Konfiguracja poczty w Microsoft Outlook 2013

Z tego artykułu dowiesz się, jak przebiega konfigurowanie poczty e-mail w aplikacji Microsoft Outlook 2013. Poczta Microsoft Outlook 2013 to popularny program pocztowy. Możesz dodać konto poczty home.pl, Google, Outlook i inne, aby zacząć wysyłać i odbierać wiadomości e-mail bezpośrednio z aplikacji Poczta Microsoft Outlook 2013.

SPIS TREŚCI

WAŻNE! W związku z wycofaniem obsługi TLS 1.0 i 1.1 na serwerach pocztowych w home.pl połączenie przez porty SSL nie będzie obsługiwane przez Outlook 2013. Oto, co możesz zrobić:

Zachęcamy do korzystania z protokołu IMAP, który jest najnowocześniejszym protokołem pocztowym. Jego główną zaletą jest możliwość synchronizacji wszystkich folderów wiadomości, między różnymi programami pocztowymi oraz urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że wiadomość e-mail pobierana z serwera nie jest automatycznie z niego usuwana. Wiadomość e-mail jest usuwana z serwera w momencie, gdy użytkownik sam ją skasuje w programie pocztowym.

IMAP w ten sposób ułatwia korzystanie wielu osobom z jednej skrzynki e-mail, a także zapewnia wygodę w obsłudze poczty e-mail niezależnie od miejsca pobytu. Korzystając z protokołu IMAP zyskujesz możliwość dostępu do całej otrzymanej oraz wysłanej korespondencji e-mail. Przeczytaj, dlaczego protokół IMAP jest sugerowany.

WAŻNE!
Pamiętaj, że opisywane poniżej oprogramowanie nie jest objęte wsparciem home.pl. Poniższa instrukcja ma charakter informacyjny w przypadku konfiguracji poprawnie funkcjonującego programu do obsługi poczty. Jeśli pomimo naszych porad połączenie z serwerem pocztowym nie jest nawiązywane poprawnie, to pamiętaj, aby zgłosić to producentowi danej aplikacji.

Konfiguracji konta pocztowego w aplikacji Poczta Microsoft Outlook 2013

Postępuj zgodnie z przedstawioną instrukcją, aby dodać konto poczty home.pl w aplikacji Microsoft Outlook 2013. Skorzystaj z protokołu poczty IMAP, aby zwiększyć funkcjonalność konta pocztowego, m.in. poprzez pełną synchronizację folderów poczty. Włącz bezpieczne połączenie z użyciem certyfikatu SSL hostingu (domyślna konfiguracja) lub certyfikatu wydanego dla Twojej domeny.

 1. Uruchom program Microsoft Outlook 2013.
 2. Podczas wyboru nazwy profilu wybierz standardowy Outlook lub kliknij przycisk Nowy, aby utworzyć nowy profil i od razu przejść do jego konfiguracji.
 3. W górnym menu wybierz zakładkę Plik.
 4. Z menu, które pojawi się po lewej stronie, wybierz zakładkę Informacje.
 5. Kliknij przycisk Dodaj konto.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Kliknij przycisk Dodaj konto

 6. Wybierz opcję Ręczna konfiguracja lub obsługa dodatkowych typów serwerów. Kliknij przycisk Dalej.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Dodaj konto - Wybierz opcję Ręczna konfiguracja lub obsługa dodatkowych typów serwerów

 7. Wybierz odpowiednią usługę, którą chcesz skonfigurować. W przypadku skrzynki e-mail utrzymywanej w home.pl wybierz opcję POP lub IMAP. Kliknij przycisk Dalej.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Dodaj konto - Wybierz opcję POP lub IMAP

 8. Wpisz odpowiednie dane konfiguracyjne dla Twojej skrzynki e-mail w home.pl:
  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Dodaj konto - Wpisz odpowiednie dane konfiguracyjne dla skrzynki e-mail

  • Imię i nazwisko – podaj imię i nazwisko osoby korzystającej ze skrzynki lub inne dane identyfikacyjne.
  • Adres email – wpisz pełny adres e-mail dla Twojej skrzynki e-mail
  • Typ konta – wybierz protokół pocztowy, sugerujemy IMAP.
  • Serwer przychodzącej poczty e-mail / Serwer wychodzącej poczty e-mail: adresy serwerów pocztowych dla konfigurowanej skrzynki e-mail znajdziesz w Panelu klienta > w sekcji Poczta. Przeczytaj, gdzie znaleźć adresy serwerów poczty IMAP/SMTP/POP3.

   Zalecamy używać nazwy serwerów wskazane w Panelu klienta. Ta konfiguracja zapewni Twojej poczcie bezpieczne połączenie z użyciem SSL. Możesz użyć nazwy serwerów pocztowych w adresie domeny konfigurowanego konta e-mail, jeśli posiadasz aktywny certyfikat SSL dla Twojej domeny.
  • Nazwa użytkownika – podaj adres e-mail dla skrzynki e-mail, np. „kowalski@home.pl” lub np. „kowalski@mojadomena.pl”.
   WAŻNE! Pamiętaj, że wprowadzony adres e-mail musi być taki sam jak nazwa użytkownika! W przeciwnym wypadku, podczas wysyłania wiadomości e-mail otrzymasz komunikat błędu typu „We don’t relay mail„. Wiadomość nie została wysłana. Odpowiedź serwera 5.7.1 – czytaj więcej.
  • Hasło – wpisz hasło do skrzynki e-mail w home.pl.
  • Wpisz ponownie hasło – powtórz hasło do skrzynki e-mail.
   WAŻNE!
   Pamiętaj, że funkcja Wymagaj logowania przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła musi być wyłączona!
 9. Po podaniu wszystkich niezbędnych danych kliknij przycisk: Więcej ustawień, który znajduje się w prawym dolnym rogu wyświetlonego okna.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Dodaj konto - Po podaniu wszystkich niezbędnych danych, kliknij przycisk Więcej ustawień

 10. W zakładce Serwer wychodzący włącz opcje Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelniania, oraz Użyj tych samych ustawień, co mój serwer poczty przychodzącej.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Dodaj konto - Więcej ustawień - Włącz opcje Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelniania oraz Użyj tych samych ustawień, co mój serwer poczty przychodzącej

 11. W zakładce Zaawansowane możesz zweryfikować ustawienia portów dla serwera poczty przychodzącej i wychodzącej.
  Usługa bez SSL z SSL
  IMAP 143 993
  POP3 110 995
  SMTP 587 465
  WAŻNE!
  Zmiana numeru portu dla protokołu SMTP jest wymagana w przypadku, jeśli korzystasz z usługi dostępu do Internetu od Telekomunikacji Polskiej! Klienci Telekomunikacji Polskiej nie mogą połączyć się z portem standardowym dla SMTP (25), gdyż jest on zablokowany w tej sieci. Każdy klient korzystający z sieci Telekomunikacji Polskiej powinien zmienić numer portu SMTP na 587, aby konfiguracja została pomyślnie zakończona.
  Sprawdź, czy powinieneś zmienić port poczty wychodzącej na 587.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Dodaj konto - Więcej ustawień - Zweryfikuj ustawienia portów dla serwera poczty przychodzącej i wychodzącej

 12. Po zakończeniu konfiguracji kliknij przycisk OK. W następnym oknie kliknij przycisk DALEJ.
 13. W następnym kroku zostanie wykonany automatyczny test wprowadzonych ustawień. Po pomyślnie zakończonym teście zostanie wykonana próba wysyłki oraz odbioru wiadomości e-mail.
  WAŻNE!
  Jeśli nie otrzymasz wiadomości testowej, to sprawdź od początku czy prawidłowo skonfigurowałeś program do obsługi poczty lub skontaktuj się z dostawcą oprogramowania.

Jak zmienić protokół pocztowy z IMAP na POP3 lub odwrotnie?

Po zakończonej konfiguracji skrzynki e-mail z wykorzystaniem jednego z wymienionych protokołów (IMAP lub POP3), program Microsoft Outlook 2013 nie udostępnia możliwości zmiany tej konfiguracji. W tej sytuacji rozwiązaniem jest skonfigurowanie nowej skrzynki e-mail, wybierając przy tym inny docelowy protokół (IMAP lub POP3).

Jak zmienić numery portów po zakończonej konfiguracji programu pocztowego?

 1. Uruchom program Microsoft Outlook 2013.
 2. W górnym menu wybierz zakładkę Plik.
 3. Z menu, które pojawi się po lewej stronie, wybierz zakładkę Informacje.
 4. Kliknij przycisk Ustawienia kont.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Kliknij przycisk Ustawienia kont

 5. W nowym oknie zaznacz skrzynkę e-mail, dla której ustawienia chcesz zmienić.
 6. Kliknij przycisk Zmień.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Ustawienia kont - Poczta e-mail - Kliknij przycisk Zmień

 7. Kliknij przycisk Więcej ustawień.
 8. W zakładce Zaawansowane możesz zmienić porty dla serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej.
  WAŻNE!
  Zmiana numeru portu dla protokołu SMTP jest wymagana w przypadku, jeśli korzystasz z usługi dostępu do Internetu od Telekomunikacji Polskiej! Klienci Telekomunikacji Polskiej nie mogą połączyć się z portem standardowym dla SMTP (25), gdyż jest on zablokowany w tej sieci. Każdy klient korzystający z sieci Telekomunikacji Polskiej powinien zmienić numer portu SMTP na 587, aby konfiguracja została pomyślnie zakończona.
  Sprawdź, czy powinieneś zmienić port poczty wychodzącej na 587.

  Microsoft Outlook 2013 - Plik - Informacje - Ustawienia kont - Poczta e-mail - Zmień - Zmień porty dla serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.