Jak wykonać transfer domeny do beta.home.pl?


Transfer domeny jest procedurą przeniesienia obsługi domeny pomiędzy operatorami. Transfer domeny z innej firmy do beta.home.pl jest równoznaczny z:

 • przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do beta.home.pl (opłacanie faktur za przedłużenie ważności domeny w home.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny za pomocą Panelu Klienta home.pl.

Jeśli zarejestrowałeś domenę w zewnętrznej firmie, to możesz transferować ją do home.pl. Po zakończeniu transferu domeny do home.pl, obsługa techniczna oraz obsługa bilingowa domeny zostaną przeniesione do beta.home.pl. Oznacza to, że konfiguracje oraz opłacanie domeny będziesz wykonywać w home.pl.

WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na beta.home.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Pamiętaj, że możesz wydelegować domenę na serwery DNS beta.home.pl przed rozpoczęciem transferu – jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w home.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników, np. Twojej strony WWW.

Transfer domeny do beta.home.pl za pośrednictwem Panelu Klienta home.pl, możliwy jest wyłącznie dla Użytkowników posiadających już zarejestrowaną usługę (np. hosting, serwer VPS). Transfer domeny od innego operatora do beta.home.pl jest możliwy:

 • najwcześniej 5 dni po dacie ostatniego transferu lub rejestracji nazwy domeny,
 • nie później niż w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego dla domeny (domena musi być aktywna).

Transfer domeny do home.pl przez Panel Klienta home.pl:

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Przejdź do sekcji: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij przycisk: Dodaj nową domenę.
 4. Zaznacz opcję: Transferuj swoją domenę, aby transferować domenę od innego operatora do home.pl.
 5. Wprowadź nazwę domeny w polu wyszukiwarki widocznej poniżej i kliknij Sprawdź, aby potwierdzić możliwość transferu domeny.
 6. Po kliknięciu przycisku: Sprawdź, system sprawdzi czy wybrana domena może zostać przetransferowana do beta.home.pl. Jeśli transfer będzie możliwy, poniżej zostaną wyświetlone dwa pola:
  • okres rejestracji – wybierz czy podczas transferu ma zostać przedłużona wartość domeny. Możesz też przenieść dotychczasową ważność domeny i przedłużyć ją po zakończonym transferze do beta.home.pl, gdy ważność domeny będzie się kończyła (np. za parę miesięcy).
  • kod autoryzacji – przed rozpoczęciem transferu, upewnij się, że domena posiada odpowiedni status i nie jest zablokowana (aby to sprawdzić, skontaktuj się z obecnym operatorem). Aby wykonać transfer, podaj kod autoryzacji (tzw. “AuthInfo”, “Auth Code” lub “EPP Key”). Obecny operator udostępni Ci go na Twoją prośbę.
 7. Kliknij przycisk Zatwierdź. Jeśli domena jest odblokowana, podałeś poprawny kod AuthInfo oraz, jeśli podałeś poprawny kod AuthInfo, to proces transferu domeny do beta.home.pl zostanie rozpoczęty.
 8. Na Twój adres e-mail wysłana zostanie wiadomość z linkiem do zatwierdzenia transferu, który należy kliknąć w celu potwierdzenia transferu do beta.home.pl.
 9. Po zatwierdzeniu transferu przez Użytkownika, transfer zostanie automatycznie zakończony, a domena i jej ważność zostaną przeniesione do Panelu Klienta home.pl w home.pl.
 10. Domena po zakończonym transferze będzie dostępna na liście domen w Panelu Klienta home.pl.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub