Jak usunąć domenę lub subdomenę z Panelu Klienta home.pl?


Usuwanie domen w Panelu Klienta home.pl możliwe jest jedynie dla domen delegowanych od innego operatora do beta.home.pl (czyli przypisanych tylko do hostingu w home.pl) oraz dla wszystkich subdomen.

Jak usunąć domenę lub subdomenę z Panelu Klienta home.pl?

  1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
  2. Wybierz sekcję menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista dostępnych do zarządzania domen, zarówno zarejestrowanych w home.pl, domen zewnętrznych delegowanych na serwery DNS beta.home.pl jak i domen przetransferowanych do beta.home.pl.
  4. Przy wybranej domenie kliknij przycisk: Opcje -> Usuń, który znajduje się po prawej stronie ekranu.
  5. W kolejnym kroku potwierdź chęć usunięcia domeny z Panelu Klienta home.pl.
Usuwanie domen z Panelu Klienta home.pl możliwe jest jedynie dla domen delegowanych od innego operatora (przypisanych do hostingu w home.pl) oraz wszystkich subdomen. Nie możesz usunąć domen, które zarejestrowane są (opłacane) w home.pl.

Przydatne pojęcia:

  • Delegacja domeny: delegacja domeny jest formą przekierowania obsługi technicznej i konfiguracji domeny pomiędzy dwoma operatorami. Jeśli zarejestrowałeś domenę w zewnętrznej firmie (innej niż beta.home.pl), a hosting w home.pl, możesz połączyć domenę i serwer poprzez delegację obsługi domeny do beta.home.pl. W ten sposób opłacasz ją nadal u innego operatora, a zarządzasz i konfigurujesz w home.pl, gdzie posiadasz hosting.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub