Jak dodać domenę zewnętrzną do Panelu klienta home.pl?

Pojęcie zewnętrzna domena oznacza domenę internetową, która jest zarejestrowana (opłacana) w innej firmie niż home.pl. Jeśli chcesz, aby domena zewnętrzna działała z hostingiem zarejestrowanym w home.pl, konieczne jest wykonanie kolejno trzech poniższych czynności:
 1. Dodaj domenę do Panelu klienta home.pl – ma na celu utworzenie tzw. strefy domeny (patrz artykuł niżej), która pozwoli na delegację domeny na serwery DNS home.pl,
 2. Wydeleguj domenę na serwery DNS home.pl – ma na celu przekierowanie obsługi technicznej domeny na serwery home.pl oraz na wskazany przez użytkownika hosting,
 3. Przypisz domenę do wybranego hostingu – podczas przypisania domeny do hostingu możesz opcjonalnie ustawić przekierowanie domeny na podkatalog lub przekierować obsługę poczty e-mail na inny serwer.
Przed przypisaniem domeny zewnętrznej do serwera w home.pl i skierowaniu jej na określony katalog, należy domenę dodać do Panelu klienta home.pl. Sprawdź poniższy poradnik wideo oraz instrukcje krok po kroku jak przypisać domenę zewnętrzną do Panelu klienta home.pl.

Poradnik wideo: jak przypisać do hostingu domenę delegowaną na serwery DNS home.pl?

Po dodaniu domeny do Panelu klienta home.pl, będziesz mógł ją wydelegować na serwery DNS home.pl i następnie przypisać do wybranego serwera w home.pl i np. przekierować domenę na wybrany podkatalog, w którym opublikowana jest Twoja strona WWW.

Do czego służy domena internetowa? - Zastosowanie
Przed rozpoczęciem delegacji domeny, należy ją uprzednio dodać do Panelu klienta home.pl. Podczas przypisywania domeny poznasz adresy serwerów DNS home.pl, na które należy wydelegować domenę. Dopiero po dodaniu domeny do Panelu klienta home.pl, będzie możliwa jej delegacja.

Jak dodać zewnętrzną domenę do Panelu klienta home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Przejdź do sekcji: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - po zalogowaniu przejdź do sekcji menu: Domeny.
 3. Kliknij przycisk: Dodaj nową domenę.Dodawanie domeny do Panelu klienta home.pl - kliknij przycisk: Dodaj nową domenę.
 4. Zaznacz opcję: Dodaj własną domenę, która znajduje się po prawej stronie ekranu.
  Dodawanie domeny do Panelu klienta home.pl - opcja: Dodaj własną domenę.
 5. Po wybraniu opcji: Dodaj własną domenę, w polu poniżej wpisz adres domeny zewnętrznej, którą chcesz dodać do Panelu klienta home.pl. W następnym kroku powiąż domenę z hostingiem DNS, wybierając serwer zarejestrowany na Twoim koncie w home.pl.
 6. Kliknij przycisk: Zatwierdź, aby dodać wskazaną domenę zewnętrzną do Panelu klienta home.pl.
  WAŻNE! Funkcja Powiąż domenę z hostingiem DNS nie jest tożsama z przypisaniem domeny do hostingu, np. w celu uruchomienia strony WWW lub poczty e-mail.

  Powiązanie domeny z hostingiem DNS ma na celu stworzenie, tzw. strefy domeny, a więc wstępnej konfiguracji umożliwiającej delegację domeny na serwery DNS w home.pl. W następnym kroku po dodaniu domeny do Panelu klienta home.pl, należy wykonać delegację domeny na serwery DNS home.pl (z poziomu panelu administracyjnego operatora, u którego domena jest zarejestrowana), a po zakończeniu delegacji, należy przypisać domenę do wybranego hostingu w home.pl.

 7. Na ekranie zostanie wyświetlona lista wszystkich Twoim domen. Na liście powinna pojawić się również dodana przed chwilą domena. Po zakończeniu procesu dodawania domeny, w prawym górnym rogu ekranu wyświetlone zostanie powiadomienie koloru zielonego, mającego na celu potwierdzenie wykonania operacji.
Po dodaniu domeny do Panelu klienta home.pl, będziesz mógł ją wydelegować na serwery DNS home.pl i następnie przypisać do wybranego serwera w home.pl i np. przekierować domenę na wybrany podkatalog, w którym opublikowana jest Twoja strona WWW.

Przydatne pojęcia:

 • Delegacja domeny: delegacja domeny jest formą przekierowania obsługi technicznej i konfiguracji domeny pomiędzy dwoma operatorami. Jeśli zarejestrowałeś domenę w innej firmie niż home.pl, a serwer (hosting) posiadasz w home.pl, to możesz połączyć domenę i serwer poprzez delegację obsługi domeny do home.pl. W ten sposób będziesz mógł nadal opłacać domenę u innego operatora, ale zarządzanie i konfiguracje domeny będziesz wykonywać w home.pl, czyli tam gdzie posiadasz hosting.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie