Jak wygenerować papierowy wniosek cesji premium?

Cesja Premium (cesja papierowa) to proces umożliwiający przeniesienie praw własności do wybranych usług w home.pl na inny podmiot (inna osoba fizyczna lub firma). Sprawdź także jak wykonać cesję elektroniczną / online.

SPIS TREŚCI

Przykład: Jeśli Jan Nowak posiada usługę w home.pl (np. domenę) o nazwie „mojsklep.pl” i chce odstąpić tę domenę Markowi Kowalskiemu, to obaj Panowie muszą podpisać dokument cesji, a następnie odesłać dokument do home.pl. Nowak może też skorzystać z tzw. cesji elektronicznej w starym Panelu klienta oraz cesję elektroniczną na nowej platformie home.pl.

Cesja papierowa w odróżnieniu od cesji elektronicznej wykonywana jest na mocy przesłanych dokumentów, np. wypełnionych ręcznie, podpisanych i zeskanowanych. Czynność obsługowa cesji tego rodzaju wynosi do 30 dni i jest płatna 250 zł netto. Cesję papierową możesz zainicjować m.in.,   drukując, wypełniając i przesyłając wniosek: kliknij aby pobrać dokument PDF.

Inicjowanie cesji papierowej w nowym Panelu klienta home.pl

W nowym Panelu klienta home.pl nie ma możliwości wygenerowania wniosku poprzez jego uzupełnienie online.  Cesję papierową możesz zainicjować m.in.,  drukując i  wypełniając kliknij aby pobrać dokument PDF. Możesz także wykonać cesję elektroniczną na nowej platformie home.pl

Pobrany dokument PDF należy przesłać za pośrednictwem formularza kontaktowego.

 

Generowanie cesji papierowej w poprzednim Panelu klienta home.pl

Aby wygenerować wniosek o cesję premium, zaloguj się w Panelu klienta home.pl do usługi z uprawnieniami administracyjnymi. Następnie przejdź do opcji menu Usługi, zaznacz wybrane usługi, które mają zostać objęte cesją i kliknij przycisk Cesja (znajdujący się u góry ekranu). Na następnym ekranie zaznacz opcję Cesja premium i wypełnij formularz znajdujący się pod spodem.

Panel klienta - Usługi - Wybrana usługa - Cesja - Wybierz opcję Cesja premium
Po wypełnieniu wyświetlonego formularza, kliknij przycisk „Zamawiam i płacę” i pobierz wygenerowany dokument PDF. Pobrany dokument PDF należy wydrukować, opieczętować/podpisać i przesłać za pośrednictwem formularza kontaktowego.
Z chwilą wygenerowania wniosku cesji, w panelu administracyjnym w sekcji Płatności, zostanie udostępniona PRO FORMA, którą należy opłacić. Dokument ten obejmuje płatność za wykonanie usługi cesji premium. Opłać PRO FORMĘ za pomocą płatności online lub tradycyjnym przelewem.
WAŻNE! Więcej informacji na temat cesji premium (papierowej) znajdziesz pod tym adresem.

 

Jeśli nie możesz samodzielnie wygenerować wniosku o zmianę abonenta, to w sekcji „Załączniki do pobrania” (pod spodem) możesz pobrać gotowy wniosek w formacie pliku PDF. Pobrany w takiej formie dokument, należy wydrukować, wypełnić i odesłać do home.pl.

Jeśli w ramach cesji papierowej (Cesja Premium) chcesz zmienić dane abonenta dla większej ilości usług, to w sekcji „Załączniki do pobrania” (pod spodem) możesz pobrać załącznik do papierowego wniosku cesji.

Załączniki do pobrania:
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.