Konfiguracja poczty Outlook w aplikacji dla systemów Android/iOS

Dowiedz się, jak skonfigurować program Outlook do obsługi poczty e-mail na urządzeniu mobilnym. Oprogramowanie możesz pobrać z Google Play Store oraz App Store na urządzenia mobilne. Sprawdź, jak działa konfiguracja poczty Outlook w aplikacji dla systemów Android/iOS.

SPIS TREŚCI

IMAP to najnowocześniejszy protokół pocztowy. Jego główną zaletą jest możliwość synchronizacji wszystkich folderów wiadomości, między różnymi programami pocztowymi oraz urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że wiadomość pobierana z serwera nie jest automatycznie z niego usuwana. Mail jest usuwany z serwera w momencie, gdy użytkownik sam go skasuje w programie pocztowym.

IMAP w ten sposób ułatwia korzystanie wielu osobom z jednej skrzynki e-mail, a także zapewnia wygodę w obsłudze poczty niezależnie od miejsca pobytu. Korzystając z protokołu IMAP zyskujesz dostęp do całej otrzymanej oraz wysłanej korespondencji e-mail. Przeczytaj, dlaczego warto korzystać z protokołu IMAP.

WAŻNE!
Pamiętaj, że opisywane poniżej oprogramowanie nie jest objęte wsparciem home.pl. Instrukcja ma charakter informacyjny w przypadku konfiguracji poprawnie funkcjonującego programu do obsługi poczty. Jeśli pomimo naszych porad połączenie z serwerem pocztowym nie jest nawiązywane poprawnie, to pamiętaj, aby zgłosić to producentowi danej aplikacji.

Konfiguracja poczty Outlook — wprowadzenie

Wygląd interfejsu, który widzisz, zależy od wersji aplikacji i systemu operacyjnego, z którego korzystasz.

Aplikacja Outlook dla systemu Android współpracuje z produktami Microsoft Exchange, Office 365, Outlook.com (bezpłatną usługą Office Online) oraz pocztą innych dostawców. Skorzystaj z aplikacji Outlook jeśli używasz pakietu Office 365 lub poczty Exchange dostępnej w ofercie home.pl.

Konfiguracja poczty Outlook - pobierz aplikację

Poradnik video: Konfiguracja skrzynki pocztowej w aplikacji Outlook dla systemów Android/iOS

Konfiguracja poczty home.pl w aplikacji Outlook — Android/iOS

 1. Na swoim urządzeniu odszukaj i uruchom aplikację Outlook.
  Aplikacja Outlook Androis/iOS
 2. Wprowadź swój adres e-mail i kliknij Dodaj konto.Nowe konto w aplikacji OutlookJeśli dodajesz kolejne konto e-mail do swojej aplikacji, prawdopodobnie zobaczysz ekran z wiadomościami e-mail. W lewym górnym rogu ekranu kliknij ikonę koperty, swoje zdjęcie lub logo Office 365. Następnie skorzystaj z przycisku Dodaj konto (ikona koperty ze znakiem plus).
 3. Wprowadź swój adres e-mail lub połącz się z istniejącym kontem Google.
 4. Z sekcji Zaawansowane wybierz IMAP. Konto IMAP w aplikacji Outlook
 5. Uzupełnij pola Adres e-mail, Nazwa wyświetlana i Opis.
  • Nazwa wyświetlana to nazwa konta widoczna dla adresatów wiadomości e-mail.
  • Opis to wewnętrzna nazwa konta w aplikacji.
   Podstawowe dane w aplikacji Outlook
 6. Wprowadź dane swojego serwera poczty przychodzącej i wychodzącej. Adresy serwerów pocztowych dla konfigurowanej skrzynki e-mail znajdziesz w Panelu klienta w sekcji Poczta.
  Nazwy serwerów Outlook

  • Nazwa hosta IMAP / Nazwa hosta SMTP – wpisz adres serwera poczty wychodzącej i przychodzącej
  • Port IMAP / Port SMTP

   Usługa bez SSL z SSL
   IMAP 143 993
   POP3 110 995
   SMTP 587 465
  • Nazwa użytkownika IMAP / Nazwa użytkownika SMTP: Twój adres e-mail.
  • Hasło IMAP / Hasło SMTP: takie samo, jak do Twojej skrzynki e-mail.
 7. Sprawdź wprowadzone dane i zatwierdź konfigurację, klikając Zaloguj się.
  Zaloguj się do Outlook

Adresy serwerów IMAP/SMTP/POP3 we własnej domenie

W polu nazwy poczty IMAP/SMTP/POP3 możesz zamiast domyślnego adresu, np. serwer123456.home.pl (wskazanego w Panelu klienta) podać adres domeny, dla której utworzono skrzynkę e-mail, np. mojadomena.pl.

Outlook Android iOS - konfiguracja we własnej domenie

W tej sytuacji zwróć uwagę na dalszą konfigurację konta e-mail oraz ustawienia połączenia szyfrowanego. Podaj adresy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej — nazwy/adresu domeny, w której utworzono konto e-mail, a następnie:

 • jeśli nie korzystasz z certyfikatu SSL dla swojej domeny, wyłącz w ustawieniach konta e-mail połączenie szyfrowane SSL (kliknij tutaj, aby zakupić certyfikat SSL),
 • jeśli masz aktywny i zainstalowany certyfikat SSL dla swojej domeny, w której zostało utworzone konfigurowane konto e-mail, pozostaw włączone połączenie szyfrowane przy użyciu certyfikatu SSL.

Domyślna konfiguracja z użyciem nazwy serwerów poczty wychodzącej i przychodzącej w postaci adresu serwera zapewnia bezpieczne połączenie z użyciem SSL.

Jak zmienić ustawienia serwerów poczty SMTP/IMAP/POP3 i ustawienia SSL?

Aplikacja Outlook na urządzenia mobilne nie umożliwia edycji wprowadzonych ustawień. Jeśli chcesz zmienić np. nazwy serwerów pocztowych lub ich porty, usuń wybrane konto e-mail, a następnie dodaj je ponownie.

Jak zmienić nazwę konta i ustawić podpis do wiadomości e-mail?

Podczas pierwszej konfiguracji konta e-mail w aplikacji Outlook możesz uzupełnić pola Hasło, Nazwa wyświetlana i Opis. Po zapisaniu konfiguracji i dodaniu konta możesz edytować wyłącznie Opis. Nazwę wyświetlaną możesz zmienić wyłącznie przez usunięcie konta i dodanie go na nowo. Nadal możesz jednak edytować ustawienia podpisu do wiadomości e-mail.

 1. Kliknij ikonę koperty, swoje zdjęcie lub logo Office 365 w lewym górnym rogu ekranu.
 2. W rozwijanym menu wybierz Ustawienia (koło zębate).
  Konfiguracja poczty Outlook - ustawienia
 3. W sekcji menu Podpis możesz ustawić własny podpis do wiadomości e-mail. Podpis automatycznie dodawany jest do każdej nowej wiadomości e-mail wysyłanej z aplikacji Outlook dla konfigurowanego konta.Konfiguracja poczty Outlook - podpis

Jak zmienić protokół pocztowy z IMAP na POP3 lub odwrotnie?

Po zakończonej konfiguracji z wykorzystaniem jednego z wymienionych protokołów (IMAP lub POP3), program pocztowy na urządzeniu Android nie udostępnia możliwości zmiany tej konfiguracji. Jedynym rozwiązaniem jest skonfigurowanie nowej skrzynki e-mail, wybierając przy tym inny docelowy protokół (IMAP lub POP3).

Jeśli skonfigurowany program pocztowy zgłasza problem z działaniem certyfikatu SSL, sprawdź ponownie ustawienia serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej oraz połączenia szyfrowanego SSL.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.