Jak dodać nagłówek i akapit we wpisie WordPress?

Nagłówki i akapity to fundamentalne elementy każdego wpisu WordPress. Pozwalają one nie tylko na właściwe segregowanie, rozmieszczenie, treści ale również wpływają pozytywnie na wyniki SEO. Używanie nagłówków to jeden z elementów optymalizacji treści pod kątem SEO, dlatego warto zadbać o ich właściwą lokalizację oraz długość akapitów. W nagłówkach warto używać ponadto ważnych dla nas fraz kluczowych. Z tego poradnika dowiesz się jak dodawać nagłówki i akapity podczas edycji wpisów WordPress.

Wyszukiwarki internetowe nie potrafią czytać tekstu, który piszesz, jednak koncentrują się na kilku istotnych dla nich elementach aby określić wartość tekstu. Te elementy to m.in. frazy kluczowe, ich nasycenie w tekście. Ważne jest także aby publikowana treść zawierała odpowiednie znaczniki, takie jak nagłówki i akapity. Dzięki nim właśnie, wyszukiwarki internetowe wiedzą co jest ważne i co znajduje się na stronie internetowej.

Rozkład nagłówków i akapitów to ważny element porządkowania treści i jej optymalizacji pod kątem SEO

Te same elementy stanowią także ważny element dla samego użytkownika, który może łatwo zidentyfikować interesujące go treści. WordPress wraz z edytorem Gutenberg, domyślnym edytorem tekstu wpisów i stron, znacząco ułatwia zarządzanie rozkładem treści. Dodając tytuł wpisu, automatycznie tworzony jest nagłówek H1, następnie możesz wprowadzić tekst, tworząc pierwszy akapit. W kolejnych krokach używaj bloków nagłówka H2.

Jak dodać nagłówek i akapit we wpisie WordPress?

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
  3. Dodaj nowy wpis lub stronę.

Tworząc nowy wpis ograniczasz się do dodania jednego nagłówka H1. To tytuł wpisu podobnie jak tytuł książki. Podczas tworzenia treści korzystaj z nagłówków H2 i H3 aby wprowadzić różne sekcje tekstu. Nagłówki H2 to podtytuły, a sekcje nagłówka H3 to bardziej szczegółowe nagłówki. Podobnie jak H4, chociaż używanie ich, H4, H5 i H6, często mija się z celem chyba że tworzysz bardzo zaawansowane technicznie treści.

Nagłówki wprowadzisz za pomocą bloku Nagłówek. Po dodaniu treści możesz wybrać rodzaj nagłówka. Wprowadzanie akapitów jest znacznie łatwiejsze, gdyż wystarczy po prostu zacząć wprowadzać tekst, aby akapit powstał sam.
Dodawaj nagłówki i akapity aby segregować treści

W prawidłowym rozkładzie nagłówków i treści pomoże Tobie wtyczka Yoast SEO, która wykona analizę i zwróci wynik w postaci uwag do publikowanej treści. Skorzystaj z porad generowanych przez wtyczkę, aby optymalnie rozmieścić treść.

Yoast Seo to wtyczka, która pomoże Tobie w optymalizacji treści pod kątem SEO

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.