Jak stworzyć nową stronę główną witryny WordPress?

Szybki hosting dla WordPressa

Możesz przekształcić bloga internetowego w witrynę ze statyczną stroną główną, która powita użytkowników za każdym razem gdy ją odwiedzą. Możesz umieszczać na witrynie internetowej wiele statycznych stron tworząc typową dla takich treści stronę, a blog, traktować jako dodatek, osobną sekcję w której będziesz publikował wpisy.

Jeśli chcesz przekształcić swoją stronę lub zwyczajnie chcesz mieć możliwość wyboru jednej z wielu gotowych stron, które docelowo będą Twoją stroną główną (np. w zależności od pory roku, trendów, promocji, itp) możesz to zrobić w sekcji Strony.

Do instalacji i obsługi CMS WordPress polecamy usługę Hosting WordPress SSD zapewniającą wyjątkową wydajność i wysokie parametry bezpieczeństwa. Usługa oferowana jest także z certyfikatem SSL dla lepszej ochrony witryny WWW oraz newralgicznych danych. Sprawdź ofertę, zarejestruj usługę, zadzwoń jeśli masz dodatkowe pytania.

Możesz w jednej chwili posiadać wiele stron w witrynie WordPress. Niektóre z nich użyjesz od razu budując strukturę witryny, dodając np. sekcje O mnie, Kontakt, Oferta, itp. WordPress pozwala też utrzymywać treści, których nie używasz na co dzień lub chcesz aby pozostały ukryte i dostępne dla wybranej grupy odbiorców. Takie rozwiązanie pozwala np. tworzyć i testować (przykładowo) wiele rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na budowanie wizerunku profesjonalisty.

Utwórz nową lub edytuj już istniejącą stronę główną

Zacznij od utworzenia strony, której chcesz użyć jako strony głównej na Twojej witrynie. W tym celu:

  • Zaloguj się do panelu WordPress.
  • Przejdź do sekcji Strony > Dodaj.
  • Nazwij nową stronę oraz nadaj jej treść. W każdej chwili możesz ją edytować.

Do tworzenia nowej strony głównej polecamy korzystać z edytora Gutenberg domyślnie aktywnego w nowych wersjach WordPress. Pozwala on na wstawianie różnego rodzaju bloków treści i obrazu, filmu, tabel, które urozmaicą każdą stronę oraz wpisy. Możesz też skorzystać z bardziej zaawansowanych narzędzi jak bardzo popularna wtyczka Elementor, która także w wersji bezpłatnej oferuje liczne udogodnienia.

Ustawienie nowej strony głównej

Po stworzeniu nowej strony głównej lub innej strony, którą zachowałeś w pamięci WordPress możesz w każdej chwili ją aktywować.

  1. Zaloguj się do panelu WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wygląd > Dostosuj.
  3. Wybierz ustawienia Strony głównej.
  4. Wskaż nową stronę główną oraz stronę z wpisami.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.