Jak skonfigurować program pocztowy?

Możesz odbierać, wysyłać wiadomości e-mail ze skrzynek utworzonych w home.pl:

 1. Za pomocą Poczty home.pl pod adresem: https://poczta.home.pl
 2. Za pomocą programów do obsługi poczty e-mail np. Windows 10, Outlook, Thunderbird czy Windows Mail.
 3. Za pomocą telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych Android/iOS:

SPIS TREŚCI

Przed skonfigurowaniem programu do obsługi poczty (np. Thunderbird lub inny), niezbędne jest zalogowanie się przynajmniej raz do wybranej skrzynki e-mail przez serwis poczta.home.pl . 
W programach do obsługi poczty skonfigurujesz także swoją skrzynkę e-mail z portali takich jak np. Onet, WP, Gmail, Interia czy Freshmail.

Sprawdź dane do konfiguracji programu pocztowego

W podstawowej, domyślnej i zalecanej przez nas konfiguracji dowolnego programu pocztowego konieczne jest posiadanie podstawowych informacji o skrzynce e-mail:

Automatyczna konfiguracja programu do obsługi poczty e-mail

Poczta home.pl podlega automatycznej konfiguracji w większości programów do obsługi poczty e-mail. Po uruchomieniu aplikacji, podaniu loginu (adresu e-mail) i hasła, programy pocztowe wykryją automatycznie pozostałe ustawienia, tj. adresy serwerów pocztowych, numery portów, certyfikat SSL. Mechanizm ten nie ma wpływu na proces konfiguracji konta e-mail lub jego obsługi, może ułatwić konfigurowanie skrzynki e-mail. Wykryte parametry podlegają dalszej edycji.

Automatyczna konfiguracja stanowi część poczty home.pl oraz mechanizmu działania programów pocztowych. Nie podlega konfiguracji po stronie serwera pocztowego ani nie jest elementem, który ma decydujący wpływ na działanie poczty. Więcej informacji znajdziesz w dedykowanym artykule w Centrum Pomocy.

Instrukcje konfiguracji popularnych programów pocztowych:

Konfiguracja poczty krok po kroku

Aby skonfigurować telefon komórkowy lub program do obsługi poczty e-mail podaj następujące dane:

 • Podczas konfiguracji programu do obsługi poczty podaj adres e-mail konta pocztowego.
  Przykład: kowalski@twojadomena.pl
  WAŻNE! Pamiętaj, że wprowadzony adres e-mail musi być taki sam jak nazwa użytkownika (patrz krok 6)! W przeciwnym wypadku, podczas wysyłania wiadomości e-mail otrzymasz komunikat błędu typu: We don’t relay mail. Kliknij tutaj, aby przeczytać o tym więcej.
 • Podaj nazwę nadawcy. Domyślnie jest to Twój adres e-mail, ale warto go zmienić np. na Twoje imię i nazwisko, aby odbiorca, kiedy odbierze wiadomość e-mail od Ciebie, widział Twoje imię i nazwisko lub nazwę firmy, zamiast samego adresu e-mail.
  Przykład: Jan Kowalski
Usługa bez SSL z SSL
IMAP 143 993
POP3 110 995
SMTP 587 465
 • Nazwa konta poczty e-mail (nazwa użytkownika). Wpisz pełny adres skrzynki e-mail, którą chcesz skonfigurować w programie pocztowym. Wpisz ten sam adres e-mail, który podałeś w kroku 1.
Przykład: Jeśli posiadasz skrzynkę o nazwie: „test”, która jest skonfigurowana w domenie „twojadomena.pl”, to wpisz nazwę: „test@twojadomena.pl” w polu nazwa konta.
WAŻNE! Pamiętaj, że wprowadzony adres e-mail musi być taki sam jak nazwa użytkownika! W przeciwnym wypadku, podczas wysyłania wiadomości e-mail otrzymasz komunikat błędu typu „We don’t relay mail„. Kliknij tutaj, aby przeczytać o tym więcej.
 • Włącz autoryzację SMTP. Abyś mógł wysyłać wiadomości e-mail włącz autoryzację SMTP. Funkcja ta znana jest również jako „Uwierzytelnianie serwera poczty wychodzącej (SMTP)”. Nie należy mylić tej funkcji z funkcją uwierzytelniania hasła – są to dwa różne zagadnienia.

Jeśli skonfigurowany program pocztowy, zgłasza problem z działaniem certyfikatu SSL, sprawdź ponownie ustawienia serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej oraz ustawienia połączenia szyfrowanego SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać o problemach z SSL w programach do obsługi poczty.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.