Jak usunąć domenę lub subdomenę z Panelu klienta home.pl?

Usuwanie domen w Panelu klienta home.pl możliwe jest jedynie dla domen delegowanych od innego operatora do home.pl (czyli przypisanych tylko do hostingu w home.pl) oraz dla wszystkich subdomen.

Usuwanie domen z Panelu klienta home.pl może być przydatne, np. w przypadku cesji serwera. Usługi typu serwer nie są dostępne do cesji, dopóki są do nich przypisane jakiekolwiek domeny (zarówno zewnętrzne, jak i zarejestrowane w home.pl).

Usuwanie domeny z Panelu klienta nie jest tą samą operacją co usuwanie przypisywania domeny. Usuwanie domeny z Panelu klienta możesz wykonać dla domen zewnętrznych (czyli niezarejestrowanych w home.pl). Natomiast usuwanie przypisywania domeny możesz wykonać dla domen zarejestrowanych w home.pl oraz dla domen zewnętrznych.

Jak usunąć domenę lub subdomenę z Panelu klienta home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Wybierz sekcję menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Wybierz sekcję menu Domeny
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista dostępnych do zarządzania domen, zarówno zarejestrowanych w home.pl, domen zewnętrznych delegowanych na serwery DNS home.pl jak i domen przetransferowanych do home.pl.
  WAŻNE! Możesz usunąć domenę z Panelu klienta home.pl, która nie jest przypisana do żadnej usługi (zasada ta dotyczy wszystkich domen). Przykładowo, jeśli chcesz usunąć domenę zewnętrzną, która w chwili obecnej jest przypisana do strony utworzonej w kreatorze WWW, to nie będziesz mógł tego zrobić. Będziesz musiał odpiąć domenę od usługi, aby móc ją następnie usunąć z Panelu klienta.
 4. Przy wybranej domenie kliknij przycisk: Opcje -> Usuń, który znajduje się po prawej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Wybrana domena - Opcje - Wybierz opcję Usuń
 5. W kolejnym kroku potwierdź chęć usunięcia domeny z Panelu klienta home.pl.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Wybrana domena - Opcje - Usuń - Potwierdź chęć usunięcia domeny z Panelu klienta
Usuwanie domen z Panelu klienta home.pl możliwe jest jedynie dla domen delegowanych od innego operatora (przypisanych do hostingu w home.pl) oraz wszystkich subdomen. Nie możesz usunąć domen, które są zarejestrowane (opłacane) w home.pl. Domeny zarejestrowane w home.pl możesz odpiąć od serwera, do którego jest obecnie przypisany, ale nie możesz ich usunąć całkowicie z Panelu klienta.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie