Jak tworzyć kolumny na stronie WordPress?

Kolumny WordPress to jedna z najbardziej pożądanych funkcjonalności, jakich poszukują użytkownicy tego popularnego CMS. Pozwalają one na wprowadzenie wielu elementów witryny ustawionych obok siebie, np. obraz i tekst, przycisk akcji i zdjęcie produktu. Dzięki edytorowi WordPress wstawianie kolumn, zarządzanie ich proporcjami jak również ilością, jest naprawdę łatwe i przyjemne. Dowiedz się jak tworzyć i zarządzać kolumnami w WordPress.

SPIS TREŚCI

Kolumny WordPress – informacje podstawowe

Tworzenie stron opartych o popularny CMS WordPress jest bardzo łatwe. Dużo funkcjonalności, jakich pożądali użytkownicy, często była zakodowana bezpośrednio w szablonie strony. Do jego edycji konieczne było uruchamianie dodatkowych wtyczek, np. Elementor, aby dodawać interesujące obszary witryny. Jedną z bardziej pożądanych funkcjonalności przez twórców witryn WordPress jest dodawanie kolumn.

Kolumny w WordPress nie tylko otwierają nas na nowe możliwości tworzenia szablonu witryny internetowej, ale przede wszystkim pozwalają na dodawanie elementów tej witryny w bezpośrednim sąsiedztwie. Takim przykładem mogą być np. paski rekomendacji (popularne zdjęcie z komentarzem klienta firmy), prezentacja partnerów (logotypy umieszczone kolejno obok siebie).

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Użytkownicy CMS WordPress często używają kolumn także po to, aby uatrakcyjnić publikowane treści. Mogą dzięki nim umieścić, np. obraz obok tekstu, przycisk akcji (np. kup teraz) obok zdjęcia produktu, dodać interesujący tekst, obok umieszczonego zdjęcia.

Kolumny w WordPress są jednym z wielu bloków, jaki możesz dodać do treści wpisu. Jak każdy inny blok po prostu złap go i przeciągnij na stronę, a następnie umieść w nim inny blok. Blok kolumny możesz zagnieżdżać je w sobie tworząc rozbudowane struktury kolejnych umieszczonych obok siebie elementów strony lub wpisu.

Jak tworzyć kolumny w WordPress?

Dzięki edytorowi WordPress, dodawanie kolumn jest bardzo proste. Znajdź blok Kolumny, umieść je we wpisie WordPress. Następnie dodaj w nowej przestrzeni kolejne bloki, np. Obrazek i obok Akapit. W ten sposób utworzyć pierwszy podzielony na kolumny obszar.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
 4. Skorzystaj z przycisku wstawiania bloków. Wyszukaj blok Kolumny.
  Wstaw nowy blok kolumny aby tworzyć unikalne struktury treści
 5. Zdecyduj o ilości i proporcji kolumn.
  Dodawaj kolumny a następnie umieszczaj w nich kolejne bloki
 6. W nowej przestrzeni umieść kolejne bloki.

Możesz tworzyć bardziej rozbudowane struktury, dodając w kolumnach kolejne bloki Kolumny. W ten sposób powstanie wielopoziomowa struktura, która może pełnić funkcję, np. tabeli bez ramek.

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.