierz zakładkę: Firma lub Osoba fizyczna i dokończ rejestrację nowego konta w home.pl.
  • Jeśli posiadasz już konto/usługę w home.pl, to wybierz zakładkę: Mam już konto i wpisz login i hasło dostępu do istniejącego konta w home.pl.
  WAŻNE! Jeśli podczas rejestracji / identyfikacji klienta będą widniały inne dane abonenta niż te, które są obecnie ustawione przy domenie, to po zakończonym transferze domeny do home.pl, zmienione zostaną również dane abonenta domeny na te, które widnieją w Panelu klienta home.pl. Jeśli podczas transferu domeny do home.pl nie chcesz zmienić abonenta domeny, upewnij się, że przy wybranym koncie w home.pl widnieją te same dane abonenta, które są obecnie ustawione przy domenie.
 8. Opłać PRO FORMĘ za transfer domeny europejskiej. Faktura zostanie wysłana na Twój kontaktowy adres e-mail.
  • Zgodnie z zasadami EURID, transfer domeny .eu wiąże się z koniecznością zapłaty abonamentu rocznego. Okres ważności domeny opłacony u poprzedniego operatora jest przenoszony do home.pl, a za dokonaną płatność dodawany jest kolejny rok do ważności domeny.
WAŻNE! Po opłaceniu PRO FORMY, transfer zostanie zrealizowany w ciągu 2-3 dni roboczych. Firma home.pl nie wysyła wiadomości e-mail w celu potwierdzenia transferu domeny europejskiej.
Po zakończonym transferze, ważność Twojej domeny europejskiej zostanie ustawiona odpowiednia ważność domeny. Przykładowo, jeśli Twoja domena była ważna przed rozpoczęciem transferu do 15.09.2012, to jej ważność po zakończonym transferze będzie ustawiona na 15.09.2013.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie