Jak dodać domenę zewnętrzną do Panelu klienta?


Pojęcie zewnętrzna domena oznacza domenę internetową, która jest zarejestrowana (opłacana) w innej firmie niż beta.home.pl. Przed przypisaniem domeny zewnętrznej do serwera (hostingu) w home.pl i skierowaniu jej na określony katalog, należy domenę dodać do Panelu Klienta home.pl.

Poradnik wideo: jak przypisać do hostingu domenę delegowaną na serwery DNS home.pl?

Po dodaniu domeny do Panelu Klienta home.pl, będziesz mógł ją wydelegować na serwery DNS home.pl i następnie przypisać do wybranego serwera (hostingu) i np. przekierować na wybrany podkatalog, w którym opublikowana jest Twoja strona WWW.

Do czego służy domena internetowa? - Zastosowanie
Przed rozpoczęciem delegacji domeny, należy ją uprzednio dodać do Panelu Klienta home.pl. Podczas przypisywania domeny poznasz adresy serwerów DNS beta.home.pl, na które należy wydelegować domenę. Dopiero po dodaniu domeny do Panelu Klienta home.pl, będzie możliwa jej delegacja.

Jak dodać zewnętrzną domenę do Panelu klienta home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Przejdź do sekcji: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel Klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Domeny
 3. Kliknij przycisk: Dodaj nową domenę.
  Panel Klienta home.pl - Domeny - Kliknij przycisk Dodaj nową domenę
 4. Zaznacz opcję: Dodaj własną domenę, która znajduje się po prawej stronie.
  Panel Klienta home.pl - Domeny - Dodaj nową domenę - Zaznacz opcję Dodaj własną domenę
 5. Po wybraniu opcji: Dodaj własną domenę, w polu poniżej wpisz adres domeny zewnętrznej, którą chcesz dodać do Panelu Klienta home.pl. Wybierz również, do którego serwera (hostingu) ma zostać ona przypisana. Kliknij przycisk Zatwierdź.
  Panel Klienta home.pl - Domeny - Dodaj nową domenę - Wpisz adres domeny zewnętrznej, którą chcesz dodać do Panelu Klienta home.pl i wybierz serwer
 6. Na ekranie zostanie wyświetlona lista domen w Panelu Klienta home.pl, na liście powinna pojawić się również dodana przed chwilą domena. W prawym górnym rogu ekranu, po zakończeniu procesu dodawania domeny, wyświetlone zostanie zielone potwierdzenie wykonania operacji.
Po dodaniu domeny do Panelu Klienta home.pl, będziesz mógł ją wydelegować na serwery DNS beta.home.pl i następnie przypisać do wybranego serwera (hostingu) i np. przekierować na wybrany podkatalog, w którym opublikowana jest Twoja strona WWW.

Przydatne pojęcia:

 • Delegacja domeny: delegacja domeny jest formą przekierowania obsługi technicznej i konfiguracji domeny pomiędzy dwoma operatorami (firmami). Jeśli zarejestrowałeś domenę w innej firmie niż beta.home.pl, a serwer (hosting) w home.pl, to możesz połączyć domenę i serwer poprzez delegację obsługi domeny do beta.home.pl. W ten sposób opłacasz ją nadal u innego operatora, a zarządzasz i konfigurujesz w home.pl, czyli tam gdzie posiadasz hosting.

Domeny internetowe już za 1 zł!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub