Konfiguracja programu pocztowego Mail na komputerach MAC

Poniżej znajdziesz pomoc w konfiguracji programu Mail, który służy do obsługi poczty na komputerach z systemem macOS.

SPIS TREŚCI

Wprowadzenie

WAŻNE! Pamiętaj, że opisywane poniżej oprogramowanie nie jest objęte wsparciem home.pl. Poniższa instrukcja ma charakter informacyjny w przypadku konfiguracji poprawnie funkcjonującego programu do obsługi poczty. Jeśli pomimo naszych porad połączenie z serwerem pocztowym nie jest nawiązywane poprawnie, to pamiętaj, aby zgłosić to producentowi danej aplikacji.
Zachęcamy do korzystania z protokołu IMAP, który jest najnowocześniejszym protokołem pocztowym. Jego główną zaletą jest możliwość synchronizacji wszystkich folderów wiadomości, między różnymi programami pocztowymi oraz urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że wiadomość e-mail pobierana z serwera nie jest automatycznie z niego usuwana. Wiadomość e-mail jest usuwana z serwera w momencie, gdy użytkownik sam ją skasuje w programie pocztowym.
IMAP w ten sposób ułatwia korzystanie wielu osobom z jednej skrzynki e-mail, a także zapewnia wygodę w obsłudze poczty e-mail niezależnie od miejsca pobytu. Korzystając z protokołu IMAP zyskujesz możliwość dostępu do całej otrzymanej oraz wysłanej korespondencji e-mail. Kliknij tutaj, aby przeczytać, dlaczego protokół IMAP jest sugerowany.

Instrukcja konfiguracji programu Mail na komputerze MAC

 1. Uruchom program Mail na komputerze z systemem macOS.

  Apple macOS - Uruchom program Mail

 2. W lewym górnym rogu wybierz: MailDodaj konto.

  Program Mail - Mail - Dodaj konto

 3. Kliknij: Inne konto pocztowe.

  Mail - Dodaj inne konto pocztowe

 4. W wyświetlonym oknie podaj wymagane dane i kliknij przycisk: Zaloguj się.Mail - login i hasło
  • Nazwa – wpisz imię i nazwisko lub inne dane identyfikacyjne.
  • Adres email – wpisz pełny adres e-mail dla skrzynki e-mail, którą chcesz skonfigurować.
   WAŻNE! Pamiętaj, że wprowadzony adres e-mail musi być taki sam jak nazwa użytkownika! W przeciwnym wypadku, podczas wysyłania wiadomości e-mail otrzymasz komunikat o błędzie typu „We don’t relay mail„. Wiadomość nie została wysłana. Odpowiedź serwera 5.7.1 – czytaj więcej.
  • Hasło – wpisz hasło dla wybranej skrzynki e-mail.
 5. Jeśli na ekranie zostanie wyświetlony komunikat „Nie można potwierdzić nazwy konta lub hasła” przejdź do kolejnego kroku w instrukcji.
  Mail - konfiguracja ręczna

 6. W wyświetlonym oknie uzupełnij puste pola i kliknij: Zaloguj się.
  Mail - Uzupełniona konfiguracja
  • Użytkownik – podaj pełen adres dla skrzynki e-mail, np. „kowalski@mojadomena.pl”.
   WAŻNE! Pamiętaj, że wprowadzony adres e-mail musi być taki sam jak nazwa użytkownika! W przeciwnym wypadku, podczas wysyłania wiadomości e-mail otrzymasz komunikat o błędzie typu „We don’t relay mail„. Wiadomość nie została wysłana. Odpowiedź serwera 5.7.1 – czytaj więcej.
  • Typ konta – wybierz protokół pocztowy, sugerujemy IMAP.
  • Serwer przychodzącej poczty e-mail / Serwer wychodzącej poczty e-mail: adresy serwerów pocztowych dla konfigurowanej skrzynki e-mail znajdziesz w Panelu klienta > w sekcji Poczta. Przeczytaj, gdzie znaleźć adresy serwerów poczty IMAP/SMTP/POP3.

   Zalecamy używać nazwy serwerów wskazane w Panelu klienta. Ta konfiguracja zapewni Twojej poczcie bezpieczne połączenie z użyciem SSL. Możesz użyć nazwy serwerów pocztowych w adresie domeny konfigurowanego konta e-mail, jeśli posiadasz aktywny certyfikat SSL dla Twojej domeny.

Po zakończonej konfiguracji skrzynki z wykorzystaniem jednego z wymienionych protokołów (IMAP lub POP3), program Mail na komputery MAC nie umożliwia zmiany tej konfiguracji. W tej sytuacji możliwe jest skonfigurowanie nowej skrzynki, wybierając przy tym inny docelowy protokół (IMAP lub POP3).

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.