Co to jest WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią na stronie WWW, czyli CMS. Jest on jednym z najpopularniejszych tego typu systemów. Ogromną jego zaletą jest możliwość rozszerzania go o nowe funkcjonalności za pomocą wtyczek, w które jest wyposażony.

Do instalacji i obsługi CMS WordPress polecamy usługę Hosting WordPress SSD zapewniającą wyjątkową wydajność i wysokie parametry bezpieczeństwa. Usługa oferowana jest także z certyfikatem SSL dla lepszej ochrony witryny WWW oraz newralgicznych danych. Sprawdź ofertę, zarejestruj usługę, zadzwoń jeśli masz dodatkowe pytania.

Strona internetowa oparta na systemie CMS pozwala na własnoręczną edycję treści bez posiadania wiedzy informatycznej. Dodawanie, modyfikowanie i usuwanie tekstów, tabel, grafik, zdjęć, filmów, a nawet całych podstron i działów odbywa się przez klikanie przycisków. Podczas pisania tekstu można używać przycisków do formatowania tekstu (np. pogrubianie, wstawianie odnośnika) podobnych do tych z Worda.

Obrazek przedstawiający logo CMS WordPress

Dodatkowe informacje o obsłudze systemu WordPress:

Tworzymy strony WWW oparte o najpopularniejszy na świecie system CMS WordPress. Sprawdź naszą ofertę pod tym adresem:  https://home.pl/tworzenie-stron-internetowych/

Co to jest WordPress – rozwinięcie informacji

WordPress to system zarządzania treścią, jeden z największych, najpopularniejszych i dający nieograniczone możliwości w tworzeniu stron WWW lub innych witryn, narzędzi, systemów dostępnych online. WordPress to darmowy i otwarty system zarządzania treścią (CMS) oparty na PHP i MySQL. WordPress to bardzo dobre narzędzie do stworzenia strony internetowej. Jest jednym z najprostszych w użyciu ze wszystkich rozwiązań dostępnych w Internecie.

  • CMS WordPress rekomentowany jest przez home.pl dla każdego użytkownika pragnącego szybko i łatwo stworzyć własną stronę WWW, którą będzie mógł swobodnie rozwijać i dostosowywać do swoich upodobań oraz trendów i potrzeb użytkowników. CMS WordPress dostępny jest w ramach usług hostingu internetowego oraz dedykowanej do jego obsługi usługi WordPress Hosting SSD.

CMS WordPress to narzędzie programistyczne. Skutecznie zarządza treściami oraz użytkownikami witryny, a jednocześnie pozwala na kontrolę nad stroną WWW/witryną za pomocą jednej platformy. CMS WordPress jest systemem zarządzania treścią typu open source, ale nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy do jego obsługi oraz jest w pełni aktualizowany i rozwiany przez twórców.

Początki WordPress

W początkowej fazie powstawania WordPress miał być wyłącznie narzędziem do tworzenia blogów, gotową stroną internetową, po której instalacji i uruchomieniu, użytkownik mógł sam wstawiać gotowe elementy strony, dodawać treść bez konieczności pisania  strony od zera. Prawdopodobnie fakt, że od początku WordPress był i jest narzędziem darmowym, przyczyniło się to do jego ogromnego sukcesu. Narzędzie przyciągnęło miliony użytkowników, którzy zauważyli, że nie muszą wydawać tysięcy złotych na stworzenie własnych mechanizmów zarządzania stronami WWW, a mogą skorzystać z gotowego rozwiązania.

  • CMS WordPress od początku istnienia kojarzony jest z blogami internetowymi, oferując bardzo łatwy interfejs, zachęcający do blogowania. Rozwój oprogramowania oraz panujące w sieci trendy, sprawiły, że CMS WordPress stał się także idealnym narzędziem do tworzenia stron internetowych.

W miarę rozwoju WordPress stał się ogromnym narzędziem do tworzenia cały stron WWW, portali, blogów, sklepów i każdego rodzaju systemów, które miały być dostępne online. Stał się systemem zarządzania treścią czyli systemem CMS (Content Management System). System CMS to oprogramowanie które pozwala nam tworzyć, edytować, organizować i publikować treści. Na rynku istnieje wiele równie popularnych a często i popularniejszych systemów, np. Joomla, która otwiera przed użytkownikami jeszcze więcej możliwości.

CMS WordPress zapewnia pełną kontrolę nad zawartością strony WWW oraz jej poszczególnymi elementami, w tym plikami, dokumentami czy projektem (sposobem) wyświetlania treści. WordPress nie wymaga znajomości specjalistycznych języków programowania czy pisania stron WWW, nie potrzebujesz wiedzy technicznej aby budować strony WWW.

Popularność i możliwości WordPress

WordPress stanowi dziś zaplecze dla miliardów stron WWW, blogów, portfeli internetowych, systemów sprzedaży czy ogłoszeń, mechanizmów komunikacji wewnątrz firmy, katalogów, baz plików, itp.. CMS WordPress chociaż oferuje nieograniczone możliwości, nadal pozostaje oprogramowaniem darmowym, a jednocześnie jest stale rozwijany i aktualizowany o kolejne zabezpieczenia.

Sukces CMS WordPress wspierają też sami użytkownicy, którzy tworzą dla tego systemu niezliczoną liczbę dodatków. Mini aplikacji lub fragmentów kodu (dodawanego w postaci gotowych elementów strony lub wtyczek), które umożliwiają wprowadzenie nieskończenie wielu modyfikacji, dodaniu nowych narzędzi, monitorowaniu działania strony WWW lub kontroli naszej obecności w sieci.

To co wiąże się z płatnościami za korzystanie z CMS WordPress to wyłącznie chęć posiadania płatnych dodatkowych, a więc analogicznie szablonów stron WWW i dodatków, za które ich autorzy pobierają wynagrodzenie. Często oferując przy tym znacznie większy zakres pomocy, modyfikacji, indywidualnych zmian w działaniu dodatku oraz zakresie możliwości i jakości jakie płatne usługi oferują.

Nie oznacza to jednak, że nie powstają kolejne systemy CMS. O wielu z nich nigdy nie dowiemy się, gdyż tworzone są one na indywidualne zamówienie właścicieli witryn. Nadal jednak pełnią one tę samą rolę, pozwalają na szybką, łatwą i bezpieczną kontrolę nad zawartością naszej witryny. Wiele z tych projektów zostało jednak udostępnionych innym dzięki temu WordPress czy Joomla nie są jedynymi systemami CMS w sieci. Ale jak każdy tego typu projekt, ogromna popularność, nieskończona ilość dodatków i modyfikacji, pozwalają nam uznać wyższość WordPressa nad innymi rozwiązaniami.

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.