Transfer domeny .pl do home.pl od innego operatora


Transfer domeny do home.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do home.pl i jest równoznaczny z:
 • przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do home.pl (opłacanie faktur za przedłużenie w home.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny w Panelu Klienta home.pl.
Transferując obsługę Twojej domeny do home.pl zyskujesz:
 • przedłużenie ważności transferowanej domeny globalnej lub europejskiej aż o rok!
 • unikatową pomoc techniczną 24h/365 dni,
 • profesjonalną obsługę Klienta.
WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na home.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Możesz wydelegować domenę na serwery DNS home.pl przed rozpoczęciem transferu, jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w home.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników Twojej strony WWW. Jeśli korzystasz z usług konfiguracji rekordów domen (np. A, MX, CNAME) u obecnego operatora, to w tej sytuacji wymagane będzie ponowne ich utworzenie w Panelu Klienta home.pl po zakończonym transferze i delegacji.

Warunki transferu Twojej domeny do home.pl

W zależności od typu domeny, transfer domeny ograniczony jest spełnieniem poniższych warunków. Przykładowo domena .pl po pierwszym jej opłaceniu może zostać transferowana do innego operatora po 5 dniach od jej pierwszego opłacenia.

DOMENA Krajowe .pl oraz Funkcjonalne np. .com.pl, .org.pl Globalna np. com, .net, .org, .biz, .info Europejska .eu
Po pierwszym opłaceniu 5 dni 60 dni 0 dni
Po transferze 5 dni 60 dni 0 dni
Po kolejnym przedłużeniu 0 dni 0 dni 0 dni
Przed wygaśnięciem 0 dni 0 dni 0 dni
Cena transferu bezpłatnie 79,00zł netto (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni) 59,00zł netto (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni)
WAŻNE! Transfer domen regionalnych jest przeprowadzany na tych samych zasadach co transfer domen krajowych *.pl oraz domen funkcjonalnych.

Transfer domeny .pl do home.pl od innego operatora

 • Aby rozpocząć transfer domeny wypełnij formularz transferu:
  transferkj.jpg
 • Wpisz nazwę domeny, którą chcesz przetransferować do home.pl i kliknij przycisk “Sprawdź.
 • W polu “Kod authinfo” wpisz kod autoryzujący transfer, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny.

  transferkj1.jpg

  WAŻNE! Możesz zostać poproszony o przepisanie kodu zabezpieczającego z obrazka.
 • Na ekranie zostanie wyświetlony formularz identyfikacji klienta.
  transferkj2.jpg
  Rys. Jeśli jesteś już naszym klientem, to podaj dane dostępowe do Twojej usługi w home.pl.
  WAŻNE! Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnej usługi w home.pl, to kliknij przycisk “Rejestracja” i czytaj dalej poniższą instrukcję. Jeśli posiadasz już konto/usługę w home.pl, to wpisz dane dostępowe do Twojej usługi w sekcji “Zaloguj się” i kliknij przycisk “Logowanie”. Po poprawnym zalogowaniu zostaniesz przeniesiony do ekranu weryfikacji zamówienia.
 • Wypełnij wyświetlony formularz rejestracji, podając Twoje dane abonenta. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych, kliknij przycisk “Dalej”.
  transferkj3.jpg
  WAŻNE! Podczas procesu transferu do home.pl nie ma możliwości zmiany danych abonenta dla przenoszonej domeny. Wymagane jest, aby w formularzu transferu zostały podane te same dane, które zostały zapisane u poprzedniego u operatora. Zmianę danych abonenta domeny możesz wykonać po zakończonym transferze za pomocą cesji lub u obecnego operatora przed rozpoczęciem transferu domeny do home.pl.
 • Na ekranie zostanie wyświetlony formularz weryfikacji zamówienia, na którym możesz sprawdzić poprawność Twoich danych abonenta oraz inne informacje o zaplanowanym transferze.
  transferkj4.jpg
 • Wpisz hasło dostępu dla przenoszonej domeny, zaakceptuj warunki, regulaminy i kliknij przycisk “Finalizuj zamówienie”, który znajduje się w dolnej części ekranu.
 • W tym momencie rozpocznie się transfer domeny. Aby go zakończyć, musisz kliknąć w link potwierdzający dokonanie transferu, który otrzymasz w wiadomości e-mail wysłanej po rozpoczęciu transferu.
 • WAŻNE! Wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym transfer wysyłana jest na adres e-mail, który został podany jako kontaktowy u obecnego operatora domeny (od którego będzie transferowana domena).

  Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

  Tematy powiązane

  Szukaj
  Generic filters
  Tylko dokładne dopasowania
  Szukaj w tytułach
  Szukaj w treści
  Wyświetl posty typu:
  lub