Jak usunąć domenę lub subdomenę z Panelu klienta home.pl?


Usuwanie domen w Panelu klienta home.pl możliwe jest jedynie dla domen delegowanych od innego operatora do home.pl (czyli przypisanych tylko do hostingu w home.pl) oraz dla wszystkich subdomen.

Usuwanie domen z Panelu klienta home.pl może być przydatne, np. w przypadku cesji serwera. Usługi typu serwer nie są dostępne do cesji, dopóki są do nich przypisane jakiekolwiek domeny (zarówno zewnętrzne, jak i zarejestrowane w home.pl).

Usuwanie domeny z Panelu klienta nie jest tą samą operacją co usuwanie przypisywania domeny. Usuwanie domeny z Panelu klienta możesz wykonać dla domen zewnętrznych (czyli niezarejestrowanych w home.pl). Natomiast usuwanie przypisywania domeny możesz wykonać dla domen zarejestrowanych w home.pl oraz dla domen zewnętrznych.

Jak usunąć domenę lub subdomenę z Panelu klienta home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Wybierz sekcję menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Wybierz sekcję menu Domeny
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista dostępnych do zarządzania domen, zarówno zarejestrowanych w home.pl, domen zewnętrznych delegowanych na serwery DNS home.pl jak i domen przetransferowanych do home.pl.
  WAŻNE! Możesz usunąć domenę z Panelu klienta home.pl, która nie jest przypisana do żadnej usługi (zasada ta dotyczy wszystkich domen). Przykładowo, jeśli chcesz usunąć domenę zewnętrzną, która w chwili obecnej jest przypisana do strony utworzonej w kreatorze WWW, to nie będziesz mógł tego zrobić. Będziesz musiał odpiąć domenę od usługi, aby móc ją następnie usunąć z Panelu klienta.
 4. Przy wybranej domenie kliknij przycisk: Opcje -> Usuń, który znajduje się po prawej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Wybrana domena - Opcje - Wybierz opcję Usuń
 5. W kolejnym kroku potwierdź chęć usunięcia domeny z Panelu klienta home.pl.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Wybrana domena - Opcje - Usuń - Potwierdź chęć usunięcia domeny z Panelu klienta
Usuwanie domen z Panelu klienta home.pl możliwe jest jedynie dla domen delegowanych od innego operatora (przypisanych do hostingu w home.pl) oraz wszystkich subdomen. Nie możesz usunąć domen, które są zarejestrowane (opłacane) w home.pl. Domeny zarejestrowane w home.pl możesz odpiąć od serwera, do którego jest obecnie przypisany, ale nie możesz ich usunąć całkowicie z Panelu klienta.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak