Ustawienia przekierowania poczty w domenie

Przekierowanie poczty w domenie, umożliwia wskazanie adresu e-mail, na który będą przesyłane wszystkie wiadomości, wysłane na dowolny adres e-mail w ramach wybranej domeny. (np. dowolna-nazwa@domena.pl). Ustawienie przekierowania poczty w domenie spowoduje, że wszystkie przekierowania poczty ustawione w ramach skrzynek e-mail przestaną działać – wszystkie wiadomości będą przekierowywane na adres e-mail ustawiony w przekierowaniu poczty w domenie.

Rozwiązanie przekierowania poczty w domenie może być stosowane zamiennie zamiast funkcji Catch-all. W przeciwieństwie do funkcji Catch-all, przekierowanie poczty działa dla wszystkich istniejących i nieistniejących adresów e-mail w domenie. Funkcja Catch-all umożliwia natomiast przechwycenie i przekierowanie poczty wysłanej jedynie na nieistniejące adresy e-mail w wybranej domenie.

Przykład: domena moja-firma.pl przypisana jest do usługi hostingowej i w ramach niej nie ma utworzonej żadnej skrzynki e-mail, działającej we wskazanej domenie. Na domenie ustawione jest przekierowanie poczty na adres: jan@prywatny-mail.pl. Wysłanie wiadomości na dowolny adres w domenie, np. biuro@moja-firma.pl lub jan@moja-firma.pl, będzie skutkowało przekierowaniem jej na adres jan@prywatny-mail.pl.

Rozwiązanie to jest przydatne w sytuacji, gdy domena jest przypisana do hostingu w home.pl, ale nie ma utworzonych żadnych skrzynek e-mail. W takiej sytuacji możesz ustawić przekierowanie poczty na domenie, aby wszystkie wiadomości wysyłane na adres domeny, były kierowane pod podany w przekierowaniu adres e-mail. 

Ustawienie przekierowania poczty w domenie spowoduje, że skrzynki e-mail utworzone w ramach domeny nie będą odbierały wiadomości. Wiadomości będą kierowane na adres e-mail, który został wskazany w przekierowaniu poczty w domenie.

Jeśli zależy Ci jedynie na przechwyceniu wiadomości wysyłanych na błędne lub nieistniejące adresy e-mail w domenie, skorzystaj z funkcji Catch-all. Jeśli chcesz utworzyć przekierowanie jedynie dla wiadomości wysłanych na jedno konkretne konto pocztowe, skorzystaj z przekierowania poczty w ramach skrzynki e-mail.

Jak zmienić ustawienia przekierowania poczty w domenie?

  1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
  2. Przejdź do sekcji Usługi WWW, a następnie kliknij w nazwę serwera do którego przypisana jest domena.
    Panel klienta - Ustawienia domeny - Jak przejść do edycji przekierowania poczty w domenie?
  3. Jeśli nie pamiętasz nazwy, sprawdź w sekcji Domeny do którego hostingu podpięta jest domena.Panel klienta - Ustawienia domeny - Jak ustawić przekierowanie poczty w domenie?
  4. W nowym widoku konfiguracji serwera, w sekcji Przypisane domeny wybierz WszystkiePanel klienta - Ustawienia domeny - Jak ustawić przekierowanie poczty w domenie?
  5. Edytuj ustawienia wybranej domenyPanel klienta - Ustawienia domeny - Jak ustawić przekierowanie poczty w domenie.
  6. Odszukaj ustawienia poczty, a następnie dokonaj ich zmiany. Wybierz Przekierowanie e-mail i skieruj pocztę na określony adres poczty elektronicznej. Dodatkowe informacje o konfiguracji domeny znajdziesz na ekranie Panelu klienta.Panel klienta - Ustawienia domeny - Jak ustawić przekierowanie poczty w domenie.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie