Cesja domeny – Jak zmienić abonenta domeny?

Cesja domeny to zmiana polegająca na przeniesieniu praw własności domeny pomiędzy dwoma różnymi podmiotami. Poprzez cesję domeny rozumie się także przeniesienie praw własności, np. z osoby fizycznej na firmę, np. jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną na tą samą osobę.

Cesja, czyli zmiana danych abonenta - Stary abonent - Nowy abonent

Powodem wykonania cesji domeny jest zmiana wrażliwych danych identyfikujących jej Abonenta (właściciela). Zmiana taka może nastąpić, np. w wyniku kupna, sprzedaży lub przekazania domeny innej osobie lub firmie. Cesja jest realizowana gdy następuje:

  • zmiana imienia i nazwiska oraz numeru PESEL w przypadku osób fizycznych,
  • zmiana numeru REGON i NIP w przypadku firmy,

Cesja powoduje zmianę danych nabywcy domeny na fakturach VAT i dokumentach PRO FORMA. Cesja domeny w Panelu klienta na nowej platformie home.pl jest usługą płatną. W przypadku niektórych domen cesja (zmiana danych abonenta) jest dodatkowo płatna – szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz pod tym adresem.

Przekazanie zarządzania domeną: jeśli korzystasz z nowego Panelu klienta home.pl, zamiast cesji usługi, możesz przekazać zarządzanie domeną. Opcja ta, umożliwia przekazanie konfiguracji domeny innemu użytkownikowi, bez zmiany właściciela oraz bez konieczności podawania hasła dostępu. Sprawdź jak działa przekazanie zarządzania domeną.
WAŻNE! Zmiana nazwy firmy (gdy REGON i NIP pozostają bez zmian) możliwa jest bez wykonywania cesji, a po autoryzacji Klienta, np. podczas kontaktu z BOK. Aktualizacja danych jest operacją bezpłatną. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby zmienić nazwę firmy dla Twojego konta bez wykonywania cesji.

Rodzaje cesji domeny

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów home.pl, możesz skorzystać z dwóch typów cesji domeny dostępnych w panelu administracyjnym. Kliknij w link, aby przejść do opisu procedury krok po kroku i wykonać jedną z dostępnych cesji domeny:

  1. Cesja elektroniczna – najszybsza i w pełni zautomatyzowana.
  2. Cesja premium – konieczne jest przesłanie do home.pl dokumentów w formie papierowej.

Cesja elektroniczna - schemat procesu zmiany danych abonenta

WAŻNE! W przypadku cesji premium, komplet dokumentów należy wygenerować po zalogowaniu się do Panelu klienta home.pl. Po ich wypełnieniu, komplet dokumentów należy dostarczyć do home.pl, np. za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Czy mogę wykonać cesję innych usług?

Cesję można wykonać dla większości usług dostępnych w ofercie home.pl. Ze względu na jej charakter, niektóre usługi mogą wymagać ponownej rejestracji, np. po zakończeniu okresu ważności. Przykładem jest licencja na oprogramowanie antywirusowe czy certyfikat SSL.

Cesję możesz wykonać więc dla poszczególnych usług lub całego konta, wskazując wszystkie usługi, które mają być objęte cesją. Cesja wykonywana jest na konkretnej usłudze, a nie koncie klienta.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.