Konfiguracja poczty home.pl w aplikacji Outlook – Android/iOS

Poniżej znajdziesz pomoc w konfiguracji programu pocztowego Outlook do obsługi poczty e-mail na urządzeniu mobilnym. To oprogramowanie dostępne jest zarówno dla systemu Android oraz iOS. Możesz zainstalować Outlook np. korzystając z Google Play Store na telefonie lub tablecie oraz App Store.

SPIS TREŚCI

Zachęcamy do korzystania z protokołu IMAP, który jest najnowocześniejszym protokołem pocztowym. Jego główną zaletą jest możliwość synchronizacji wszystkich folderów wiadomości, między różnymi programami pocztowymi oraz urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że wiadomość e-mail pobierana z serwera nie jest automatycznie z niego usuwana. Wiadomość e-mail jest usuwana z serwera w momencie, gdy użytkownik sam ją skasuje w programie pocztowym.

IMAP w ten sposób ułatwia korzystanie wielu osobom z jednej skrzynki e-mail, a także zapewnia wygodę w obsłudze poczty e-mail niezależnie od miejsca pobytu. Korzystając z protokołu IMAP zyskujesz możliwość dostępu do całej otrzymanej oraz wysłanej korespondencji e-mail. Przeczytaj, dlaczego protokół IMAP jest sugerowany.

WAŻNE!
Pamiętaj, że opisywane poniżej oprogramowanie nie jest objęte wsparciem home.pl. Poniższa instrukcja ma charakter informacyjny w przypadku konfiguracji poprawnie funkcjonującego programu do obsługi poczty. Jeśli pomimo naszych porad połączenie z serwerem pocztowym nie jest nawiązywane poprawnie, to pamiętaj, aby zgłosić to producentowi danej aplikacji.

Wprowadzenie

Aplikacja Outlook dla systemu Android współpracuje z produktami Microsoft Exchange, Office 365, Outlook.com (bezpłatną usługą Office Online) oraz pocztą innych dostawców. Skorzystaj z aplikacji Outlook jeśli posiadasz pakiet Office 365 lub korzystasz z poczty Exchange dostępnej w ofercie home.pl.

Poradnik video: Konfiguracja skrzynki pocztowej w aplikacji Outlook dla Android/iOS

Konfiguracja poczty home.pl w aplikacji Outlook – Android/iOS

 1. Uruchom swoje urządzenie z systemem Android lub iOS (smartfon, tablet, itp), następnie odszukaj i uruchom aplikację Outlook.
  Aplikacja Outlook Androis/iOS
 2. Wprowadź swój adres e-mail i kliknij Dodaj konto.Nowe konto w aplikacji OutlookJeśli dodajesz kolejne konto e-mail do swojej aplikacji, prawdopodobnie zobaczysz ekran z wiadomościami e-mail. Kliknij w prawym rogu ekranu w opcje, a następnie skorzystaj z przycisku Dodaj konto (ikona ze znakiem plus).
 3. Kliknij przycisk Ręczne konfigurowanie konta.
  Ręczna konfiguracja Outlook Android/iOS
 4. Wybierz typ konta do konfiguracji: IMAP. Konto IMAP w aplikacji Outlook
 5. Uzupełnij pola Adres e-mail, Nazwa wyświetlana i Opis.
  • Nazwa wyświetlana: to nazwa konta widoczna dla adresatów wiadomości e-mail.
  • Opis: to wewnętrzna nazwa konta w aplikacji.
   Podstawowe dane w aplikacji Outlook
 6. Wprowadź dane swojego serwera poczty przychodzącej i wychodzącej. Adresy serwerów pocztowych dla konfigurowanej skrzynki e-mail znajdziesz w Panelu klienta w sekcji Poczta.
  Nazwy serwerów Outlook

  • Nazwa hosta IMAP / Nazwa hosta SMTP– wpisz adres serwera poczty wychodzącej i przychodzącej
  • Port IMAP / Port SMTP

   Usługa bez SSL z SSL
   IMAP 143 993
   POP3 110 995
   SMTP 587 465
  • Nazwa użytkownika IMAP / Nazwa użytkownika SMTP: Twój adres e-mail.
  • Hasło IMAP / Hasło SMTP: takie samo, jak do Twojej skrzynki e-mail.
 7. Sprawdź wprowadzone dane i zatwierdź konfigurację, klikając Zaloguj się.
  Zaloguj się do Outlook

Adresy serwerów IMAP/SMTP/POP3 we własnej domenie

Na etapie konfiguracji i podawania adresów serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej: nazwy poczty IMAP/SMTP/POP3 możesz zamiast domyślnego adresu, np. serwer123456.home.pl (wskazanego w Panelu klienta) podać adres domeny, w której utworzyłeś skrzynki e-mail, np. mojadomena.pl.

Outlook Android iOS - konfiguracja we własnej domenie

W tej sytuacji (adres serwera poczty we własnej domenie) należy zwrócić uwagę na dalszą konfigurację konta e-mail oraz ustawienia połączenia szyfrowanego. Podaj adresy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej w postaci nazwy/adresu domeny, w której utworzyłeś konto e-mail oraz:

 • wyłącz w ustawieniach konta e-mail połączenie szyfrowane SSL, jeśli nie posiadasz certyfikatu SSL dla swojej domeny (kliknij tutaj, aby zakupić certyfikat SSL),
 • pozostaw połączenie szyfrowane przy użyciu certyfikatu SSL jeśli posiadasz aktywny i zainstalowany certyfikat SSL dla swojej domeny, w której zostało utworzone konfigurowane konto e-mail.
Usługa bez SSL z SSL
IMAP 143 993
POP3 110 995
SMTP 587 465

Domyślna konfiguracja z użyciem nazwy serwerów poczty wychodzącej i przychodzącej w postaci adresu serwera, zapewnia bezpieczne połączenie z użyciem SSL (bezpłatny certyfikat SSL dla hostingu).

Jeśli zamiast nazwy serwerów wskazany w Panelu klienta, podasz adres swojej domeny, musisz zadbać o to, aby wyłączyć połączenie szyfrowane (jeśli nie masz certyfikatu SSL dla swojej domeny) lub kupić certyfikat, zamówić go i zainstalować na hostingu. Takie rozwiązanie zapewni Ci wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wzmocni wiarygodność w sieci (w tym weryfikację adresu domeny).

Jak zmienić ustawienia serwerów poczty SMTP/IMAP/POP3 oraz ustawienia SSL?

Aplikacja Outlook na urządzenia mobilne, np. z systemem Android nie umożliwia edycji wprowadzonych ustawień. Jeśli chcesz dokonać zmiany ustawień, np. zmienić nazwy serwerów pocztowych lub ich porty, usuń dodane konto e-mail, a następnie dodaj je ponownie.

Jak zmienić nazwę konta i ustawić podpis do wiadomości e-mail?

Podczas pierwszej konfiguracji konta e-mail w aplikacji Outlook możesz uzupełnić pola Hasło, Nazwa wyświetlana i Opis. Nazwa wyświetlana to nazwa konta widoczna dla adresatów wiadomości e-mail. Opis to wewnętrzna nazwa konta w aplikacji. Po zapisaniu konfiguracji i dodaniu konta, będziesz mógł edytować wyłącznie Opis. Nazwę wyświetlaną czyli nazwę nadawcy widoczną dla adresatów możesz zmienić usuwając konto i dodając je na nowo. Nadal możesz edytować ustawienia podpisu do wiadomości e-mail.

 1. Kliknij w ikonę Opcji w lewym rogu ekranu (trzy poziome paski).
 2. W rozwijanym menu Opcji wybierz Ustawienia (koło zębate).
 3. W sekcji menu Podpis możesz ustawić własny podpis do wiadomości e-mail. podpis automatycznie dodawany do każdej nowej wiadomości e-mail wysyłanej z aplikacji Outlook dla konfigurowanego konta.

Jak zmienić protokół pocztowy z IMAP na POP3 lub odwrotnie?

Po zakończonej konfiguracji z wykorzystaniem jednego z wymienionych protokołów (IMAP lub POP3), program pocztowy na urządzeniu Android nie udostępnia możliwości zmiany tej konfiguracji. Jedynym rozwiązaniem jest skonfigurowanie nowej skrzynki e-mail, wybierając przy tym inny docelowy protokół (IMAP lub POP3).

Jeśli skonfigurowany program pocztowy, zgłasza problem z działaniem certyfikatu SSL, sprawdź ponownie ustawienia serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej oraz połączenia szyfrowanego SSL.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.