Ustawienia przekierowania poczty w domenie


Przekierowanie poczty w domenie, umożliwia wskazanie adresu e-mail, na który będą przesyłane wszystkie wiadomości, wysłane na dowolny adres e-mail w ramach wybranej domeny. (np. dowolna-nazwa@domena.pl). Ustawienie przekierowania poczty w domenie spowoduje, że wszystkie przekierowania poczty ustawione w ramach skrzynek e-mail przestaną działać – wszystkie wiadomości będą przekierowywane na adres e-mail ustawiony w przekierowaniu poczty w domenie.

Rozwiązanie przekierowania poczty w domenie może być stosowane zamiennie zamiast funkcji Catch-all. W przeciwieństwie do funkcji Catch-all, przekierowanie poczty działa dla wszystkich istniejących i nieistniejących adresów e-mail w domenie. Funkcja Catch-all umożliwia natomiast przechwycenie i przekierowanie poczty wysłanej jedynie na nieistniejące adresy e-mail w wybranej domenie.

Przykład: domena moja-firma.pl przypisana jest do usługi hostingowej i w ramach niej nie ma utworzonej żadnej skrzynki e-mail, działającej we wskazanej domenie. Na domenie ustawione jest przekierowanie poczty na adres: jan@prywatny-mail.pl. Wysłanie wiadomości na dowolny adres w domenie, np. biuro@moja-firma.pl lub jan@moja-firma.pl, będzie skutkowało przekierowaniem jej na adres jan@prywatny-mail.pl.

Rozwiązanie to jest przydatne w sytuacji, gdy domena jest przypisana do hostingu w home.pl, ale nie ma utworzonych żadnych skrzynek e-mail. W takiej sytuacji możesz ustawić przekierowanie poczty na domenie, aby wszystkie wiadomości wysyłane na adres domeny, były kierowane pod podany w przekierowaniu adres e-mail. 

Ustawienie przekierowania poczty w domenie spowoduje, że skrzynki e-mail utworzone w ramach domeny nie będą odbierały wiadomości. Wiadomości będą kierowane na adres e-mail, który został wskazany w przekierowaniu poczty w domenie.

Jeśli zależy Ci jedynie na przechwyceniu wiadomości wysyłanych na błędne lub nieistniejące adresy e-mail w domenie, skorzystaj z funkcji Catch-all. Jeśli chcesz utworzyć przekierowanie jedynie dla wiadomości wysłanych na jedno konkretne konto pocztowe, skorzystaj z przekierowania poczty w ramach skrzynki e-mail.

Jak zmienić ustawienia przekierowania poczty w domenie?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel Klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW
 3. Przejdź do konfiguracji serwera, do którego przypisana jest domena, w ramach której chcesz ustawić przekierowanie poczty.
 4. W sekcji Serwer WWW, wybierz Akcje domen -> Lista przypisanych domen.
  Panel Klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer WWW - Akcje domen - Wybierz opcję Lista przypisanych domen
 5. Kliknij wybraną domenę, dla której chcesz ustawić przekierowanie poczty.
  Panel Klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer WWW - Akcje domen - Lista przypisanych domen - Kliknij wybraną domenę, dla której chcesz ustawić przekierowanie poczty
 6. Zmień ustawienia w sekcji: Przekierowanie poczty, wskazując adres e-mail do przekierowania (istniejący) lub skorzystaj z ustawień funkcji Catch-all.
  Panel Klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer WWW - Akcje domen - Lista przypisanych domen - Zmień ustawienia w sekcji Przekierowanie poczty wskazując adres e-mail do przekierowania
 7. Zapisz zmiany.

Domeny internetowe już za 1 zł!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub