Transfer domen zagranicznych (ccTLD) do home.pl

Transfer domeny do home.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do home.pl i jest równoznaczny z przeniesieniem obsługi bilingowej domeny (opłacanie faktur za przedłużenie w home.pl) oraz możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny w panelu klienta home.pl.

Jak przenieść domenę internetową do home.pl?

Transferując obsługę Twojej domeny do home.pl zyskujesz:

  • przedłużenie ważności transferowanej domeny globalnej lub europejskiej aż o rok!
  • pomoc techniczną 24h/365dni,
  • profesjonalną obsługę klienta.
WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail, nie zauważą zmiany operatora domeny na home.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Możesz wydelegować domenę na serwery DNS home.pl przed rozpoczęciem transferu, jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w home.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników Twojej strony WWW. Jeśli korzystasz z usług konfiguracji rekordów domen (np. A, MX, CNAME) u obecnego operatora, to w tej sytuacji wymagane będzie ponowne ich utworzenie w panelu klienta home.pl po zakończonym transferze i delegacji.

Warunki transferu Twojej domeny do home.pl

W zależności od typu domeny, przeniesienie domeny ograniczone jest spełnieniem poniższych warunków. Przykładowo domena .pl po pierwszym jej opłaceniu może zostać transferowana do innego operatora po 5 dniach.

DOMENA Krajowe .pl oraz Funkcjonalne np. .com.pl, .org.pl Globalna np. com, .net, .org, .biz, .info Europejska .eu
Po pierwszym opłaceniu 5 dni 60 dni 0 dni
Po transferze 5 dni 60 dni 0 dni
Po kolejnym przedłużeniu 0 dni 0 dni 0 dni
Przed wygaśnięciem 0 dni 0 dni 0 dni
Cena transferu bezpłatnie Kliknij i sprawdź cenę transferu (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni) Kliknij i sprawdź cenę transferu (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni)
WAŻNE! Transfer domen regionalnych jest przeprowadzany na tych samych zasadach co transfer domen krajowych *.pl oraz domen funkcjonalnych.

Transfer domen zagranicznych (ccTLD) do home.pl

Informacje na temat warunków i wymagań związanych z transferem domeny zagranicznej (jeśli jest możliwy), uzyskasz po skontaktowaniu się z Biurem Obsługi Klienta.

Czy mogę przenieść każdą domenę do home.pl?

Możliwość zainicjowania transferu z poziomu Panelu klienta jest dostępna tylko dla wybranych domen.

Listę wszystkich domen, które możesz przenieść do home.pl znajdziesz w cenniku pod adresem: https://home.pl/cennik. W sekcji „cennik domen”, w kolumnie „transfer” znajdziesz informacje o tym czy przeniesienie wskazanej domeny do home.pl jest dostępne (wraz z ceną transferu).

Jeśli transfer domeny do home.pl jest bezpłatny, to w kolumnie „Transfer” będzie wyświetlona wartość: 0,00 brutto zł. Jeśli natomiast transfer wskazanej domeny do home.pl nie będzie możliwy, to w kolumnie „Transfer” nie będzie wyświetlonej ceny.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie