Konfiguracja poczty na urządzeniu iPad lub iPhone

Poczta wybrana przez tysiące firm

Wprowadzenie

Poniżej znajdziesz pomoc w konfiguracji programu “Mail” do obsługi poczty na urządzeniu iPad lub iPhone.

WAŻNE! Pamiętaj, że opisywane poniżej oprogramowanie nie jest objęte wsparciem home.pl. Poniższa instrukcja ma charakter informacyjny w przypadku konfiguracji poprawnie funkcjonującego programu do obsługi poczty. Jeśli pomimo naszych porad połączenie z serwerem pocztowym nie jest nawiązywane poprawnie, pamiętaj, aby zgłosić to producentowi danej aplikacji.

Pamiętaj, że podczas konfiguracji programu pocztowego Mail, możesz też skorzystać z dodatkowych protokołów CalDAV oraz CardDAV. Kliknij nazwę protokołu, aby otworzyć instrukcje jego konfiguracji w programie pocztowym Mail.

 • Protokół CalDAV pozwala zsynchronizować kalendarze znajdujące się na koncie e-mail z Twoim programem pocztowym lub urządzeniem Apple (iPhone, iPad, iPod touch, Mac).
 • Protokół CardDAV pozwala zsynchronizować książkę adresową znajdującą się na koncie e-mail z Twoim programem pocztowym lub urządzeniem Apple.

Korzystaj z protokołu IMAP, następcy protokołu POP3

Zachęcamy do korzystania z protokołu IMAP, który jest najnowocześniejszym protokołem pocztowym. Jego główną zaletą jest możliwość synchronizacji wszystkich folderów wiadomości, między różnymi programami pocztowymi oraz urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że wiadomość e-mail pobierana z serwera nie jest automatycznie z niego usuwana. Wiadomość e-mail jest usuwana z serwera w momencie, gdy użytkownik sam ją skasuje w programie pocztowym.
IMAP w ten sposób ułatwia korzystanie wielu osobom z jednej skrzynki e-mail, a także zapewnia wygodę w obsłudze poczty e-mail niezależnie od miejsca pobytu. Korzystając z protokołu IMAP zyskujesz możliwość dostępu do całej otrzymanej oraz wysłanej korespondencji e-mail. Kliknij tutaj, aby przeczytać dlaczego protokół IMAP jest sugerowany.

Jak skonfigurować program pocztowy na urządzeniu iPad lub iPhone?

 1. Uruchom swoje urządzenie (n. iPad lub iPhone) i przejdź do opcji menu “Poczta, kontakty, inne”. Po wyświetleniu sekcji “Konta”, kliknij przycisk “Dodaj konto”.

  Program pocztowy - Poczta, kontakty, inne - Konta - Kliknij przycisk Dodaj konto

 2. Na ekranie zostaną wyświetlone typy kont, które możesz utworzyć. Kliknij przycisk “Inne”, który znajduje się na dole ekranu.

  Program pocztowy - Poczta, kontakty, inne - Konta - Dodaj konto - Kliknij przycisk Inne

 3. W wyświetlonym oknie wybierz opcję Dodaj konto Mail i kliknij przycisk Utwórz.

  Program pocztowy - Poczta, kontakty, inne - Konta - Dodaj konto - Inne - Kliknij przycisk Utwórz

 4. W wyświetlonym oknie podaj wymagane dane i kliknij przycisk “Utwórz”.
  • Nazwa – wpisz imię i nazwisko lub inne dane identyfikacyjne.
  • Email – wpisz pełny adres e-mail dla skrzynki e-mail, którą chcesz skonfigurować.

   WAŻNE! Pamiętaj, że wprowadzony adres e-mail musi być taki sam jak nazwa użytkownika! W przeciwnym wypadku, podczas wysyłania wiadomości e-mail otrzymasz komunikat błędu typu “We don’t relay mail“. Kliknij tutaj, aby przeczytać o tym więcej.
  • Hasło – wpisz hasło dla wybranej skrzynki e-mail.
  • Opis – w tym miejscu możesz wpisać dowolny opis dla konfigurowanej skrzynki e-mail.

  Program pocztowy - Poczta, kontakty, inne - Konta - Dodaj konto - Inne - Dodaj konto Mail - Podaj wymagane dane

 5. W górnej części ekranu wybierz protokół pocztowy (sugerujemy IMAP) i wypełnij formularz, który wyświetlony jest poniżej.

  Program pocztowy - Poczta, kontakty, inne - Konta - Dodaj konto - Inne - Dodaj konto Mail - Wybierz protokół pocztowy IMAP

 6. Wypełnij wyświetlony formularz konfiguracji:

  Program pocztowy - Poczta, kontakty, inne - Konta - Dodaj konto - Inne - Dodaj konto Mail - Wypełnij wyświetlony formularz konfiguracji

  • Nazwa – wpisz imię i nazwisko lub inne dane identyfikacyjne.
  • Email – wpisz pełny adres e-mail dla skrzynki e-mail, którą chcesz skonfigurować.

   WAŻNE! Pamiętaj, że wprowadzony adres e-mail musi być taki sam jak nazwa użytkownika! W przeciwnym wypadku, podczas wysyłania wiadomości e-mail otrzymasz komunikat błędu typu “We don’t relay mail“. Kliknij tutaj, aby przeczytać o tym więcej.
  • Opis – w tym miejscu możesz wpisać dowolny opis dla konfigurowanej skrzynki e-mail.

   Serwer poczty przychodzącej

  • Nazwa hosta – wpisz adres serwera poczty przychodzącej (IMAP):

   • kowalski.home.pl/serwer12345.home.pl – zamiast nazwy “kowalski” podaj identyfikator (nazwę) serwera w home.pl, na którym jest utworzona dana skrzynka e-mail,
   • mojadomena.pl – jeśli posiadasz domenę “mojadomena.pl” przypisaną do serwera w home.pl,
   • post.pl – jeśli posiadasz usługę Personal email w domenie “post.pl”.
  • Użytkownik – podaj pełen adres dla skrzynki e-mail, np. “kowalski@mojadomena.pl”.
  • Hasło – wpisz hasło dla wybranej skrzynki e-mail.

   Serwer poczty wychodzącej

  • Nazwa hosta – wpisz ten sam adres, który podałeś przed chwilą w polu “Serwer pocztowy”.
  • Użytkownik – podaj pełen adres dla skrzynki e-mail, np. “kowalski@mojadomena.pl”.
  • Hasło – wpisz hasło dla wybranej skrzynki e-mail.
 7. Po wypełnieniu formularza, kliknij przycisk “Dalej”, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

  Program pocztowy - Poczta, kontakty, inne - Konta - Dodaj konto - Inne - Dodaj konto Mail - Formularz konfiguracji - Kliknij przycisk Dalej

 8. Wyświetlenie poniższego okna oznacza, że udało połączyć się z wybraną skrzynką e-mail. Wybierz, które elementy chcesz synchronizować i kliknij przycisk “Zachowaj”, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

  Program pocztowy - Poczta, kontakty, inne - Konta - Dodaj konto - Inne - Dodaj konto Mail - Formularz konfiguracji - Dalej - Wybierz, które elementy chcesz synchronizować i kliknij przycisk Zachowaj

 9. Obsługa skrzynki e-mail w home.pl została skonfigurowana na Twoim urządzeniu Apple.
WAŻNE! Jeśli obsługa poczty nie funkcjonuje prawidłowo, sprawdź od początku czy skonfigurowałeś zgodnie z instrukcją program do obsługi poczty lub skontaktuj się z dostawcą oprogramowania.

Edycja ustawień zaawansowanych dla skrzynki e-mail (numery portów oraz SSL)

Instrukcja na temat zmiany ustawień zaawansowanych dla poczty skonfigurowanej na urządzeniu iPad lub iPhone nie została jeszcze przygotowana. Poniżej znajdziesz link do instrukcji konfiguracji portów oraz zabezpieczenia SSL w programie Mail na komputerach MAC.

 • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zmienić ustawienia zaawansowane dla skrzynki e-mail, która została skonfigurowana w programie pocztowym na komputerze MAC.

Jak zmienić protokół pocztowy z IMAP na POP3 lub odwrotnie?

Po zakończonej konfiguracji poczty z wykorzystaniem jednego z wymienionych protokołów (IMAP lub POP3), program pocztowy Mail nie udostępnia możliwości zmiany tej konfiguracji. Jedynym rozwiązaniem jest skonfigurowanie nowej skrzynki e-mail, wybierając przy tym inny docelowy protokół (IMAP lub POP3).

Poczta e-mail bez limitu załącznika

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie